Zastanawiasz się czy wybrać ekspres marki DeLonghi czy Melitta? Przeczytałam, przestudiowałam i spieszę z odpowiedzią.

Automatyczny ekspres to nie luksus. Można stać się jego posiadaczem wydając około 1500 zł. Trzeba wziąć pod uwagę, że to jednorazowy wydatek, bo pozostałe koszty są stałe. Parząc kawę w szklance także musimy kupić ulubioną paczkę ziaren i ponieść koszt zagotowania wody. Jednak smak „plujki” i małej czarnej są nieporównywalne. Espresso wyróżnia się gęstą cremą pojawiającą się na powierzchni, jest klarowne, a jego intensywność i smak można regulować.

Zestawiłam i porównałam dwa popularne modele ekspresów do kawy, które są w stałej sprzedaży w sklepie internetowym Lidl. Pod uwagę wzięłam model ECAM12.123.B oraz automatyczny EspressoLinePerfectMilk E957-213. Zatem wybrać ekspres marki DeLonghi czy Melitta? Zapraszam do lektury.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć jaki kolbowy ekspres marki Silvercrest jest najlepszy wg opinii klientów, zapoznaj się z tym artykułem.

Kompaktowy ekspres do kawy ECAM12.123.B DeLonghi

Ekspres do kawy ECAM12.123.B marki DeLonghi wyposażony został w żarnowy młynek do kawy z trzynastostopniową regulacją stopnia zmielenia ziaren. Można również używać kawy wcześniej zmielonej, którą wsypuje się do osobnego podajnika. Panel sterowania jest przejrzysty. Można wybrać parzenie kawy do jednej lub dwóch filiżanek lub za jednym przyciskiem wybrać Espresso, Americano albo Cappuccino. Pokrętło służy do tego, by dopasować intensywność naparu do swoich preferencji. Ponadto można regulować temperaturę oraz ilość naparu.

Wysokość wylewki do kawy można regulować od 8,6 do 14,2 cm. Dzięki temu, bez rozchlapywania zaparzymy małe espresso jak i latte macchiato w wysokiej szklance. Ekspres ECAM12.123.B ma wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 1,8 l. Dobrze wiec sprawdzi się przy rodzinnych spotkaniach, bo zapas wody umożliwi przygotowanie wielu porcji małej czarnej. Urządzenie posiada funkcję automatycznego wyłączenia, płukania po każdym użyciu oraz oszczędzania energii.

Cena: 1 499,00 zł Przejdź do sklepu

Automatyczny ekspres EspressoLinePerfectMilk E957-213 Melitta

Ekspres EspressoLinePerfectMilk E957-213 automatycznie może przygotować Espresso lub Café Creme. Wybierając przycisk Double Cup Mode kawa będzie przygotowana jednocześnie w dwóch kubkach. Urządzenie wyposażone jest w młynek do kawy, który ma trzypoziomową regulację. To już pierwsza możliwość dostosowania smaku naparu pod swój gust. Dodatkowo można ustawić preferowaną moc, temperaturę, a nawet ilość wody od 30 do 220ml.

System Ekstrakcji Aromatu (A.E.S.) z funkcją wstępnego parzenia umożliwia wydobycie pełni smaku z ziaren. Ekspres Melitta wyposażony jest w pojemnik na ziarna mieszczący ich 120 g, oraz zbiornik na wodę o pojemności 1,2 l. Funkcja automatycznego czyszczenia, odkamieniania i płukania utrzymują urządzenie w należytej czystości, również w tych miejscach, gdzie nie ma bezpośredniego dostępu. Ponadto E957-213 jest energooszczędny, co umożliwia wbudowany tryb oszczędzania energii oraz funkcja automatycznego wyłączania.

Cena: 1 649,00 zł Przejdź do sklepu

Ekspres marki DeLonghi czy Melitta – opinie

Ekspres marki Delonghi ECAM12.123.B został do tej pory oceniony przez 36 kupujących, co dało mu łączną ocenę 4,6/5 gwiazdek. Najniższa nota, jaką otrzymał ekspres, wynosi 3 gwiazdki, gdzie głównym zarzutem był brak instrukcji obsługi. Poniżej prezentuję kilka najnowszych opinii, które zostały wystawione przede wszystkim przez mieszkańców Niemiec. Podaję je w oryginalnej pisowni, zgodnej z translatorem. Ostatnia, dodana opinia pochodzi z 21 października 2023 r.:

  • Pełnomocnictwo kawowe. Nareszcie mam działający ekspres, pierwszy, również od DeLonghi, już minął termin ważności – to nie był błąd w obsłudze z mojej strony. Obecny działa doskonale i jest łatwy w użyciu. Kawa jest bardzo dobra i gorąca, taka jak powinna być kawa. Możesz wybierać pomiędzy kawą ziarnistą lub już zmieloną. Jestem bardzo zadowolony;
  • Jakość urządzenia. Od kilku lat używamy niemal identycznego urządzenia i jesteśmy w pełni zadowoleni! Tej taniej ofercie nie da się powiedzieć NIE;
  • Poręczny mały, w pełni automatyczny ekspres do kawy. Praktyczna mała, w pełni automatyczna maszyna. Robi dobrą kawę. Pojemnik do przechowywania ziaren wymaga przyzwyczajenia się, ponieważ wewnętrzna siatka utrudnia napełnianie ziaren. Poprzednikiem był także deLonghi, który po 13 latach oddał ducha.

Automatyczny ekspres E957-213 Melitta został oceniony przez 27 osób, a ich wspólna nota daje 4,6/5 gwiazdek. 19 kupujących wystawiło najwyższą notę, 7 oceniło ekspres na cztery gwiazdki, a 1 osoba dodała komentarz informujący o cieknącej wodzie z pojemnika, co poskutkowało tylko jedną gwiazdką. Najnowszy komentarz pochodzi z 25 października 2023 r. Wszystkie zostały napisane przez kupujących z Niemiec lub Czech. Oto najnowsze opinie, w których zachowałam oryginalną pisownię:

  • Łatwy w użyciu, dobra kawa. Dobry, w pełni automatyczny ekspres do kawy. Jestem bardzo zadowolony;
  • Po prostu „SUPER” Jestem zachwycony!!! Zawsze chciałem mieć w pełni automatyczny ekspres do kawy. Ponieważ jestem zapalonym konsumentem kawy Melitta, było dla mnie jasne, że kupię w pełni automatyczny ekspres do kawy marki Melitta. Ponieważ, podobnie jak w przypadku kawy, stosunek ceny do jakości był odpowiedni, było dla mnie jasne, że „to jest to”!!! „I nie żałowałem”;
  • Maszyna do kawy. Świetna maszyna, łatwa w pilot , a cena i jakość są świetne.

Podsumowanie

Oba ekspresy zostały bardzo wysoko ocenione przez kupujących i zdobyły identyczną ocenę 4,6/5 gwiazdek. Urządzenia te są w pełni automatyczne. Jednak ekspres marki DeLonghi przygotowuje nie tylko czarne napoje, ale również cappuccino. Ponadto ekspres ten ma młynek, który ma możliwość aż 13 stopniowej regulacji, co pozwala na uzyskanie idealnego dla nas stopnia zmielenia ziaren. Delonghi ECAM12.123.B jest także tańszy od konkurenta marki Melitta o 150 zł, co również może być argumentem przemawiającym na jego korzyść.

Interesują cię także inne ekspresy automatyczne dostępne w sklepie Lidl? Zapraszam do lektury.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.