Sezon ogrodowy w Lidlu trwa, a wraz z nim wzrasta zapotrzebowanie na urządzenia ogrodowe. Ponieważ ich ceny potrafią być wysokie, postanowiliśmy zebrać najlepsze oferty sieci sklepów Lidl, które pozwolą zadbać o roślinność Waszym ogrodzie bez obawy o domowy budżet.

Kalendarzowa wiosna oficjalnie rozpoczęła się już ponad miesiąc temu, co jest równoznaczne ze startem sezonu ogrodowego. W efekcie coraz więcej osób aktywnie spędza czas na świeżym powietrzu, przesadzając rośliny lub dbając o wygląd własnego ogródka. Niestety, konieczne do tego jest posiadanie licznych sprzętów, których cena potrafi być naprawdę wysoka. Podobne zdanie najwyraźniej mają przedstawiciele sieci sklepów Lidl, którzy posiadają w swojej ofercie urządzenia ogrodowe w konkurencyjnych cenach.

Na ofertę ogrodową warto zwrócić uwagę z licznych powodów. Po pierwsze, aktywność na świeżym powietrzu poprawia kondycję oraz samopoczucie. Po drugie, wspiera układ odpornościowy oraz dotlenia organizm. Można przez to powiedzieć, że prace ogrodowe działają na nas po prostu pozytywnie. Bynajmniej nie tyczy się to naszego domowego budżetu.

Przede wszystkim dlatego, że przed rozpoczęciem wszelkich prac porządkowych należy zakupić wszelkiego rodzaju urządzenia ogrodowe. Mowa oczywiście o licznych sprzętach, które pozwolą znacznie uprościć dbanie o własny ogródek. Niestety, ceny profesjonalnego osprzętu ogrodniczego potrafią ściąć z nóg, w związku z czym postanowiliśmy zebrać najlepsze promocje na urządzenia ogrodowe w sklepie Lidl.

PARKSIDE
Elektryczna kosiarka do trawy PRM 1300 A1, silnik Turbo-Power 1300 W

Elektryczna kosiarka do trawy Parkside PRM 1300 A1 została wyposażona w silnik Turbo Power 1300 W o dużej sile ciągu. Co ciekawe, urządzeniem łatwo jest manewrować dzięki lekkiej konstrukcji o wysokiej jakości. Ponadto producent wprowadził 3-stopniową regulację wysokości cięcia – ok. 20, 40 i 60 mm. Kosiarka posiada także obustronny ogranicznik boczny, który zapewnia precyzyjne koszenie na obrzeżach oraz funkcję składania pozwalającą na zaoszczędzenie miejsca w schowku.

Moc1300 W
Szerokość cięcia32 cm
Wysokość cięcia20, 40 i 60 mm (3-stopniowa)
Materiałtworzywo sztuczne, metal

Cena w sklepie Lidl: 349 zł

PARKSIDE
Kosiarka spalinowa PBM 132 B1, 132 cm³

Alternatywą dla akumulatorowych sprzętów jest kosiarka spalinowa z 4-suwowym, cichym silnikiem benzynowym o mocy 1,8 kW (2,45 KM) przy 2850 obr./min. Co ciekawe, producent zapewnił łatwe uruchamianie dzięki primerze oraz bezobsługowym zapłonie elektronicznym. Urządzenie jest przyjazne dla środowiska, gdyż posiada efektywny system tłumienia dźwięku i mniejszą emisję spalin. Ponadto kosiarka zawiera 3-zakresowy układ regulacji wysokości cięcia od około 25 mm do 65 mm. Z tyłu znalazło się miejsce na zbiornik o pojemności 40 l z uchwytem do przenoszenia.

Moc silnika1,8 kW (2,45 KM) przy 2850 obr./min
Typ silnika4-suwowy silnik benzynowy OHV 132 cc
Pojemność silnika132 cm³
Szerokość cięcia41 cm
Wysokość cięcia25-65 mm (3-stopniowa)
Pojemność zbiornika40 l

Cena w sklepie Lidl: 699 zł

PARKSIDE
Kosiarka spalinowa PBM 42 A1, 2850 obr./min, 2,44 Km

W ofercie sklepu Lidl znajdziemy także bardziej zaawansowaną wersję kosiarki spalinowej, która przyda się posiadaczom większego terenu do koszenia. Urządzenie podobnie jak poprzedni model posiada wydajny i cichy silnik benzynowy OHV 132 cc o mocy 1,8 kW w 2850 obr./min. Ponadto urządzenie jest przyjazne dla środowiska dzięki wbudowanemu efektywnemu systemowi tłumienia dźwięku i mniejszej emisji spalin. Warto także zwrócić uwagę na centralną 7-stopniową regulację wysokości cięcia oraz zwiększoną pojemność zbiornika na odpady do 55 litrów.

