Ekspres SMEG z młynkiem o 700 zł taniej w najlepszej przecenie tego roku

Stylistyka retro stosowana przez SMEG może się podobać, jednak produkty włoskiej firmy nigdy nie należały do tanich. Kolbowe urządzenie EGF03BLEU to kwintesencja pociągającego wzornictwa wzorowanego na latach ’50 ubiegłego wieku. Teraz urządzenie można nabyć w cenie zbliżonej do mniej pożądanych konkurentów.

SMEG EGF03BLEU to model kolbowy z wbudowanym młynkiem i spieniaczem do mleka, który posiada właściwie wszystko czego można oczekiwać od włoskiej maszyny do espresso. Standardowa cena tego modelu to nawet 3 800 zł. Już od pewnego czasu sklepy RTV Euro AGD oraz OleOle oferują go w stosunkowo niskiej cenie na poziomie 2 999 zł. Aktualnie w ramach karnawałowej promocji obydwa elektromarkety obniżyły cenę do 2 599 zł. Osobiście nie jestem fanem polityki cenowej SMEG’a, który wycenę wzornictwa stawia nad technologią, jednak muszę przyznać, że ta okazja jest racjonalna i pewnie nieprędko się powtórzy.

Ekspres do kawy smeg

Sam ekspres to urządzenie z serii 50’s Style zamknięte w obudowie z odlewanego aluminium. Zastosowany młynek to stalowa konstrukcja żarnowa z wyjmowanym żarnem. Oferuje ona 3 stopnie mielenia oraz ręczną regulację ilości mielonej kawy. Zestaw o mocy 1650 W dysponuje podwójnym thermoblockiem ze stali nierdzewnej. Ciśnienie generowane przez urządzenie to 15 bar w obiegu pary i 20 bar w obiegu kawy. Pojemność zbiornika na wodę to 2,5 litra, natomiast zbiornik na kawę pomieści 250 g cennych ziaren.

Ponadto urządzenie dysponuje spieniaczem do mleka, wbudowanym manometrem oraz podgrzewaną pasywnie tacką na filiżanki. Dla wygody użytkownika oddano możliwość zdefiniowania stopnia preinfuzji, ciśnienia pary i czasu pracy w trybie stand-by.

Równolegle trwa także niezła promocja na ekspres SMEG EGF03PGEU idealny dla fanów odważniejszej kolorystyki.