Czekasz na paczkę nadaną InPostem i nie wiesz, czy dojdzie na czas? Koniec grudnia i początek stycznia obfituje w święta, co nie sprzyja punktualności dostaw. Sprawdzam, jak będzie to wyglądało w najbliższe dni.

Czy Paczkomaty InPost działają w Trzech Króli?

Nawet dziś zrobiłam zamówienie na kilka produktów, które wyczerpały się przez święta. Uważam, że nie ma nic wygodniejszego niż dostawa ich właśnie za pośrednictwem InPostu i usługi paczkomatu. Dostawy kurierskie w mojej okolicy są trudne przewidzenia, nawet gdy ustawię przedział godzin doręczenia. Dlatego dostawa moich przesyłek do skrytki, z której mogę je odebrać o dowolnej porze, jest najlepszym rozwiązaniem. Nie muszę przejmować się również tym, czy wypada akurat święto.

Inpost kurier paczkomat wysyłka automat paczka

Nie inaczej będzie tym razem. Na sobotę 6 stycznia, gdy przypada święto Trzech Króli, wszystkie paczkomaty będą czynne. Będzie można z nich odebrać przesyłki o każdej porze dnia i nocy. Aby odebrać paczkę, należy na ekranie paczkomatu podać telefon podany przy przesyłce oraz kod odbioru lub, co dla mnie jest wygodniejsze, otworzyć skrytkę zdalnie przy pomocy aplikacji na telefon.

Należy jednak pamiętać, że o ile paczkomaty będą czynne zarówno w sobotę jak i niedzielę, to kurierzy, ostatni raz uzupełnią paczki w piątek, 5 stycznia. Na następne dostawy będziemy musieli poczekać do poniedziałku 8 stycznia. Tak więc jeżeli nie dostaliście w piątek informacji o możliwości odbioru, musicie uzbroić się w cierpliwość.

Czy kurierzy InPost pracują w Trzech Króli 6 stycznia?

Osobiście jeżeli mam już wybrać usługę kurierską pod drzwi, to zawsze wybieram InPost. Ich usługi mają bardzo atrakcyjne ceny, a ja gdzieś w duchu cieszę się, że wspieram polską firmę. Niestety dla tych, którzy zamówili paczki za ich pośrednictwem, nie mam dobrej wiadomości.

inpost kurier

6 stycznia, czyli w święto Trzech Króli, kurierzy InPost nie będą dostarczać przesyłek. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy, tak więc ostatnie dostawy będą realizowane w piętak, 5 stycznia. Następne wizyty kurierskie będą startować w poniedziałek, 8 tycznia. Nie będzie można skorzystać z usługi dostaw w sobotę.