Masz Monsieur Cuisine? Te akcesoria do Lidlomixa musisz znać!

Monsieur Cuisine to najlepszy przyjaciel leniwej pani domu. Dokładając mu kilka akcesoriów, uczynimy z niego drapieżcę, który postraszy nawet doświadczonych kucharzy. Szkoda, że dodatki ze sklepu Lidl nie pozwalają mu na osiągnięcie pełni możliwości. Mówiąc wprost, są nudne. Jeśli jednak sięgniesz po ofertę zewnętrznych producentów może okazać się, że Twój multicooker potrafi więcej niż spodziewał się jego producent.

Monsieur Cuisine nie ma konkurencji. Najbliżej mu do Thermomixa, ale wygrywa z nim ceną o grube tysiące złotych. Wystarczy niewielką część tej różnicy przeznaczyć na dodatki, a szybko okaże się, że zwycięzca jest tylko jeden. Aktualnie na rynku dostępne są 2 wersje Monsieur Cuisine, ale ich konstrukcje różnią się w niewielkim stopniu, więc większość opisywanych akcesoriów pasuje do obydwu modeli.

Monsieur Cuisine: akcesoria dodatkowe

Mówiąc o akcesoriach dodatkowych myślę o rozwiązaniach producentów niepowiązanych z marką Monsieur Cuisine. Możecie je nazywać nieoryginalnymi, ale moim zdaniem to nieuczciwe określenie. Okazuje się bowiem, że istnieje wiele marek wyspecjalizowanych w produkcji dodatków do multicookerów. Niejednokrotnie okazuje się, że ich produkty są lepsze od tego, co nazwalibyście oryginałami.

Jeśli jednak masz awersję do takich gadżetów koniecznie zobacz nasz artykuł: Oryginalne akcesoria do Monsieur Cuisine, które warto mieć.

Poniżej prezentuję Wam listę moich ulubionych dodatków poukładanych od najtańszych, do najdroższych.

Narzędzie ułatwiające wyjmowanie ciasta z misy AIEVE

Jeśli dłużej używasz Monsieur Cuisine, to zapewne zauważasz, że jego konstrukcja jest niedoskonała jeśli chodzi o wyrabiania ciasta. Przygotowywana w misie masa przykleja się do przestrzeni pod nożem. Odlepienie zablokowanego ciasta jest niewygodne i grozi zadrapaniami. Tymczasem za 30 zł można rozwiązać ten problem. Narzędzie AIEVE to klucz pozwalający na szybkie i bezpieczne poluzowanie zaczepów noży tak, aby możliwe było sprawne i wygodne wyjęcie ciasta.

Klucz do noży lidlomixa

Cena: 21,44 zł przejdź do sklepu

Szkło hybrydowe

Twój telefon ma pewnie szkiełko ochronne. Lidlomix jest trochę droższy, więc może jego ekran też warto chronić. Co ciekawe takie zabezpieczenie zapobiega też osadzaniu się brudu i bakterii. Marka mixcover to sprawdzony dostawca akcesoriów do Monsieur Cuisine.

Masz Monsieur Cuisine? Te akcesoria do Lidlomixa musisz znać!

Cena: 64,75 zł przejdź do sklepu

Szpatułka obrotowa Calotti

Jakiś czas temu opisaliśmy to akcesorium w wersji dla Thermomixa. Okazało się hitem. Teraz pojawiło się również w wersji dla Lidlomixa. Mowa o szpatułce obrotowej ułatwiającej wyjmowanie i porcjowanie potraw bez konieczności zdejmowania noża. Wyprodukowany w Niemczech gadżet jest genialny w swojej prostocie. Producent poleca go w szczególności do wyjmowania sosów, sałatek, kremów, risotto czy puree.

Szpatułka obrotowa do Thermomix

Cena: 69,95 zł przejdź do sklepu

Łatwiejsze i efektywniejsze emulgowanie – Mixmizer

Gotowanie dla jednej osoby to wyzwanie dla Monsieur Cuisine. Misa urządzenia jest tak duża, że np. poszatkowanie jednej cebuli jest niemal niemożliwe. Rozwiązaniem jest Miximizer, a więc reduktor misy, który pozwala pracować z niewielkimi ilościami składników.

Łatwiejsze i efektywniejsze emulgowanie - Mixmizer lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl

Cena: 98,95 zł przejdź do sklepu

Sylikonowa brytfanna do gotowania na parze Wundermix – FlexiSteam

Osobiście nie korzystam zbyt często z funkcji parowych. Jest dla nich za mało fajnych przepisów i za wiele sprzątania. Być może naczynko FlexiSteam zmieniłoby moje podejście. Foremka do gotowania na parze pozwala na robienie gulaszów, zapiekanek, omletów, kasz, ryb czy nawet serników. Wszystko to bez utraty wilgotności i konieczności żmudnego czyszczenia sprzętu. Forma jest wykonana z sylikonu wolnego od BPA, nadaje się do kontaktu z żywnością w temperaturach do 200°C i można ją używać również w piekarniku. Całość można być w zmywarce.

akcesoria do lidlomixa monsieur cuisine wundermix

Cena: 70,95 zł przejdź do sklepu

Stojak na akcesoria do Monsieur Cuisine Connect Wundermix

Masz szufladę na akcesoria kuchenne i trzymasz w nich dodatki do Monsieur Cuisine? Zawsze kiedy ich potrzebujesz musisz przekopać się przez tarki, obieraczki, wałki i inne sprzęty? Polecam ten stojak bo z nim moja kuchnia jest lepiej uporządkowana.

stojak Wundermix

Cena: 92,12 zł przejdź do sklepu

Nakładka do robienia naleśników MixCaker

Można wiele oczekiwać od Lidlomixa, ale nawet przez myśl mi nie przeszło żeby wykonać w nim naleśniki.
Okazuje się jednak, że marka MixFino, ceniony twórca akcesoriów dla robotów takich jak Monsieur Cuisinie i Thermomix, posiada w swojej ofercie akcesorium, które potrafi nawet to. Zestaw składa się z 6 talerzyków pokrytych powłoką nieprzywierającą. Naleśniki są przyrządzane na parze, ale dzięki opatentowanym odpływom mają zachować należytą konsystencję. Opinie użytkowników są mieszane. Obok wielu zachwytów powtarza się uwaga, że najwyższy talerzyk nagrzewa się wolniej niż pozostałe. Sądzę, że w tej cenie zakup można potraktować jako eksperyment, albo po prostu założyć że 5 naleśników to limit.

Masz Monsieur Cuisine? Te akcesoria do Lidlomixa musisz znać!

Cena: 99,95 zł przejdź do sklepu

Zamiennik noża WunderCap

Wspominałem już o ostrzach w misie, które czasami mogłyby zniknąć i nie przeszkadzać? WunderCap jest właśnie od tego. To korek będący zamiennikiem noża. Po jego instalacji możemy przygotowywać wygodniej dania, w których ostrza są zbędne. Rotujący korek pozwala też gotować metodą sous vide.

lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl Zamiennik noża WunderCap

Cena: 111,95 zł przejdź do sklepu

Obieraczka WunderPeeler V2

Multicooker ma nas zastępować w najbardziej znienawidzonych działaniach. Nie wiem czy jest coś, co bardziej mnie męczy niż obieranie ziemniaków. Tymczasem Wundermix zrobił nakładkę, która po zainstalowaniu w Monsieur Cuisine obierze ziemniaki za nas. Jednocześnie poradzi sobie z kilogramem warzyw, redukując liczbę obierek. Tarcza jest nakładana bezpośrednio na nóż, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek zmian w konstrukcji urządzenia. Dodatek pasuje do wszystkich modeli Monsieur Cuisine i może być myty w zmywarce,

Obieraczka do warzyw na monsieur cuisine wunderpeeler

Cena: 115,95 zł przejdź do sklepu

Stojak na pokrywę Wundermix

Niepozorny, a niesamowicie przydatny gadżet, instalowany stabilnie na korpusie urządzenia. Jeśli zdarza się, że nie wiecie co zrobić z gorącą albo brudną pokrywą w czasie gotowania, to możecie odstawić ją właśnie na taki stojak.

