Ecovacs Airbot Z1 – robot, który oczyszcza powietrze, gra i… kupisz go 29% taniej!

Sam jeździ po całym domu, oczyszczając powietrze. Do tego ma wbudowany głośnik Bluetooth. Ecovacs Airbot Z1 jest teraz dostępny na Amazon, w dodatku ze sporym rabatem!

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że w każdym pomieszczeniu powinniśmy mieć osobny oczyszczacz powietrza. Raczej mało prawdopodobne jest, by urządzenie stojące np. w salonie, przefiltrowało równie efektywnie również powietrze w sypialni. Z kolei przenoszenie oczyszczacza z miejsca na miejsce nie należy do najwygodniejszych rozwiązań. No, chyba że ma się takiego robota, który samodzielnie jeździ po całym domu.

Ecovacs Airbot Z1 – co to za robot?

Oferowany przez Amazon robot to urządzenie, które naprawdę potrafi zaskoczyć. Po pierwsze, jest to oczyszczacz powietrza, wyposażony w filtr HEPA. Wydajność określono tu na 600 m³/h. Robot ma też czujniki jakości powietrza – stężenia PM2.5, VOC, temperatury, a nawet wilgotności. Po drugie, urządzenie może też stać się nawilżaczem, a po zastosowaniu specjalnych kapsułek zapachowych – również odświeżaczem powietrza (jednak w tym celu należy dokupić specjalny moduł). Robot ma też lampę UV, której zadaniem jest pozbywanie się bakterii.

ECOVACS AIRBOT Z1

Oczywiście, by mógł samodzielnie poruszać się po domu, wyposażono go w kamerę i liczne czujniki. To pozwala na tworzenie map i rozpoznawanie przeszkód – zupełnie niczym roboty sprzątające. Wszystko dzięki technologii 3D AIVI i TrueMapping 2.0. Co ciekawe, urządzenie ma funkcję wykrywania zanieczyszczeń, co pozwala na automatyczne dostosowanie jego pracy w zależności od aktualnych potrzeb. Robot samodzielnie udaje się tam, gdzie wykryje największe stężenie zanieczyszczeń.

Na koniec ciekawostka – Ecovacs Airbot Z1 ma też głośniki stereo, działające za pośrednictwem Bluetooth. Ponadto, łączy się ze smartfonem przy pomocy aplikacji mobilnej. Dzięki temu można na bieżąco podejrzeć pracę urządzenia i zmieniać ustawienia. Dodatkowo, użytkownik może liczyć na sterowanie oczyszczaczem poprzez wydawanie komend głosowych.

Warto wiedzieć, że pierwotnie sugerowana cena detaliczna Ecovacs Airbot Z1 to aż 6 999 zł. W tym kontekście propozycja Amazon – 3 759 zł zamiast 5 309 zł – wydaje się być szczególnie atrakcyjna.

Zobacz też koniecznie moje Amazon finds!