Jeśli zamierzamy zakupić drukarkę 3d, możemy przebierać w dziesiątkach producentów i setkach modeli. Jest oczywiście kilka prostych urządzeń, przeznaczonych do łatwej pracy w domu. Niestety niezależnie od zastosowania, wszystkie drukarki 3d opierają się na identycznej konstrukcji. Dla dobrych efektów wymaga ona skalibrowania i ustabilizowania. Tiko jest natomiast urządzeniem, które zawsze po włączeniu ma być po prostu gotowe do pracy.

Sekretem możliwości drukarki ma być zintegrowana obudowa, zapewniająca dużą stabilność, stałe ułożenie mechanizmów i prostą obsługę. Urządzenie ma wymiary 390 x 237 x 221 mm przy wadze 1,7 kg. Jego konstrukcję stanowi plastikowa rama. Na szczycie obudowy umieszczono kieszeń na 1-kilogramowe rolki surowca.

tiko

Mimo kompaktowych rozmiarów Tiko posiada przestrzeń roboczą o kubaturze 2,27 l. Dokładność druku wynosi 50-250 mikronów. Co ciekawe obszar roboczy drukarki jest również zabudowany przeźroczystym tworzywem. Dzięki temu jej praca nie jest uzależniona od warunków panujących na zewnątrz (np działającego klimatyzatora). Podstawa została wykonana z elastycznego materiału, pozwalającego na łatwe odczepienie wydrukowanych modeli.

tiko

Drukarka wykorzystuje bezprzewodowe połączenie WiFi, dzięki czemu możliwe jest drukowanie z wykorzystaniem materiałów przesłanych ze smartfona czy tabletu. Twórcy zadbali również o bezpieczeństwo użytkowników. Wbudowany akcelerometr sprawia że gdy obudowa drukarki jest otwierana, praca urządzenia jest niezwłocznie wstrzymywana.

tiko

Kampania crowdfundingowa na portalu kickstarter cieszy się dużym powodzeniem. Aby otrzymać własne Tiko, należy wesprzeć ją kwotą co najmniej 179 dolarów. Wszelkie tańsze pakiety zostały już dawno wyprzedane. Na 23 dni przed końcem, autorzy zebrali ponad 1,1 miliona dolarów, czyli 11 razy więcej niż zakładała minimalna kwota realizacji. Pierwsze wysyłki planowane są na listopad 2015.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *