ECHO od Amazon to urządzenie reagujące na komunikaty głosowe. Podaje najświeższe informacje z kraju i ze świata oraz prognozę pogody na konkretny dzień. Może pełnić funkcję budzika, kalendarza, notatnika, a także odtwarzacza muzycznego. Dodatkowo korzysta z internetowych encyklopedii, dzięki czemu jest w stanie podać użytkownikowi definicje wielu zagadnień. Wystarczy wypowiedzieć „hasło wybudzające” (Alexa lub Amazon) i ECHO jest już gotowe do pracy.

[iframe src=”//www.youtube.com/embed/KkOCeAtKHIc?rel=0″ width=”100%” height=”338″]

ECHO posiada siedem mikrofonów z czujnikami, w których zastosowano technologię kształtowania wiązki. Dzięki temu wykrywają one komunikaty głosowe z najdalszych zakątków mieszkania, nawet w trakcie odtwarzania przez urządzenie muzyki. ECHO przechowuje dane w chmurze plików połączonej z usługami internetowymi serwisu Amazon. Urządzenie stale się uczy. Im więcej się go używa, tym bardziej dopasowuje się do swojego użytkownika – jego zainteresowań, intonacji i sposobu wypowiedzi oraz słownictwa, jakim się posługuje.Amazon ECHO_1

ECHO posiada zaawansowany system audio. Dzięki głośnikom obudowującym urządzenie wkoło, dźwięk rozprowadza się równomiernie po całym pomieszczeniu. Po połączeniu przez Bluetooth z dowolnym urządzeniem mobilnym, można odtwarzać muzykę z serwisów takich jak: Spotify, iTunes, Pandora, Amazon Music, Prime Music, iHeartRadio czy Tuneln. Ponadto ECHO może być sterowane zdalnie, w trakcie przebywania użytkownika poza domem. Istnieje wtedy możliwość dodawania notatek, ustawiania alarmów, zarządzania muzyką, robienia listy zakupów oraz czynności do wykonania i wiele innych. Wszystko to za sprawą darmowej aplikacji, pracującej na następujących systemach operacyjnych: Fire, Android, iOS.Amazon ECHO_2a Amazon ECHO_2b

Urządzenie jest stale włączone i podłączone do sieci Wi-Fi, dzięki czemu szybko reaguje na komunikaty właściciela. W razie potrzeby odbiera również lokalne stacje radiowe. Ponadto, ECHO na bieżąco pobiera aktualności i poszerza bazę serwisów, z których będzie można korzystać. Poniżej znajduje się kilka przykładowych komunikatów głosowych:

Amazon ECHO_3a Amazon ECHO_3b

Osoby zainteresowane Amazon ECHO mogą dokonać zakupu produktu na stronie amazon.com w cenie $199. Dla stałych użytkowników serwisu urządzenie dostępne jest w promocyjnej cenie $99 (promocja ograniczona czasowo).

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *