Wiele osób zastanawia się czy porozumiewanie za pomocą telepatii jest możliwe. Naukowcy od lat badają to zjawisko, chociażby poprzez mierzenie aktywności fal mózgowych dwóch bliskich sobie osób, znajdujących się w jednym pokoju, w sytuacji gdy jedna z nich intensywnie o czymś myśli. Niezbitych dowodów na istnienie tego zjawiska jak na razie nie ma, pomysłowi Japończycy zaś tworzą gadżet, który taką komunikację ma umożliwić.

Jumper

Pomysłodawcy zauważyli, że rozwój technologii daje możliwość uczynienia komunikacji bardziej osobistą. Jumper, bo tak nazwany został nowy gadżet, ma ten proces jeszcze bardziej ulepszyć, poprzez możliwość dzielenia przeżywanych doświadczeń. Urządzenie składa się z dwóch części, jedna, spełniająca funkcję panelu sterowania, umieszczana jest na wysokości barku, druga zaś przypomina okular będący swoistym komputerem z zamontowanym wyświetlaczem i kamerą.

Jumper

Wystarczy jedno kliknięcie podczas spojrzenia na użytkownika posiadającego Jumper aby móc obserwować to co on ma przed oczami. Działa to oczywiście w obie strony. Dodatkowo producenci zamierzają stworzyć platformę, która w czasie rzeczywistym przekazywać będzie obrazy osób chętnych podzielić się swoimi doświadczeniami.

Jumper

Pomysłodawcy zapewniają, że ekran wyświetla obraz w bardzo wysokiej jakości, ma on być wyraźnie widoczny nawet pod silnym światłem słonecznym. Zadbano także, poprzez zainstalowanie mikrofonu i głośnika, aby do użytkownika mógł docierać dźwięk, który dodatkowo jest poprawiany poprzez redukcję niepotrzebnych szumów.

Jumper

Autorzy projektu planują uruchomić produkcję projektu już w połowie roku 2015. Zauważają także, iż, przynajmniej początkowo, duże zainteresowanie mogą wykazywać zwłaszcza przedsiębiorcy, którzy będą chcieli wykorzystać gadżet do celów przemysłowych.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *