Rabat -50% – to jest to, co lubię. Teraz sklep online Biedronka Home oferuje ekspres przelewowy dużo taniej, niż dotychczas. Co to za model i czy warto go kupić?

Ekspres przelewowy to urządzenie używane do parzenia kawy metodą przelewową. Można powiedzieć, że dzięki trzeciej fali kawy przeżywa on prawdziwy renesans. W przelewie nie parzymy już jednak mieszanek kiepskiej jakości. Nie trafiają tam zmielone ziarna, kupowane w marketach. Dziś eksperymentujemy z kawami z różnych stron świata, a metoda przelewowa pozwala nam w pełni docenić walory smakowe czarnego napoju.

Ekspres przelewowy – dlaczego warto?

Zasada działania ekspresu przelewowego jest prosta. Polega na przepuszczaniu niemal wrzącej wody przez dość grubo zmieloną kawę. Niektóre urządzenia wymagają użycia dodatkowych filtrów papierowych, jednak w większości można liczyć na dodany do zestawu filtr wielorazowego użytku. Ekspresy przelewowe są stosunkowo proste w użyciu i pozwalają na szybkie przygotowanie większej ilości kawy jednocześnie. W zależności od modelu i funkcji, ekspresy przelewowe mogą oferować różne ustawienia, np. programator czasu uruchomienia procesu parzenia. Najczęściej są też wyposażone w płytę grzewczą, która utrzymuje wysoką temperaturę kawy przez np. 40 minut po zakończeniu pracy.

Przelewowy ekspres do kawy Berlinger Haus Emerald BH/9160 z Biedronki

Ten elegancko wyglądający ekspres przelewowy ma pojemność 1,5 l, czyli nawet 12 filiżanek kawy jednocześnie, a moc tego modelu to 800 W. Został wyposażony w funkcje takie, jak blokada zapobiegająca kapaniu, nieprzywierająca płyta grzewcza i funkcja utrzymywania ciepła. Oprócz tego, ekspres ma termostat. Dzbanek wykonano ze szkła odpornego na temperatury do 120 st. C. Jak już wspominałam, wizualnie urządzenie to prezentuje się naprawdę atrakcyjnie. Utrzymano je w czerni, z elementami w zielonym odcieniu. Całości dopełnia podświetlenie LED. Moim zdaniem, będzie pasować do kuchni utrzymanych w stylu eleganckim, glamour, ale i w klasycznej odsłonie.

BERLINGER HAUS Emerald BH/9160

Urządzenie kosztuje aktualnie 99 zł. Pierwotna cena to natomiast 199 zł. Promocja jest prawdziwa – inne, nieprzecenione warianty kolorystyczne można kupić za standardową kwotę niecałych 200 zł. Ekspres ten wyprodukowała węgierska marka.

Sprawdź też koniecznie, czy bardziej opłaca się kawa z kapsułek, czy z ekspresu automatycznego!