Jakiś czas temu pisaliśmy o grzebyku do wąsów dla mężczyzn, którzy między zabijaniem niedźwiedzia, a ratowaniem świata chcą również dobrze wyglądać. Jako, że palenie papierosów jest obecnie zdecydowanie passé, zatem opisywany dzisiaj gadżet także jest dedykowany raczej mężczyznom. fireSLEEVE pozwoli wojownikowi na rozpalenie ogniska, przy którym przygotowując mięso z niedźwiedzia, jeszcze bardziej zaimponuje uratowanej przed chwilą księżniczce.

fireSLEEVE to swego rodzaju pokrowiec wielokrotnego użytku, w który można włożyć najzwyklejszą zapalniczkę, dostępną w każdym kiosku, gadżet zamieni ją w wodoodporną. Rzecz jasna, osłonka nie sprawi, że będzie można korzystać z płomienia pod wodą, ale z pewnością nie będzie jej straszna zarówno wilgoć.

Firesleeve

Produkowany w Stanach Zjednoczonych gadżet charakteryzuje się tym, że ochroni zapalniczkę po zanurzeniu jej na 3 metry przez 30 minut. Dodatkowo chroni przycisk gazu przed przypadkowym naciśnięciem, co spowodowałoby nieoczekiwane opróżnienie zbiornika. Zamontowany zaczep pozwala na zmniejszenie szansy zgubienia zapalniczki, z pewnością okaże się to  niezwykle przydatne na różnego rodzaju biwakach.

firesleeve

fireSLEEVE można bez problemu przyczepić do kluczy i korzystać, nawet wtedy gdy przemokło się całkowicie podczas nawałnicy stulecia. Wydaje się jednak, że znacznie częściej będzie używany podczas różnego rodzaju wyjazdów i wypadów, zwłaszcza surwiwalowych, gdzie fakt posiadania ognia może być kluczowy dla jakości całej wyprawy. Jego właściwości mogą być docenione między innymi przez harcerzy. Cena gadżetu w przedsprzedaży rozpoczyna się od 18$.

Firesleeve

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *