Zobacz, jakie ciekawe i przydatne artykuły domowe znalazłam na chińskiej platformie sprzedażowej! Nie muszę chyba wspominać, że są tanie i łatwo dostępne. Wybrałam najlepsze gadżety z AliExpress, które po prostu każdy chciałby mieć.

Od kilku lat AliExpress wiedzie prym wśród konsumentów z Polski. Wszystko za sprawą niskich cen i, bardzo często, również darmowej wysyłki. Nie zniechęca za to dość długi czas oczekiwania na przesyłkę – od kilku dni do nawet kilku tygodni. Legendą stały się też już paczki, które do adresatów docierały nawet po paru latach. Mimo to, niemal cały świat kupuje gadżety z AliExpress.

Gadżety z AliExpress – co warto kupić?

Postanowiłam przejrzeć ofertę chińskiej platformy sprzedażowej i wybrać najciekawsze produkty. Oto, jakie gadżety z AliExpress chętnie widziałabym w swoim domu.

Elektryczna ostrzałka do noży

Żyjesz w duchu zero waste? I słusznie! Zamiast wyrzucać tępe noże i kupować nowe, wystarczy je naostrzyć. Jednak korzystanie z tradycyjnej ostrzałki bywa uciążliwe. A z elektrycznej? Producent zapewnia, że wystarczy tylko 5 sekund. Ta konkretna ostrzałka wygląda na gadżet podobnych gabarytów, co jej tradycyjny odpowiednik. Jest ładowana na USB.

Chcę to!

Miniodkurzacz Xiaomi

W sam raz do odkurzania biurka, szuflad, a nawet samochodu. Jedno naładowanie akumulatora wystarcza na aż 30 minut pracy urządzenia – w sam raz, by posprzątać całkiem sporo trudniej dostępnych miejsc.

Chcę to!

Automatyczny pojemnik na wykałaczki

Jeśli lubisz wygodę, a jednocześnie chętnie otaczasz się nowinkami technologicznymi, mam coś dla ciebie. Ten gadżet to automatyczny pojemnik na wykałaczki – z podajnikiem. Wystarczy nacisnąć przycisk, a wykałaczka sama wyskakuje.

Chcę to!

Elektryczna suszarka do butów

To jest coś, co po prostu muszę mieć – przyda się doskonale np. na biwak, ale i do domu. Podejrzewam, że w deszczowe dni będzie nieustannie w użyciu. W dodatku jest niewielka, więc nieużywana nie zajmie zbyt wiele miejsca ani w bagażu, ani w szafie.

Chcę to!

Inteligentny monitor do roślin

Marzy ci się domowa dżungla, ale ciągle coś idzie nie tak? Spokojnie – i na to jest rozwiązanie. Taki inteligentny czujnik na bieżąco dostarczy ci informacji na temat poziomu nawilżenia podłoża, temperatury, nasłonecznienia i stężenia składników odżywczych w glebie. Wszystko to doczytasz na swoim smartfonie – czujnik połączy się z nim za pośrednictwem Bluetooth.

Chcę to!

Podkładka pod mysz ładująca telefon

Pracujesz przy komputerze? A może spędzasz dużo czasu, grając w gry komputerowe? Tak czy siak, taka podkładka pod mysz z pewnością ci się przyda. Wystarczy, że położysz na niej swojego smartfona, by naładować jego baterię. Oczywiście, pod warunkiem, że twój telefon obsługuje ładowanie indukcyjne.

Chcę to!

Mało? Sprawdź też, jakie gadżety znalazłam na Amazon!

To subiektywne zestawienie zawiera linki afiliacyjne. Nie mają one żadnego wpływu na wartość merytoryczną tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem jednego z tych linków, redakcja otrzyma niewielką prowizję od sklepu partnerskiego. Dzięki temu nadal będziemy mogli przygotowywać dla ciebie wartościowe treści.

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.