Arke Kettle Steel – szwedzki czajnik za 1199 zł właśnie trafia na rynek

Najnowszy stalowy czajnik elektryczny Kettle Steel marki Aarke wkroczył na salony. Elementem wyróżniającym jest nie tylko design, ale również możliwość regulacji temperatury.

Czajnik to popularny sprzęt AGD, znajdujący się chyba w każdym polskim domu. To właśnie on umożliwia parzenie herbaty lub kawy albo szybkie przygotowanie wrzątku. No właśnie, wrzątku. Co jednak, kiedy wraz z rosnącymi naszymi potrzebami pragniemy precyzyjnie ustawionej temperatury gorącej wody? Odpowiedzią, na to pytanie i zarazem konkretną propozycją, jest czajnik elektryczny Kettle Steel marki Aarke.

Szwedzka firma Aarke zaprojektowała wysoce funkcjonalny i oryginalnie prezentujący się czajnik elektryczny Kettle Steel. Wzrok przyciąga jego niebanalny wygląd, dzięki czemu może stać się ozdobą każdej kuchni. Czajnik wykonany jest z połyskującej stali nierdzewnej. Materiał ten gwarantuje jego trwałość. Posiadaczem czajnika elektrycznego Aarke Kettle Steel z funkcją kontroli temperatury można stać się wydając 1199 zł.

Czajnik elektryczny Kettle Steel

Czajnik elektryczny Kettle Steel ma moc mieszczącą się w zakresie 1850-2200 W. Jego pojemność wynosi 1,2 l. Oznacza to, że wypełniony wodą zagotuje ją w trzy minuty. Aby uruchomić urządzenie wystarczy włożyć kabel zasilający do gniazda sieciowego i nacisnąć przycisk znajdujący się w obrotowej o 360° podstawie. Jego ponowne wciśnięcie pozwala na ustawienie wybranej wartości temperatury. LED-owy wyświetlacz wskazuje wybraną wartość grzania. Sam czajnik o wadze 1,6 kg ma wysokość 27 cm, głębokość jego wynosi 14 cm, zaś szerokość wraz z rączką to 19 cm.

Czajnik elektryczny Kettle Steel

Nienagrzewający się stalowy uchwyt umożliwia wygodne przenoszenie czajnika i nalewanie. Natomiast niekapiący dzióbek ułatwia precyzyjne odmierzanie ilości waru. Warto wiedzieć, że otwierana pokrywa zapobiega rozpryskiwaniu się kropel. Podwójne ścianki czajnika zatrzymują ciepło. Dzięki tej konstrukcji urządzenie jest energooszczędne, a dodatkowo czajnik stał się cichy. Ponadto urządzenie zabezpieczone jest przed przypadkowym włączeniem, na przykład w sytuacji, gdy w środku nie ma wody lub jest jej zbyt mało.

Czajnik elektryczny Kettle Steel Aarke

Czajnik Kettle Steel ma możliwość regulacji temperatury. Można ją ustawić wybierając jeden z pięciu poziomów: 40, 75, 85, 95 i 100°C. Dzięki temu można zaparzyć herbaty owocowe czy kawę w takiej temperaturze, by wydobyć pełnię smaku z listków lub ziaren. Istnieje także możliwość przygotowania samego wrzątku.