niedziela, 14 lipca

Stylistyka retro stosowana przez SMEG może się podobać, jednak produkty włoskiej firmy nigdy nie należały do tanich. Kolbowe urządzenie EGF03BLEU to kwintesencja pociągającego wzornictwa wzorowanego na latach ’50 ubiegłego wieku. Teraz urządzenie można nabyć w cenie zbliżonej do mniej pożądanych konkurentów.

SMEG EGF03BLEU to model kolbowy z wbudowanym młynkiem i spieniaczem do mleka, który posiada właściwie wszystko czego można oczekiwać od włoskiej maszyny do espresso. Standardowa cena tego modelu to nawet 3 800 zł. Już od pewnego czasu sklepy RTV Euro AGD oraz OleOle oferują go w stosunkowo niskiej cenie na poziomie 2 999 zł. Aktualnie w ramach karnawałowej promocji obydwa elektromarkety obniżyły cenę do 2 599 zł. Osobiście nie jestem fanem polityki cenowej SMEG’a, który wycenę wzornictwa stawia nad technologią, jednak muszę przyznać, że ta okazja jest racjonalna i pewnie nieprędko się powtórzy.

Sam ekspres to urządzenie z serii 50’s Style zamknięte w obudowie z odlewanego aluminium. Zastosowany młynek to stalowa konstrukcja żarnowa z wyjmowanym żarnem. Oferuje ona 3 stopnie mielenia oraz ręczną regulację ilości mielonej kawy. Zestaw o mocy 1650 W dysponuje podwójnym thermoblockiem ze stali nierdzewnej. Ciśnienie generowane przez urządzenie to 15 bar w obiegu pary i 20 bar w obiegu kawy. Pojemność zbiornika na wodę to 2,5 litra, natomiast zbiornik na kawę pomieści 250 g cennych ziaren.

Ponadto urządzenie dysponuje spieniaczem do mleka, wbudowanym manometrem oraz podgrzewaną pasywnie tacką na filiżanki. Dla wygody użytkownika oddano możliwość zdefiniowania stopnia preinfuzji, ciśnienia pary i czasu pracy w trybie stand-by.

Równolegle trwa także niezła promocja na ekspres SMEG EGF03PGEU idealny dla fanów odważniejszej kolorystyki.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.