czwartek, 20 czerwca

Thermomix wiele ma twarzy – dla jednych jest niezastąpionym pomocnikiem w kuchni, dla innych wsparciem zdrowej diety, a pozostałych, oznaką luksusu. Aby odkryć wszystkie możliwości robota wielofunkcyjnego, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria. Te, znajdziesz na Temu za śmieszne pieniądze!

Rok temu, nie zrobiłbyś zakupów na Temu – kilka słów o platformie

Nie mogłam powstrzymać się od użycia nazwy platformy, która jak na złość – jest również określeniem części mowy w języku polskim. Przyimka używamy stosunkowo często, tak więc pojawienie się w Polsce nowego przedsiębiorstwa o dźwięcznej nazwie wywołało małe poruszenie. Temu jest stosunkowo młodym tworem, ponieważ założenie nastąpiło w 2022 roku (należy do PDD Holdings). Wbrew pozorom, mechanizm działania i strategia jest nam dość dobrze znana, ponieważ dotyczy zakupu towarów bezpośrednio z Chin. Pierwsze uruchomienie miało miejsce w Stanach (aplikacja stała się dość szybko jedną z najczęściej pobieranych). W lutym 2023 roku Temu pojawiło się w Kanadzie, a popularność przybrała na sile wraz z wyemitowaniem reklamy podczas Super Bowl.

Wraz z kolejnymi miesiącami znacząco rozszerzono ekspansję na kolejne kraje, po krótkim czasie do grona dołączyła również Polska. Chińskie przedsiębiorstwo promuje się dość agresywnie, choć nazwa zdaje się być bardziej dostępna, niż AliExpress czy Shein. Produkcję, dostawę i szczegóły zostawię na inną okazję, a tymczasem pora przejść do samej oferty. Znajdziemy tu m.in. akcesoria do Thermomixa i to w dość konkurencyjnych cenach.

Akcesoria do Thermomixa, które kupisz na Temu

Nasadka do gotowania jajek

Thermomix umożliwia skorzystanie z wielu programów automatycznych, a także dostosowywania ustawień. Wielu użytkownikom brakuje jednak dość prozaicznej funkcji, a mowa tu o przyrządzaniu jajek. To, umożliwi specjalna nasadka z 4 pojemniczkami.

Cena: 18,88 zł

Cena podobnego modelu na Amazon: 71,44 zł

Trzepaczka motylkowa, mieszadło

Wśród najbardziej popularnych akcesoriów do Thermomixa znajduje się m.in. trzepaczka. Motylkowe mieszadło upora się z wyrobieniem wielu rodzajów ciast, a zamienne akcesorium zamontujemy zaledwie w kilka sekund.

Cena: 19,79 zł

Cena podobnego modelu na Amazon: 69,57 zł

Szpatułka obrotowa

Odpowiednie wymieszanie to połowa sukcesu, następnie trzeba zająć się wyciągnięciem masy, co bywa dużym wyzwaniem. Niezawodnym akcesorium okazuje się być szpatułka, przypominająca łopatkę. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, w misie nie pozostaną resztki składników.

Cena: 8,09 zł

Cena podobnego modelu na Amazon: 69,95 zł

Organizer na akcesoria

Posiadasz nieco więcej dodatków do Thermomixa? Najpewniej nie raz przekonałeś się o tym, że akcesoria, których potrzebujesz mogą wręcz rozpływać się w odmętach kuchennych szafek. Organizer umożliwia przechowywanie ich w jednym miejscu, tuż obok misy robota.

Cena: 21,59 zł

Cena podobnego modelu na Amazon: 115,99 zł

Nakładka zmniejszająca objętość misy

Powyższe akcesorium może pełnić dwie funkcje. Przyda się, gdy przyrządzamy mniejszą ilość składników, a także wówczas, gdy chcemy ograniczyć chlapanie płynów. Osłonkę umieszczamy w misie, bez konieczności skomplikowanego montażu.

Cena: 23,79 zł

Cena podobnego modelu na Amazon: 101,95 zł

Niestety nie udało mi się znaleźć kilku najpopularniejszych akcesoriów takich jak szatkownica, jednak najpewniej to kwestia czasu, gdy pojawi się na platformie. Jak widać po zestawieniu cen, różnica jest doprawdy spora. Zwłaszcza, że aktualnie możemy skorzystać na Temu z darmowej dostawy.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć tego, czego szukasz, zajrzyj do: Kup dodatkowe akcesoria do Thermomix i poznaj jego ukryte możliwości.

Materiał zawiera linki partnerskie.

Fot. Główna ilustracja pochodzi z materiałów prasowych Vorwerk Group.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.