Fineck to pierwsze urządzenie na świecie, które zadba o szyję, a co za tym idzie, kręgosłup jego użytkownika. Pomysłodawcy projektu zauważyli, że ludzka szyja nie ma łatwego zadania. Godziny spędzane przy smartfonie i komputerze, w nieergonomicznej pozycji, odwdzięczają się różnego rodzaju bólami. Pora coś z tym zrobić.

[iframe src=”https://www.kickstarter.com/projects/184140387/fineck-the-worlds-first-wearable-device-for-your-n/widget/video.html” width=”100%” height=”480″]

Fineck to naszyjnik, który może śledzić ruchy szyi oraz rozpoznawać pozycję ciała. Jego głównym zadaniem jest informowanie użytkownika gdy jego głowa zbyt długo znajduje się w jednej, złej pozycji. Poza tym, gadżet będzie aktywizował do ćwiczenia szyi poprzez specjalne gry na iOS obsługiwane właśnie ruchem głowy.

FINECK

Urządzenie posiada czytelny i przyjazny interface. Producenci zapewniają, iż ich głównym celem jest stworzenie, w najbliższym czasie jak największej ilości gier kompatybilnych z urządzeniem. Pozwoli to większej ilości ludzi znaleźć taką, która będzie sprawiała na tyle frajdy aby codziennie ćwiczyć.

Fineck

Wszystko to ma przyczynić się do poprawy kondycji kręgów szyjnych. Pozytywne skutki nie przyjdą od razu, ale są pewne, w dodatku prozdrowotny skutek ćwiczeń będzie można zauważyć nie tylko krótkoterminowo poprzez ustąpienie bólów, ale także po wielu latach. Cena urządzenia w przedsprzedaży wynosi 69$.

Fineck

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *