niedziela, 14 lipca

Polujesz na okazje i czekasz na nowy katalog Lidl? W naszym artykule wyjaśniamy, kiedy możesz spodziewać się aktualizacji oferty.

Klienci Lidla niecierpliwie wyglądają kolejnych okazji. Market udostępnia swoje promocyjne broszury co kilka dni. Przy specjalnych okazjach, takich jak różnego rodzaju święta, czy chociażby dopiero co zakończony Black Week, pojawiają się również edycje specjalne gazetek. Jedna z pozycji oddawana jest w ręce klientów sklepu w regularnych odstępach. Jeśli zatem zależy nam, by jak najwcześniej zapoznać się z najnowszym katalogiem Lidla, należy zapamiętać jeden dzień tygodnia – poniedziałek.

Katalog Lidl a gazetka promocyjna

Forma promocji w postaci krótkiej gazetki nie jest nowym zjawiskiem. Za jej pośrednictwem sklep ma szansę przedstawić swoją ofertę w wygodnej, przejrzystej formie, co zdecydowanie zwiększa szansę na sprzedaż oferowanego w markecie asortymentu. To również większe szanse na dostrzeżenie przez konsumenta cenowych okazji, które mogły umknąć jego oczom podczas wizyty w sklepie. Jednak skoro jest gazetka, w jakim celu pojawia się również katalog?

To, o czym biorąc do ręki materiały promocyjne Lidla trzeba wiedzieć, to zawartość poszczególnych broszur. Gazetki, które pojawiają się w odstępach kilku dni, zdominowane są przez aktualne oferty z zakresu artykułów codziennego użytku – spożywczych, higienicznych, przeznaczonych do pielęgnacji ciała i domu. Znajdziemy tam również pojedyncze oferty specjalne na innego rodzaju asortyment, jednak raczej w formie krótszej wzmianki.

Katalog Lidl natomiast to regularnie wydawane zestawienie nowych produktów, obejmujące szeroki asortyment z różnych kategorii. Znajdziemy w nim takie sekcje jak moda dziecięca, moda damska i męska, obszerny segment z różnego rodzaju wyposażeniem dla domu, a także narzędzia czy produkty inspirowane aktualną okazją, czy sezonem. Wśród prezentowanych na łamach katalogu Lidl marek, znajdziemy takie pozycje jak Ernesto, Livarno, Silvercrest czy Esmara. W odróżnieniu od lidlowej gazetki nie znajdziemy tu raczej propozycji z grupy stricte spożywczej.

Katalog Lidl czy tradycyjna gazetka

To, co odróżnia gazetkę promocyjną od katalogu Lidl, to czas obowiązywania prezentowanych w broszurach promocji. Gazetka, która pojawia się w niewielkich odstępach czasu, to oferta obowiązująca przez dwa, trzy dni. Jeśli więc zależy nam na tanich zakupach w sekcji spożywczej, trzeba zachować czujność i sprawdzać aktualności niemalże codziennie.

Ofert na pozostały asortyment możemy natomiast oczekiwać zawsze o tej samej porze. Katalog Lidl publikowany jest bowiem co tydzień w poniedziałek. Aktualny katalog Lidl możesz zawsze znaleźć pod tym adresem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że z zasady poniedziałkowa publikacja może pojawiać się również jako dodatek specjalny w innych terminach.

Na stronie sklepu Lidl mogliśmy znaleźć między innymi katalogi z ofertą na Black Friday czy propozycje zabawek, od czasu do czasu pojawiają się również specjalne oferty weekendowe, w których promocją objęte zostają na przykład popularne narzędzia Parkside. Nierzadko też można w atrakcyjnej cenie zakupić artykuły od znanych producentów, takich jak Philips, Remington czy Kärcher.

Obecnie ogromnym zainteresowaniem cieszą się dodatki do garderoby kobiecej marki Wittchen. O tej promocji możesz przeczytać w naszym artykule.

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.