Główną wadą wszelkiego rodzaju opasek fitnessowych jest ich ograniczona wygoda użytkowania. Jeśli naszym celem jest monitoring organizmu przez całą dobę, musimy liczyć się z otarciami czy odparzeniami na nadgarstkach.

AmpStrip

AmpStrip to wearables skupiające się na pomiarach dotyczących tętna. Jego głównym założeniem było umożliwienie śledzenia pracy serca w trybie 24/7.

AmpStrip

Urządzenie przyklejane jest na wysokości dolnych żeber, bezpośrednio na ciało użytkownika. Rozwiązanie to ma być praktyczne, precyzyjne i łagodne dla skóry. Oczywiście całość jest wodoodporna.

Zestaw (30 szt) specjalnych nakładek przylepnych, pozwala na skuteczne przymocowanie AmpStrip.  Prócz tętna, analizowana jest również temperatura skóry użytkownika, obciążenie organizmu podczas ćwiczeń, czy postawa. Nie zabrakło również standardowych funkcji takich jak licznik spalonych kalorii, krokomierz, czy pomiary jakości snu.

AmpStrip

Dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne, pozwala analizować i przechowywać zbierane dane.

AmpStrip

Aby otrzymać podstawowy zestaw AmpStrip, należy wesprzeć projekt na portalu indiegogo.com kwotą co najmniej 119 dolarów. Autorzy zebrali już niemal 500% zakładanej pierwotnie kwoty.

Urządzenie otrzymało wyróżnienie za innowacyjność podczas CES 2015.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *