Szatkownica do Monsieur Cuisine – akcesoria do Lidlomixa lepsze niż oryginał

Thermomix i Monsieur Cuisine dzielą wiele zalet i jedną dotkliwą wadę. Żadne z urządzeń nie oferuje funkcji szatkowania. Obydwaj producenci opracowali do swoich robotów akcesoryjne szatkownice. Problem jest taki, że żadna z nich nie jest aktualnie dostępna w sprzedaży i nikt nie wie kiedy znowu będą.

Osobiście jestem dużym fanem Monsieur Cuisine Smart i Connect. Twierdzę wręcz, że na rynku nie ma lepszych urządzeń jeśli chodzi o stosunek możliwości do jakości. Spędziłem więc już dziesiątki godzin poszukując akcesoriów, które dodatkowo podbijają użyteczność MC, a moje znaleziska opublikowałem zestawienie najlepszych akcesoriów do Lidlomixa. Niezmiennie jednak najpopularniejszym dodatkiem wydaje się być szatkownica.

Monsieur Cuisine: oryginalna szatkownica

Jeszcze kilka miesięcy temu, w Lidlu można było dostać urządzenie określane mianem oryginalnej szatkownicy do Monsieur Cusine. Gadżet jest wyceniony rozsądniej niż szatkownica Thermomixa. Pokusiłbym się nawet o stwierdzenie, że 169 zł to rewelacyjna cena za gadżet pozwalający na szybkie ciecie i tarcie produktów. Dobre noże bywają znacznie droższe.

szatkownica Monsieur Cuisine

Co więcej producent odrobił lekcje i przygotował dość solidne rozwiązanie, montowane do misy i mechanizmu noża. Sprzęt jest wykonany z dobrej klasy materiałów, a jego konstrukcja chroni użytkownika przed zrobieniem sobie krzywdy.

Szatkownicą mogą cieszyć się posiadacze obydwu wersji Monsieur Cuisine, ale w przypadku wersji Smart pojawia się dodatkowy tryb pracy. W zestawie dostarczanych jest również 5 nowych przepisów wykorzystujących szatkownicę.

Niestety jak wspominałem wcześniej, szatkownica wyparowała ze sklepu i nikt nie wie kiedy zobaczymy ją ponownie.

Szatkownica do Monsieur Cuisine. Lepiej i… drożej

Szatkownica Wundermix

szatkownica wundermix

Wundermix to ceniony, niemiecki producent akcesoriów do multicookerów. Firma wielokrotnie udowodniła swoją pomysłowość wyprzedzając technologicznie i koncepcyjnie oryginalnych producentów sprzętu. Szatkownica Wundermix ma znacznie dłuższy staż rynkowy niż ta sprzedawana w Lidlu. Urządzenie zapewnia 4 typy cięcia: na drobne lub grube plastry oraz cienkie lub grube ścieranie. Producent zapewnia, że sprzęt poradzi sobie z dowolnymi owocami i warzywami. Dodatkową przewagą nad „orginałem” jest zintegrowany pojemnik na cięte produkty spożywcze, podczas gdy w urządzeniu od Monsieur Cuisine trafiają one wprost do misy robota.

Niestety, doskonalsza szatkownica kosztuje sporo, trzeba bowiem zapłacić aż 429,90 zł. Kupisz ją w sklepie Empik.

Czy są alternatywy?

Co ciekawe konkurencyjny Thermomix można wyposażyć w przynajmniej 4 rodzaje alternatywnych szatkownic. Jeśli chodzi o Monsieur Cuisine produkt Wundermixa jest jedyny na rynku. Można przypuszczać, że jest to spowodowane niską ceną i dużymi możliwościami standardowego akcesorium.