niedziela, 23 czerwca

Potrzebujesz umyć kostkę brukową, elewację, meble ogrodowe lub zabrudzony rower? Podpowiadamy jak sobie ułatwić tę pracę myjką ciśnieniową.

Myjki ciśnieniowe to wszechstronne urządzenia, służące do skutecznego usuwania brudu, nalotów i zanieczyszczeń z różnych powierzchni przywracając im świeży wygląd. Mogą być wykorzystywane przez nas niemal przez cały rok. Doskonale posłużą do usuwania zalegających liści i mchu w rynnach, do usuwania zabrudzeń z kostki brukowej lub elewacji budynków. Umożliwią także przygotowanie się do sezonu letniego w ogrodzie, dzięki czemu łatwo oczyścimy z resztek trawy na przykład sprzęty i narzędzia do pielęgnacji zieleni. Dobrze sprawdzą się także do czyszczenia basenów, jacuzzi, mebli ogrodowych lub na przykład rowerów.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Myjkę podłącza się do węża ogrodowego przy pomocy szybkozłączki. Następnie woda w urządzeniu sprężana jest za pomocą pompy i wyprowadzana jest przez pistolet pod dużym ciśnieniem. Właśnie to ciśnienie sprawia, że łatwo i bez wysiłku pozbywamy się zabrudzeń z bruku, tarasu, elewacji czy z samochodu. Urządzenie tym szybciej ułatwi nam usunięcie zabrudzeń im będzie dysponować wyższym ciśnieniem. Zbyt niskie ciśnienie będzie wydłużało nasz czas pracy.

Jeżeli interesuje Cię temat myjek ciśnieniowych, to pisaliśmy o tym w tekście Najlepsze myjki ciśnieniowe – ranking popularnych modeli – Makita, STIHL, Karcher i inne.

Myjki ciśnieniowe w sklepie internetowym Lidl

Poniżej można przeczytać i sprawdzić specyfikacje niektórych modeli myjek ze sklepu internetowego online Lidl. Wybrane przez nas myjki marki Parkside i Parkside Performance prezentujemy według ceny, od najniższej do najwyższej. Ciekawą propozycją jest także myjka ciśnieniowa marki Karcher dostępna w sklepie online. Wszystkie jednak prezentowane modele można kupić od zaraz w sklepie internetowym online Lidl.

Myjka ciśnieniowa PHDP 180 C2 Parkside Performance

Model tej myjki jest aktualnie w promocji i można ją nabyć w sklepie internetowym Lidl aż o 200 zł taniej od ceny regularnej. Myjka ciśnieniowa PHDP 180 C2 wyposażona jest w trwałą pompę aluminiową oraz wydajny silnik indukcyjny. System auto-start-stop to przycisk znajdujący się w uchwycie pistoletu, który naciskając lub zwalniając włączamy/wyłączamy myjkę. Wyświetlacz LCD, który także jest umiejscowiony na uchwycie daje informację o wartości aktualnego ciśnienia. Uchwyt ten jest także wyposażony w blokadę zabezpieczającą przed uruchomieniem urządzenia przez dzieci. 

Myjkę ciśnieniową Parkside Performance można łatwo podłączyć przy pomocy szybkozłączek Quick-Connect do węża ogrodowego. W podobny sposób można wymienić potrzebną dyszę. Ciekawą funkcją jest możliwość zasysania wody na przykład z beczki, co jest istotne wtedy, gdy nie mamy dostępu do sieci wodociągowej. Na obudowie zamontowane są uchwyty, do których można odłożyć akcesoria, zaś węża wysokociśnieniowego można wygodnie przechowywać zwiniętego na bębnie. Komfort użytkowania zwiększa wysuwana rączka oraz koła, dzięki czemu łatwo przesuniemy urządzenie w wybrane miejsce.

W zestawie: dwie baterie alkaliczne do pistoletu (typ AAA 1,5 V), dysza 3 w 1, końcówka do fug, szczotka czyszcząca oraz butelka płynu do czyszczenia (500 ml).


Specyfikacja techniczna

 • moc: 3000 W
 • wydajność: maks. 600 l/h
 • ciśnienie robocze/ ciśnienie znamionowe: maks. 15 MPa (150 bar)
 • ciśnienie: maks. 18 MPa (180 bar)
 • długość przewodu zasilającego: 5 m
 • długość węża wysokociśnieniowego: 10 m
 • pompa: aluminium; obudowa: tworzywo sztuczne
 • wymiary: 34,5 x 30,5 x 67 cm
 • waga: 18 kg

Cena: 1 499,00 zł Cena: 1 299,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa PHD 110 E1 Good marki Parkside

Myjka ciśnieniowa PHD 110 E1 Good przeznaczona jest do mycia i czyszczenia kostki brukowej, tarasów oraz pojazdów. Wyposażona jest w dyszę Vario, gdzie można łatwo regulować strumień wypływającej wody. Urządzenie jest energooszczędne dzięki Auto-Start/-Stop. Jest to system uruchamiający pracę myjki w momencie naciśnięcia przycisku na pistolecie. Dodatkowo posiada zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci.

W zestawie: standardowa dysza Vario, lanca przedłużająca, szybkie przyłącze węża oraz igła do czyszczenia dyszy.

Specyfikacja techniczna

 • moc przyłączowa: 1300 W
 • ciśnienie robocze/ciśnienie obliczeniowe: maks. 7,4 MPa (74 bar)
 • ciśnienie: maks. 11 MPa (110 bar)
 • ilość podczas pompowania: maks. 6 l/min
 • materiał: tworzywo sztuczne
 • wymiary urządzenia: ok. 43 x 22 x 21 cm
 • wąż wysokociśnieniowy: ok. 3 m
 • długość kabla sieciowego: ok. 5 m
 • waga: ok. 3,5 kg

Cena: 329,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa PHD 135 D5 marki Parkside

Urządzenie to posiada silnik o mocy 1800 W oraz pompę wytwarzającą ciśnienie 135 bar. Myjka ta jest energooszczędna – uruchamia się po naciśnięciu uchwytu na pistolecie (system Start-Stop). Szybkozłączki Quick Connect umożliwiają łatwą wymianę dysz czyszczących, a system Parkside Click umożliwia podłączenie do często stosowanych systemów węży. Posiada koła, więc możemy ją wygodnie przesuwać, by dotrzeć we wszystkie trudno dostępne miejsca. Ma wbudowane zabezpieczeniem przed włączeniem przez dzieci.

W zestawie: uchwyt pistoletu, lanca, dysza wachlarzowa Vario, końcówka Turbo, igła do czyszczenia dysz, przyłącze, wkład z sitkiem, 7 m przewód wysokociśnieniowy oraz środek czyszczący (500 ml).


Specyfikacja techniczna

 • moc: 1800 W
 • wydajność: maks. 420 l/h
 • wąż wysokociśnieniowy o dł. 7 m Anti-Twist
 • ciśnienie: maks. 13,5 MPa (135 bar)
 • zbiornik na środek czyszczący: 600 ml
 • materiał: tworzywo sztuczne, włókno szklane, aluminium
 • wymiary urządzenia: ok. 24,6 x 26 x 77,8 cm
 • dł. kabla: ok. 5 m
 • waga: ok. 7,5 kg

Cena: 578,00 zł Przejdź do sklepu

Myjka ciśnieniowa Karcher KHD 4 Stairs

Myjka ciśnieniowa Karcher KHD 4 Stairs jest oszczędna jeśli chodzi o zużycie wody. Jak podaje producent, myjka pobiera do 80% mniej wody niż, gdybyśmy próbowali wykonać tę samą czynność przy pomocy zwykłego węża ogrodowego. Myjka jest tak skonstruowana, że umożliwia przechowywanie załączonych akcesoriów na urządzeniu, dzięki czemu mamy je zawsze pod ręką.
W zestawie: 6 m wąż wysokociśnieniowy, filtr wody (fabrycznie zainstalowany), pistolet do czyszczenia pod wysokim ciśnieniem, dysza Vario Power, dysza Dirt Blaster, płuczka elektroenergetyczna, dwa przedłużenia (40cm) oraz dysza piankowa z pojemnikiem (0,3 l).

Specyfikacja techniczna

 • ciśnienie: maks. 130 barów
 • natężenie przepływu: 420 l/h
 • maks. temperatura dopływu: 40°C
 • moc przyłączeniowa: 1,8 kW
 • tworzywo sztuczne
 • wymiary: ok. 29,7 x 31 x 86,5 cm
 • waga: ok. 6,7 kg

Cena: 1299,00 zł Przejdź do sklepu

Akumulatorowe szczotki

Ciekawą alternatywą dla powyżej opisanych może być akumulatorowa szczotka do fug, która do czyszczenia nie potrzebuje podłączenia do bieżącej wody. Akumulatorowa szczotka do fug marki Parkside pozwala doczyścić kostkę brukową lub płyty chodnikowe. Szybko można pozbyć się z jej pomocą mchu, resztek ziemi, liści, wyrastającej trawy oraz innych zanieczyszczeń. Urządzenie wyposażone jest w rączkę o regulowanej długości, która zakończona jest podnoszącym komfort pracy uchwytem (Soft Grip). Drugi uchwyt zwiększa wygodę trzymania i ułatwia manipulowanie. W zestawie dwie końcówki: trwała szczotka druciana do fug oraz delikatna szczotka nylonowa do fug, obie o średnicy 110 mm. Akumulatorowa szczotka do fug sprzedawana jest bez akumulatora i ładowarki.

Akumulatorowa szczotka do fug Parkside 20 V PFBA 20-Li A1

Specyfikacja techniczna

 • przeznaczona do: kamienia naturalnego, bruku, płytek, drewna oraz materiałów kompozytowych (WPC)
 • prędkość obrotowa biegu jałowego: 1200 obr./min
 • wymiary urządzenia: 106 x 26 x 24,7 cm
 • wysokość rączki prowadzącej: 103-123 cm
 • waga: 2 kg

Cena: 259,00 zł Przejdź do sklepu

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.