W czym kapsułki Nespresso są lepsze od innych?

Kapsułki Nespresso są powszechnie uważane za wygodne, ale też drogie. Niestety, tańsza konkurencja nie posiada tego „czegoś”. Specjaliści analizują kompromisy i tajemnice tych małych kubków z kawą.

Zarówno ekspresy, jak i kapsułki Nespresso, cieszą się dużą popularnością w naszych domach. Możemy je zakupić praktycznie w każdym sklepie, a oferują szeroką gamę różnorodnych smaków. Jednak nie tylko one prezentują taką różnorodność. Jaki więc jest sekret Nespresso, który pozwolił mu zdominować rynek?

Jednym z bardzo cenionych twórców treści wideo na temat kawy jest Hoffman, który wielokrotnie poświęcił uwagę kapsułkom Nespresso, wyróżniając różnice między nimi a konkurencją. Podkreśla, że ich kapsułki są wykonane z cienkiego aluminium, a konstrukcja tego materiału pozwala na osiągnięcie wyższej temperatury niż w przypadku konkurencji. To z kolei umożliwia uzyskanie mocniejszego i bogatszego aromatu.

James Hoffmann na temat sekretów kapsułek Nespresso

James Hoffmann – The Secrets of Nespresso Pods

Ekspresy na licencji Nespresso nakuwają kapsułki równomiernie, tworząc małe otwory, aby zapobiegać przedostawaniu się pyłu do naszego napoju. Taka dbałość o detale, pozwala nam finalnie, delektować się przyjemną filiżanką ulubionej kawy.

Co wyróżnia kapsułki Nespresso?

Hoffman tłumaczy nam również, jak duże znaczenie ma metoda przygotowywania wody przez ekspres. Urządzenia Nespresso podgrzewają wodę do właściwej temperatury, a następnie w ciągu kilku sekund przepuszczają ją przez kapsułkę. Powstałe w ten sposób wysokie ciśnienie wody wydobywa maksymalny smak i aromat kawy. Według specjalisty, Nespresso doprowadziło metodę ekstrakcji naparu do perfekcji, gwarantując uzyskanie wysokiej jakości espresso o mocnym smaku i unikalnym profilu.

Podsumowując, Hoffman uważa, że kapsułki do kawy Nespresso wyróżniają się łatwością użytkowania oraz prostym sposobem na przygotowanie kawy, którą możemy sobie delektować. Dodatkowo, są one przyjazne dla środowiska, ponieważ zużyte kapsułki można zwrócić w najbliższym oficjalnym sklepie lub odesłać kurierem GLS, zgodnie z wytycznymi producenta dostępnymi na stronie internetowej.

Jaki ekspres do kapsułek Nespresso?

Według udostępnionych przez OleOle danych, najczęściej kupowanym ekspresem kapsułkowym, który oficjalnie współpracuje z Nespresso jest Delonghi Lattissima One EN510, który występuje w kolorze białym lub czarnym. Oferuje on ciśnienie wody na poziomie 19 barów, a to, co go wyróżnia to spieniacz i wbudowany pojemnik na mleko.

Urządzenie kosztuje 999 złotych i zazwyczaj dodawany jest to niego zestaw degustacyjny zawierający 7 różnych kapsułek. Dzięki temu od razu możemy zdecydować, która odpowiada nam najbardziej.

Ekspres DeLonghi Nespresso Lattissima One EN510.W - kapsułkowy