Finałowy dzień wyprzedaży Black Friday nastał. Czas płynie nieubłaganie i do końca zakupowego szaleństwa pozostają już tylko godziny. Zobaczmy, ile jeszcze okazji czeka w Polsce i w innych zakątkach świata. Jedno jest pewne – trzeba się spieszyć!

Tak jak Czarny Piątek najwcześniej pojawił się po wschodniej stronie naszego globu, tak i tam najszybciej nastanie jego koniec. Niezależnie jednak od tego, w której części świata się znajdujemy, możemy korzystać z tysięcy atrakcyjnych ofert. Warto jednak zwrócić uwagę, do której godziny możemy zakupić wymarzone produkty w okazyjnych cenach nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Black Friday w Polsce – do kiedy szansa na promocje

Do naszego kraju Black Friday oficjalnie zawitał 24 listopada o godzinie 06.00 rano czasu lokalnego. Piszemy oficjalnie, bo powszechnie przecież wiadomo, że wyprzedaże promujące zakupowe święto wystartowały o wiele wcześniej, skutkując szeregiem ofert na Black Week, a nawet Month. Finał wydarzenia, zgodnie z jego nazwą, przypadł jednak na najbliższe piątkowe godziny i oficjalnie zakończy się o 23.59 tego dnia (lub dla wielu klientów z chwilą zamknięcia konkretnego sklepu stacjonarnego).

black friday smart shopping

Naprzeciw tym, którzy na okazje wyczekiwali z niecierpliwością, licznie wyszły marki prowadzące sprzedaż również online. W Internecie Czarny Piątek trwa bowiem nieustanie, 24 godziny na dobę. Co więcej, globalna sieć umożliwia zakupy nie tylko w naszym kraju, ale wszędzie tam, dokąd dociera internetowe łącze.

Black Friday w sprzedaży online

Smart shopping, czyli sprytne zakupy, nie są już dla nikogo nowością. Pozyskanie konkretnego produktu bez wychodzenia z domu, a dodatkowo możliwość zapoznania się z licznymi opiniami na jego temat w dowolnym momencie, to dzisiejsza rzeczywistość. Rzeczywistość, w której, dzięki udostępnianym na stronach sklepów szczegółowym informacjom, mamy szansę na znalezienie najkorzystniejszej dla nas oferty. Nie inaczej wygląda to podczas wyprzedaży Black Friday.

Dostęp do sklepów na całym świecie, pozwala nam na zakupy w każdej lokalizacji, niezależnie od czasu lokalnego. Jeśli więc nie zdążymy z jakimś produktem przed zamknięciem sklepu w Polsce, warto pokusić się o sprawdzenie propozycji za granicą oraz na międzynarodowych platformach sprzedażowych, takich jak na przykład Amazon. Dzięki temu interesujące nas artykuły możemy nabywać zarówno na długie godziny przed początkiem wydarzenia w Polsce, jak i jeszcze długie godziny po jego zakończeniu.

zakupy online aliexpress

Jeśli chcesz znaleźć najlepsze Black Friday’owe wyprzedaże, zapoznaj się z naszymi poleceniami.

Black Friday za granicą – gdzie możemy kupować po wybiciu godziny zero

Choć w Polsce oficjalnie Black Friday zakończy się za kilka godzin, to pamiętajmy o tym, że nie wszędzie na świecie w tym samym momencie jest akurat godzina 16.00. Strefy czasowe, często tak komplikujące życie światowców, przy okazji takiego wydarzenia, jak Czarny Piątek, zdają się darem od samego Stanforda Fleminga. Jak długo zatem możemy korzystać z wyjątkowych okazji na świecie? Poniżej przedstawiamy kilka krajów wraz z różnicą w stosunku do czasu obowiązującego w Polsce

  • Wielka Brytania – 1 godzina
  • Irlandia – 1 godzina
  • Stany Zjednoczone – 2 do 12 godzin, zależnie od konkretnej lokalizacji
  • Brazylia – od 3 do 5 godzin, zależnie od konkretnej lokalizacji
  • Kanada – od 3,5 do 8 godzin, zależnie od konkretnej lokalizacji

Najpóźniej na świecie z wyprzedażami Black Friday pożegnają się stan Baker w USA oraz wyspa Howland na Oceanie Spokojny. A gdzie koniec wyprzedaży nastąpi wcześniej? Wśród krajów, w których zakupowy finisz nadchodzi szybciej niż w Polsce, znalazły się między innymi:

Bułgaria, Cypr, Egipt, Estonia, Finlandia, Grecja, Litwa, Łotwa Ukraina, Turcja, a także Pakistan i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Sklepy zakończą promocje również w Chinach, Korei Północnej i Południowej, a także Japonii, Australii oraz Bangladeszu.

zakupy black friday

Pamiętajmy jednak, że święto zakupów Black Friday już dawno przestało ograniczać się do jednego dnia tygodnia. Tak jak wyprzedaże pojawiły się przed 24 listopada, tak i znikną jeszcze jakiś czas po nim. Przed nami więc weekend pełen wrażeń, a tuż po nim Cyber Monday. Tu możesz sprawdzić jak wyglądały cyber monday’owe oferty sklepów w zeszłym roku.