Tegoroczne targi CES 2015 nie były rewolucyjne. W gruncie rzeczy, oczekujący na wyjątkowe premiery mogą czuć się nieco rozczarowani. Tym razem, podczas Eventu w Las Vegas, świat nie ujrzał żadnych nowości. Większość zaprezentowanych produktów była znana już szerokiej publiczności od pewnego czasu. Mimo wszystko, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które zostały uhonorowane wyróżnieniem w kategorii innowacja. Dzisiaj pierwsza część najbardziej zaawansowanych technologicznie gadżetów.

1. Adidas Smart Ball

miCoach Smart Ball

Addidas Smart Ball to inteligentna piłka zaprezentowana przez firmę kojarzoną odwiecznie z trzema paskami. Gadżet charakteryzuje się, oprócz ciekawego wyglądu, wbudowanym czujnikiem wykrywającym prędkość piłki, jej wirowanie czy tor lotu. Wszelkie dane przesyłane są za pomocą Buletooth i bardzo wizualnie prezentowane. Więcej informacji o gadżecie można znaleźć w jednej z wcześniejszych publikacji.

2 Edyn

edyn

Edyn to inteligentny system, który monitoruje ogród, a właściwie środowisko i warunki w nim panujące, po to aby zapewnić roślinom jak najbardziej optymalne możliwości wzrostu. System składa się ze specjalnego zaworu z wodą (w którym umiejscowione są wszelkie czujniki) i przystosowanej do niego aplikacji. Wszystko to pozwoli podejmować trafne decyzje dotyczące nawożenia i podlewania. Podobnie jak w przypadku Smart Ball, osoby chcące dowiedzieć się więcej o produkcie odsyłamy do specjalnego newsa poświęconego tylko Edyn.

3 Estelon Extreme

Estelon-Extreme

To głośniki charakteryzujące się monumentalną rzeźbą, a przez co także ciekawym designem. Producenci zapewniają, że jakość dźwięku jest na tyle wysoka, iż użytkownik może zapomnieć o tym, że to właśnie głośnik jest źródłem dźwięku.

4 iHealth Algin

iHealth

To glukometr podłączany bezpośrednio do gniazda słuchawkowego iPhona i wyświetlający wynik natychmiastowo na ekranie smartfona. Dzięki niewielkim rozmiarom można mieć go zawsze przy sobie, co z pewnością zostanie docenione przez osoby zmagające się z cukrzycą.

5 Noke

Noke

Noke to pierwsza na świecie kłódka obsługiwana za pomocą Bluetooth. Gadżet daje wiele różnych możliwości, między innymi zaplanowane otwarcie dla innej osoby w określonych godzinach. Uważni czytelnicy Think-About mogli już o niej przeczytać w jednej z naszych poprzednich publikacji.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *