Przedstawiciele marki Samsung zaprezentowali najnowsze urządzenie. Bezprzewodowy odkurzacz pionowy Bespoke Jet Al. Czym się wyróżnia?

Bezprzewodowy odkurzacz pionowy został wyposażony w silnik próżniowy HexaJet o mocy 730 W, który wytwarza wysoką moc ssącą, aż 280 W. Dzięki temu stał się najmocniejszym urządzeniem spośród wszystkich odkurzaczy pionowych marki Samsung. Bespoke Jet AI energię pobiera z akumulatora. Należy wiedzieć, że do zestawu dołączono dwie baterie, których łączny czas pracy wynosi aż 160 minut. Czas ten jest zależny od wybranego trybu sprzątania.

Odkurzacz pionowy – technologia Al

Wraz z zastosowanymi najnowszymi technologiami odkurzacz staje się nowoczesnym smart-urządzeniem. Do zestawu dołączone są dwie elektroszczotki – Active Dual LED AI oraz Slim LED AI, w których można wybrać tryb odkurzania Al. Co to oznacza? Technologia Al umożliwia rozpoznawanie sprzątanej powierzchni i automatycznie dostosowanie mocy ssącej do czyszczonej powierzchni. Nie ma więc potrzeby ręcznego zmieniania trybu podczas odkurzania dywanów czy paneli. Ponieważ dzieje się to automatycznie pozwala to na oszczędzanie energii i wydłużenie czasu pracy na jednej baterii.

Odkurzacz Bespoke Jet Al łączy się z aplikacją SmartThings. Daje ona wiele możliwości. Przede wszystkim można sprawdzić ilość zużytej energii podczas jednego cyklu lub na przestrzeni na przykład całego miesiąca. Zyskujemy wówczas informację, jaki jest koszt poniesionych wydatków na energię. Ponadto istnieje możliwość autodiagnostyki. Można także sprawdzić historię odkurzania.

Zestaw końcówek do sprzątania

Wyżej już wspomniane elektroszczotki wyposażone są w oświetlenie LED. Światło ułatwia sprzątanie wszelkich zakamarków. Dzięki niemu łatwiej można dotrzeć do najdrobniejszych nawet paprochów ukrytych pod meblami czy za drzwiami. Active Dual LED AI to końcówka przeznaczona do odkurzania zarówno dywanów jak i powierzchni twardych. Natomiast elektroszczotka Slim LED AI jest bardzo zwrotna i łatwo się ją prowadzi. Zwykle używa się jej do czyszczenia podłóg wyłożonych panelami lub kafelkami.

Końcówka Pet Tool służy do usuwania sierści zwierząt zwierząt z tapicerowanych mebli czy z pościeli. Konstrukcja tej szczotki zapobiega także plątaniu się włosów. Zestaw obejmuje także inne końcówki, dzięki czemu łatwo usunąć na przykład pajęczyny spod sufitu lub sięgnąć w szczeliny mebli.

Stacja All-in-One

Stacja All-in-One jest miejscem, w którym można ładować i przechowywać odkurzacz. Jest to wygodne, ponieważ urządzenie jest zawsze przygotowane do kolejnego cyklu sprzątania. Sama stacja natomiast prezentuje się bardzo stylowo. Dodatkowo można wybrać obudowę filtra w stonowanej barwie, na przykład satynowej czerni lub w kolorach Bespoke. Dzięki temu łatwo wpisze się zarówno we wnętrza nowoczesne jak i te bardziej tradycyjne.

Jak sama nazwa wskazuje, stacja czyszcząca, to także jest strefa, gdzie urządzenie w sposób higieniczny pozbywa się do worka kurzu zgromadzonego w pojemniku. Umożliwia to technologia Air Pulse, czyli automatycznego opróżniania pojemnika z zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że podczas przesuwania się śmieci z pojemnika do worka umieszczonego w stacji w pomieszczeniu nie unosi się charakterystyczny zapach kurzu. Dzieje się tak dzięki pięciowarstwowemu systemowi filtracji, który zatrzymuje aż 99,999% zanieczyszczeń. Dodatkowo Clean Station All-in-One udoskonalono o technologię Air Spin Edge. Jest to mechanizm, który umożliwia usuwanie włosów zapobiegając ich osiadaniu na filtrach.

Jeżeli zainteresował cię bezprzewodowy odkurzacz pionowy Bespoke Jet Al marki Samsung zapraszam do zapoznania się z naszą recenzją tego sprzętu.