iCamPRO FHD to zaawansowany system monitoringu domu, promowany jako pierwszy na świecie, inteligentny robot ochronny.

iCamPRO FHD

Wyróżnikiem zestawu ma być jego prostota. Możliwość śledzenia obiektów i transmisji w czasie rzeczywistym, nie jest nowością w branży. Jednakże jest to prawdopodobnie pierwszy przypadek, w którym tak zaawansowany system został zintegrowany w jednym, niedrogim  urządzeniu.

iCamPRO FHD

Obrotowa kamera (180 stopni), dzięki specjalnemu systemowi mocowania może być mocowana zarówno na suficie jak i na ścianach. Zastosowany obiektyw zapewnia kąt widzenia w zakresie 100 stopni, bez zniekształcenia obrazu. Rozwiązanie ma być zdecydowanie bardziej precyzyjne, niż używane powszechnie obiektywy typu Fisheye. Za rejestrowanie materiału odpowiada matryca 2Mpix.

Zgodnie z zapewnieniami, iCamPRO FHD nie posiada żadnych martwych pól – zarówno w kwestii pracy czujnika ruchu jak i pola widzenia kamery.

Transmitowany za pośrednictwem sieci WiFi obraz, ma być szyfrowany 256-bitowym kodem. Dla porównania, większość standardowych kamer IP posiada kodowanie 56-bitowe, którego złamanie zajmuje doświadczonemu programiście około 7 minut. System ma zostać oparty na 4-rdzeniowym procesorze 1,6 GHz. Wydajna jednostka centralna, pozwoliła na zastosowanie zaawansowanych algorytmów, które sprawiają ze system jest w stanie samodzielnie uczyć się zachowań ludzi, zwiększając tym samym skuteczność monitorowania. Prócz samego obrazu, transmitowany może być również dźwięk (w 2 kierunkach).

iCamPRO FHD

Kiedy chronione pomieszczenie jest zaciemnione, iCamPRO FHD wykorzystuje 8 diod emitujących światło podczerwone. Oczywiście zestaw obejmuje również czujnik światła, automatycznie przełączający tryby pracy kamery.

iCamPRO FHD

System otrzymał również dedykowaną aplikację na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android. Za jej pośrednictwem, możliwe jest jednoczesne odbieranie obraz z 4 kamer. Ponadto użytkownik może liczyć na powiadomienia w chwili, w której iCamPRO FHD wykryje podejrzany ruch w monitorowanych pomieszczeniach.

iCamPRO FHD

Aby otrzymać iCamPRO FHD w przypadku powodzenia kampanii na portalu kickstarter.com, należy wesprzeć projekt kwotą co najmniej 149 dolarów. Wysyłki planowane są ma maj 2015.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *