poniedziałek, 20 maja

Najnowszy stalowy czajnik elektryczny Kettle Steel marki Aarke wkroczył na salony. Elementem wyróżniającym jest nie tylko design, ale również możliwość regulacji temperatury.

Czajnik to popularny sprzęt AGD, znajdujący się chyba w każdym polskim domu. To właśnie on umożliwia parzenie herbaty lub kawy albo szybkie przygotowanie wrzątku. No właśnie, wrzątku. Co jednak, kiedy wraz z rosnącymi naszymi potrzebami pragniemy precyzyjnie ustawionej temperatury gorącej wody? Odpowiedzią, na to pytanie i zarazem konkretną propozycją, jest czajnik elektryczny Kettle Steel marki Aarke.

Szwedzka firma Aarke zaprojektowała wysoce funkcjonalny i oryginalnie prezentujący się czajnik elektryczny Kettle Steel. Wzrok przyciąga jego niebanalny wygląd, dzięki czemu może stać się ozdobą każdej kuchni. Czajnik wykonany jest z połyskującej stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje jego trwałość. Posiadaczem czajnika elektrycznego Aarke Kettle Steel z funkcją kontroli temperatury można stać się wydając 1199 zł.

Czajnik elektryczny Kettle Steel

Czajnik elektryczny Kettle Steel ma moc mieszczącą się w zakresie 1850-2200 W. Jego pojemność wynosi 1,2 l. Oznacza to, że wypełniony wodą zagotuje ją w trzy minuty. Aby uruchomić urządzenie wystarczy włożyć kabel zasilający do gniazda sieciowego i nacisnąć przycisk znajdujący się w obrotowej o 360° podstawie. Jego ponowne wciśnięcie pozwala na ustawienie wybranej wartości temperatury. LED-owy wyświetlacz wskazuje wybraną wartość grzania. Sam czajnik o wadze 1,6 kg ma wysokość 27 cm, głębokość jego wynosi 14 cm, zaś szerokość wraz z rączką to 19 cm.

Nienagrzewający się stalowy uchwyt umożliwia wygodne przenoszenie czajnika i nalewanie. Natomiast niekapiący dzióbek ułatwia precyzyjne odmierzanie ilości waru. Warto wiedzieć, że otwierana pokrywa zapobiega rozpryskiwaniu się kropel. Podwójne ścianki czajnika zatrzymują ciepło. Dzięki tej konstrukcji urządzenie jest energooszczędne, a dodatkowo czajnik stał się cichy. Ponadto urządzenie zabezpieczone jest przed przypadkowym włączeniem, na przykład w sytuacji, gdy w środku nie ma wody lub jest jej zbyt mało.

Czajnik Kettle Steel ma możliwość regulacji temperatury. Można ją ustawić wybierając jeden z pięciu poziomów: 40, 75, 85, 95 i 100°C. Dzięki temu można zaparzyć herbaty owocowe czy kawę w takiej temperaturze, by wydobyć pełnię smaku z listków lub ziaren. Istnieje także możliwość przygotowania samego wrzątku.

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.