Wundermix do Monsieur Cuisine

Cena: 131,95 zł przejdź do sklepu

Wirówka do sałaty MixFino

Szybka sałatka przestaje być szybka kiedy trzeba osuszyć najpierw sałaty. Dobra sałatka przestaje być dobra, kiedy dresing wymiesza się z wodą. Wirówki do sałaty nie są niczym nowym, ale taka instalowana na Lidlomixa automatyzuje proces i zajmuje mniej miejsca niż sprzęt ręczny.

lidlomix monsiuer cuisine smart connect lidl Wirówka do sałaty MixFino

Cena: 128,83 zł przejdź do sklepu

Sokownik parowy MixFino

Mój ulubiony gadżet, który nie tyle ułatwia pracę z Lidlomixem, co potężnie zwiększa jego możliwości. Sokownik parowy to narzędzie, które pozwala pozyskiwać sok bez obróbki mechanicznej. Sok można pozyskiwać w ten sposób nawet z twardych owoców, ziół i warzyw. Polecam szczególnie entuzjastom naparów imbirowych i posiadaczom własnych ogródków.

akcesoria do lidlomixa

Cena: 128,83 zł przejdź do sklepu

Wyciskarka do cytrusów – Mixcover

Kilka lat temu kupiłem sokowirówkę za niemałe pieniądze, ale jej wyjmowanie i czyszczenie sprawia, że w przypadku cytrusów sięgam po wyciskarkę. Okazuje się jednak, że takie akcesorium może pracować w robocie Monsieur Cuisine, a tym samym – zająć znacznie mniej miejsca. MixCover to sprytny gadżet, który pomieści nawet 2 litry soku, a więc ilość wystarczającą na naprawdę potężną dawkę lemoniady.

monsieur cuisine mixcover

Cena: 129,72 zł przejdź do sklepu

Przewód pary dla ochrony szafek wiszących KochFix

Lidlomix potrafi dobrze buchnąć parą. Jeśli robot pracuje pod szafkami kuchennymi, to po pewnym czasie możemy spodziewać się problemów w postaci puchnących ścianek. Taniej zainwestować w taki komin, który odprowadza parę na bezpieczną odległość. Konstrukcja zapewnia, że kierując parę nie będziemy ryzykować poparzeniem rąk.

lidlomix monsieur cuisine connect smart akcesorium przewód pary

Cena: 132,53 zł przejdź do sklepu

Szatkownica

Bez tego akcesorium wiele osób nie wyobraża sobie codziennego gotowania. Aktualnie oryginalna przystawka jest niedostępna. Na szczęście na rynku znajdziemy zamienniki, które mogą okazać się nawet ciekawszą opcją.

szatkownica wundermix

Napisałem o tym więcej w tym artykule.

Wybór czytelników Think-About?

W ostatnim miesiącu nasi czytelnicy najchętniej sięgali po obieraczkę WunderPeeler V2 i narzędzie do usuwania ciasta ATEVE. Regularnie zwracacie też moją uwagę, że nakładka odprowadzająca parę KochFix ma swoją tańszą alternatywę i to ją rekomenduję Wam w tym miesiącu:

Nakładka odprowadzająca parę LAINFELD

akcesoria do lidlomixa nakładka do pary

Budżetowa nakładka do odprowadzania pary, podobnie jak proponowany wyżej model ma za zadanie chronić nasze szafki. Względem droższego wariantu nie posiada rączki, która pozwala przekręcenie nawet nagrzanego kominka bez obawy o oparzenia. Różnica cen jest jednak spora, więc decyzja zależy od zasobności portfela.

Cena: 67,39 zł przejdź do sklepu

Podstawowe akcesoria dodawane do Lidlomixa

Jeśli kupiłeś Monsieur Cuisine z drugiej ręki sprawdź czy posiadasz wszystkie podstawowe akcesoria. Wszelkie modele dzielą ten sam zestaw akcesoriów podstawowych, a także misę ze stali nierdzewnej o pojemności 4,5 l. Pełna lista prezentuje się następująco:

  • miska do mieszania o pojemności 4,5 l (ze stali nierdzewnej),
  • wkład do delikatnego gotowania,
  • nasadka do ubijania,
  • pokrywa z otworem do napełniania i miarką,
  • nakładka do gotowania na parze z pokrywą i wkładem do gotowania,
  • wkład z ostrzami,
  • szpatułka.
lidlomix akcesoria monsieur cuisine smart connect lidl amazon