To nie tylko zwykła frytkownica. Przygotujesz w niej zarówno kebab jak i grillowanego kurczaka. Urządzenie może też być suszarką do grzybów czy owoców albo służyć do wypieku muffinek. Teraz można SHF 1800 A2 kupić na Black Week Deal w dobrej cenie.

Frytkownica beztłuszczowa zyskuje coraz szersze grono sympatyków. Dania w niej przygotowane opiekane są krążącym wewnątrz gorącym powietrzem. To sprawia, że potrawy są zdecydowanie zdrowsze niż te same smakołyki opiekane w gorącym oleju. Niezaprzeczalnym walorem jest to, że jedzenie z frytkownicy beztłuszczowej pozwala zachować chrupkość skórki i soczystość wewnątrz przy zmniejszonej liczbie kalorii. To co wyróżnia frytkownicę SHF 1800 A2 to możliwość przygotowania w niej grillowanego kurczaka, kebabu oraz możliwość wypiekania babeczek czy innych ciast. Ponadto urządzenie ma funkcję suszarki, co umożliwia przygotowanie zdrowych przekąsek.

Poznaj inne frytkownice beztłuszczowe marki Silvercrest, jakie dostępne są w sklepach Lidl i zapoznaj się z opiniami o tych urządzeniach.

Frytkownica na gorące powietrze SHF 1800 A2 Silvercrest

Frytkownica na gorące powietrze SHF 1800 A2 to urządzenie o wielu możliwościach. Łączy w sobie funkcję frytkownicy, grilla oraz suszarki do żywności. Umożliwiają to załączone do zestawu akcesoria. Dzięki nim możliwe jest smażenie gorącym powietrzem, pieczenie czy nawet grillowanie na rożnie całego kurczaka. Ponadto można opiec tosty, aby były jednakowo rumiane z obu stron, przygotować zapiekankę czy muffinki. Dzięki funkcji podgrzewania potrawa dłużej zachowuje odpowiednią temperaturę, na przykład dla kolejno wracających domowników. Niecodzienną propozycją jaką oferuje SHF 1800 A2 jest możliwość gotowania. Dodam jeszcze, że to nie jest powszechne, że frytkownica jest równocześnie suszarką do warzyw, grzybów czy owoców. Ale dzięki temu wielofunkcyjnemu urządzeniu, oszczędzamy sobie miejsca w szafce jak i dodatkowych wydatków finansowych na inne sprzęty.

Model SHF 1800 A2 ma moc 1800 W. Wyposażony jest w panel dotykowy Easy Touch. Pozwala on wybrać regulacje, na przykład ustawić czas przygotowywania dania od 1 do 60 minut lub dobrać odpowiednią temperaturę od 40°C do 200°C. Ponadto można wybierać spośród gotowych automatycznych programów, które są wbudowane w pamięć urządzenia. To ułatwia dobór parametrów, aby przygotować smaczne, chrupiące danie. Dodam także, że w zestawie znajduje się książeczka z przepisami. Jest ich aż 20, co powinno zwłaszcza początkującym adeptom sztuki kulinarnej, ułatwić obsługę frytkownicy.

Wygodę i komfort użytkowania frytkownicy beztłuszczowej SHF 1800 A2 zwiększają uchylne drzwiczki, w których zamontowana jest duża szybka. Takie okno w rozmiarze XL umożliwia podglądanie i wizualną ocenę stopnia przygotowania potrawy. Dzięki temu, nie trzeba drzwiczek zbyt często uchylać, co jest działaniem energooszczędnym. Ponadto nie wydłuża się czas smażenia czy opiekania, bo urządzenie wymaga ponownego dogrzania się, by uzyskać właściwy poziom temperatury.

Wewnątrz znajduje się duża komora, mieszcząca 10 l. Można w niej umieścić na przykład sita do suszenia owoców czy grzybów, hak umożliwiający grillowanie kurczaka czy zestaw do przygotowania kebabu. Zmieści się tam również obrotowy koszyk o pojemności 1,9 l. Można w nim usmażyć gorącym powietrzem frytki lub chipsy.

Dołączony zestaw akcesoriów obejmuje: trzy płyty do pieczenia i suszenia (blacha z rusztem: płaska oraz dwie zagłębione), blacha ciągła, której można używać jako tacki na tłuszcz, szpikulec do obracania, dwa szpikulce do kurczaka, okrągły kosz obrotowy z oznaczeniem MAX (odpowiedni na frytki i warzywa), zestaw do kebabu: zawiera 8 małych szpikulców do szaszłyków + 2 tarcze, 1x uchwyt rożna/kosza obrotowego.

Cena: 619,00 zł Cena: 489,01 zł Przejdź do sklepu

Podsumowanie

Frytkownica beztłuszczowa SHF 1800 A2 już raz była w promocji w sklepie Lidl. Pisaliśmy o tym w tym artykule: Taka promocja tylko dziś! Frytkownica na gorące powietrze – to urządzenie trzeba mieć! Była to jednak promocja jednodniowa. Myślę, że warto zastanowić się nad jej kupnem, zwłaszcza teraz, kiedy można ją kupić w ramach Black Week Deal taniej o niemal 130 zł. Urządzenie to łączy w sobie wiele funkcji. Dzięki tej frytkownicy można przygotować wiele propozycji dań, zarówno mięsnych jak i wypieków. Ponadto unikatową cechą jest to, że można w niej suszyć na zimę warzywa, owoce lub grzyby. Nie bez znaczenia jest także to, że ten jeden sprzęt zastąpi nam kilka innych urządzeń w kuchni. Szukałam opinii o frytkownicy na gorące powietrze. Niestety nie ma takich na razie, ani na stronie Lidla, ani u innych sprzedających ten sam model.

W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.