Moc silnika1,8 kW (2,45 KM) przy 2850 obr./min
Typ silnika4-suwowy silnik benzynowy OHV 132 cc
Pojemność silnika132 cm³
Szerokość cięcia42 cm
Wysokość cięcia7-stopniowa
Pojemność zbiornika55 l

Cena w sklepie Lidl: 949 zł

PARKSIDE
Podkaszarka elektryczna PRT 300 B2, 300 W

Podkaszarka elektryczna to niezastąpione urządzenie jeżeli posiadamy chodnik na swoim podwórku. Charakteryzuje się ona systemem pojedynczej żyłki z układem automatycznego impulsowania oraz regulowanym drugim uchwytem. Poza tym sprzęt posiada mocny silnik o mocy 300 W, który pozwala na szybkie i dokładne cięcie trawy, także w trudno dostępnych miejscach.

Moc300 W
Prędkość obrotowa12500 obr./min
Szerokość cięcia23 cm
Średnica żyłki1,6 mm
Przewód15 cm

Cena w sklepie Lidl: 99 zł

PARKSIDE Kosiarka akumulatorowa 20 V PRMA 20-Li A1

Akumulatorowa kosiarka do trawy Parkside 20 V PRMA 20-Li A1 to idealna propozycja do małych i przydomowych ogrodów w rozmiarze do 50 m². Lekka, zwrotna i kompaktowa konstrukcja pozwala dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc, co pozwala znacznie uprościć prace ogrodowe. Co ciekawe, urządzenie posiada praktyczny nóż do mulczowania umożliwiający natychmiastowe wykorzystanie ścinków jako nawozu do trawnika. Ponadto producent zdecydował się prowadzić funkcję składania urządzenia, która pozwala znacząco zmniejszyć miejsce konieczne do przechowywania. Nie ma co ukrywać, że jest to kluczowa cecha dla tych z ograniczoną przestrzenią domową.

Prędkość obrotowa biegu jałowego3650 obr./min
Szerokość cięcia33 cm
Wysokość cięcia25-65 mm (5-stopniowa)
Materiałtworzywo sztuczne, włókno szklane

Cena w sklepie Lidl: 499 zł

PARKSIDE Akumulatorowe teleskopowe nożyce do żywopłotu 20V

Twoją szczególną uwagę powinny zwrócić akumulatorowe teleskopowe nożyce, jeżeli jesteś w posiadaniu żywopłotu. To właśnie one wspomogą Cię w dbaniu o piękny wygląd drzew i krzewów, którego nie powstydziłby się żaden pasjonat ogrodnictwa. Urządzenie marki Parkside dedykowane jest roślinom do wysokości około 4 metrów. Co ważne, nożyce posiadają aż 11 kątów cięcia, od -60° do 90°, co pozwala na precyzyjne cięcie nawet najbardziej wydumanych konstrukcji. W zestawie znajdziemy: pas do przenoszenia, osłona na nóż oraz klucz z gniazdem sześciokątnym.

Znamionowa ilość obrotów2300 min
Długość całkowitaok. 2,7 m
Długość cięciaok. 410 mm
Rurka teleskopowawydłużana o 70 cm

Cena w sklepie Lidl: 299 zł

PARKSIDE Kultywator ogrodowy, glebogryzarka PGK 1400 B2, 1400 W

Kultywatror ogrodowy Parkside PGK 1400 B2 to wygodne urządzenie służące do wygodnej wertykulacji przydomowej gleby. Posiada ono silnik Turbo-Power o mocy 1400 W, sześć lekkobieżnych, specjalnie hartowanych łopatek oraz ergonomiczne, antypoślizgowe uchwyty ze zintegrowanym odciążnikiem kabla. Co ciekawe, kultywator został wyposażony w wytrzymałą przekładnię z układem ciągłego smarowania zamkniętą w wytrzymałej obudowie odpornej na uderzenia z centralnych uchwytem do transportu.

Moc1400 W
Napięcie220-240 V / 40 Hz
Szerokość roboczaca. 29 cm / 40 cm
Liczba obrotów na biegu jałowym380 min-¹
Głębokość roboczamaks. 20 cm
Długość przewodu zasilającego10 m
Poziom ciśnienia akustycznegomaks. 85 dB
Materiał wykonaniatworzywo, stal

Cena: 499 zł

Te oraz inne urządzenia ogrodowe znajdziesz na stronie Lidla – zajrzyj i zamów już dzisiaj!

Przeczytaj również: Grille Gazowe i Elektryczne trafiły właśnie do Lidla – zobacz, który warto kupić.