Kobold z prestiżową nagrodą. Kolejny pretekst do jeszcze wyższych cen?

Firma Vorwerk, producent bajecznie drogich odkurzaczy Kobold, ma co świętować. Marka otrzymała właśnie prestiżową nagrodę Red Dot Award: Product Design 2023. Ale… czy teraz cena tego sprzętu nie wzrośnie?

System do utrzymania czystości Kobold VK7, stworzony przez firmę Vorwerk, został uhonorowany nagrodą Red Dot Award: Product Design 2023 – jedną z najważniejszych nagród w świecie designu. Nie da się ukryć, że jest to wyjątkowo drogi sprzęt, na który wciąż niewielu może sobie pozwolić.

Kobold VK7 zdobył uznanie międzynarodowego jury konkursu wzornictwa Red Dot. Potwierdzeniem wysokiej noty jest oczywiście fakt, iż produkt ten otrzymał prestiżowy tytuł „Red Dot: Best of the Best”. Tytuł ten, przyznawany za przełomowe wzornictwo, stanowi najwyższe wyróżnienie. Nagroda ta jest przyznawana tylko najwybitniejszym produktom w danej kategorii.

kobold red dot award

Red Dot – co to za nagroda?

Nagroda Red Dot to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w świecie designu. „Czerwona kropka” jest uważana za symbol najwyższej klasy i jakości. Zdobycie jej jest marzeniem każdego projektanta. Nie bez powodu – nagroda ta jest nazywana „Oscarem designu”. „Red Dot” jest przyznawana od 1955 roku przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Konkurs ten podzielono na 3 główne kategorie: product design, communication design oraz design concept. Wyróżnione projekty są następnie prezentowane w Red Dot Design Museum, znajdującym się w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen.

Kobold VK7 – za co otrzymał nagrodę?

Czym aż tak wyróżnił się Kobold? Okazuje się, że jury konkursu doceniło połączenie nowoczesnego designu, czystych linii oraz wysokiej jakości wykonania. Co dokładnie charakteryzuje system Kobold? Producent przekonuje, że świetnie czyści wszelkiego rodzaju podłogi i inne powierzchnie w domu.

kobold red dot award

Dzięki funkcji Click & Clean, odpowiednie akcesoria – takie, jak w pełni automatyczna elektroszczotka czy przystawka 2w1, służąca do czyszczenia na mokro i na sucho – można wymieniać w prosty sposób. Obsługa tego bezprzewodowego odkurzacza za pomocą kilku przycisków na urządzeniu ma być wyjątkowo łatwa. Dodatkowo, VK7 można połączyć za pomocą Bluetooth z aplikacją MyKobold, co umożliwia dostosowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkownika. Można tam ustawiać takie szczegóły, jak preferowany poziom mocy czy prędkość obrotowa szczotek.

Zobacz też koniecznie, jak można legalnie kupić Thermomixa!