Jesień nadeszła, a wraz z nią konieczność wykonania niezbędnych prac porządkowych w ogrodzie. Jednym z niezbędnych sprzętów w tym okresie jest elektryczny odkurzacz do liści.

Listopad przypomina nam o kończącym się sezonie ogrodowym. To czas kiedy trzeba uprzątnąć opadłe liście, zadbać o trawnik i wykonać inne niezbędne prace. Jednym z urządzeń ułatwiającym utrzymanie porządku w ogrodzie będzie elektryczny odkurzacz do liści. Wybrałam ten model, ponieważ ani nie emituje szkodliwych spalin, ani nie zaskoczy nas rozładowany nagle, w czasie pracy, akumulator. Co prawda należy zadbać o to, by przedłużacz nie plątał się wokół naszych nóg, ale jeśli przesuwamy się systematycznie w jednym kierunku, nie będzie to stanowiło większego problemu.

Odkurzacz do liści Handy Prime GTO 3001

Elektryczny odkurzacz do liści Handy Prime GTO 3001 wyposażony jest w silnik szczotkowy o mocy 3000 W. To pozwala pracować mu z wydajnością 13,5 m3/min. Liście, drobne gałązki czy resztki traw trafiają do 45 l worka. Dzięki funkcji rozdrabniania ich faktyczna objętość zostaje pomniejszona w stosunku 10:1. Pozwala to oczyścić spory obszar trawnika, nim będzie potrzeba opróżnienia worka. Urządzenie może również pełnić rolę dmuchawy. Model ten, dzięki wydmuchiwanemu powietrzu z prędkością 275 km/h, przesunie liście po ziemi w wyznaczone miejsce. Odkurzacz Handy można przewiesić przez ramię i wygodnie przenieść na ramieniu lub prowadzić po ziemi, co ułatwiają wbudowane kółka.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Funkcja dmuchawy, Funkcja rozdrabniania, Regulowana długość dmuchawy, Regulowana prędkość, Regulacja prędkości wydmuchu
 • Zestaw obejmuje: Instrukcję obsługi w języku polskim, Kartę gwarancyjną, Pasek na ramię, Worek 45 l
 • Poziom hałasu: 100 dB
 • Waga: 3,3 kg

Cena: 199,99 zł Cena: 174,99 zł Przejdź do sklepu

Dmuchawa do liści Ryobi RBV3000CSV

Urządzenie Ryobi RBV3000CSV to jednocześnie dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz. Wybierając funkcję dmuchawy urządzenie wypuszcza powietrze z prędkością 375 km/h. Parametr ten można regulować. W momencie przełączenia na odkurzacz wciągane liście i inne organiczne resztki z trawnika, są rozdrabniane nim trafią do worka o pojemności 45 l. Warto wiedzieć, że ich objętość zmniejsza się po zmieleniu w stosunku 16:1. Elektryczny silnik o mocy 3000 W uprząta teren z wydajnością 14 m3/min.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Funkcja dmuchawy, Funkcja rozdrabniania, Regulacja prędkości wydmuchu
 • Zestaw obejmuje: Instrukcję obsługi w języku polskim, Kartę gwarancyjną, Pas do przenoszenia, Worek 45 l, Dyszę dmuchawy, Dyszę odkurzacza
 • Poziom hałasu: 100 dB
 • Waga: 3,5 kg

Cena: 409,99 zł Cena: 349,99 zł Przejdź do sklepu

Odkurzacz do liści Lider Plus LPO GTO3002

Elektryczny odkurzacz do liści Lider Plus LPO GTO3002 ma moc 3000 W, co pozwala skutecznie usuwać opadłe liście i resztki traw. Rozdrabniacz mieli liście nim trafią do 45 l worka, dzięki czemu zmniejsza się ich objętość w stosunku 10:1. Prowadzenie ułatwiają wbudowane kółka. Urządzenie może również być używane jako dmuchawa. Wówczas przedmuchuje ono liście z maksymalną prędkością do 275 km/h. Warto wiedzieć, że wartość tę można regulować. Wydajność odkurzacza Lider wynosi 13,5 m3/min.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Funkcja dmuchawy, Funkcja rozdrabniania, Kółka ułatwiające prowadzenie, Regulacja prędkości wydmuchu
 • Zestaw obejmuje: Instrukcję obsługi w języku polskim, Kartę gwarancyjną, Worek 45 l, Dodatkowy nóż rozdrabniający
 • Poziom hałasu: 100 dB
 • Waga: 3,3 kg

Cena: 209,99 zł Cena: 189,99 zł Przejdź do sklepu

Odkurzacz do liści Kaltmann K-ODL3000

Odkurzacz do liści Kaltmann K-ODL3000 ma moc 3000 W i pracuje z wydajnością 10,7 m3/min. Urządzenie to może być używane jako odkurzacz. Wówczas liście i inne resztki z trawnika są mielone przez rozdrabniacz w stosunku 10:1. Dzięki temu, w worku o pojemności 40 l, zmieści się więcej organicznych odpadków. Kaltmann to również dmuchawa, która nadmuchuje powietrze z prędkością 250 km/h. W ten sposób łatwo można zgromadzić liście w wyznaczonym miejscu.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Funkcja dmuchawy, Funkcja rozdrabniania, Regulacja prędkości wydmuchu, Kółka prowadzące, Składa się do kompaktowego rozmiaru
 • Zestaw obejmuje: Instrukcję obsługi w języku polskim, Kartę gwarancyjną, Pas do przenoszenia, Worek 40 l, Koła prowadzące
 • Poziom hałasu: 107 dB
 • Waga: 4,1 kg

Cena: 239,99 zł Cena: 169,99 zł Przejdź do sklepu

Przeczytaj również: Akumulatorowe dmuchawy do liści – ranking. Jaką dmuchawę kupić w 2023 roku?

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.