Masz Thermomixa, ale jego pojemność nie jest wystarczająca? A może marzy ci się popularny robot i rozważasz zakup zestawu? Oto, co musisz wiedzieć na temat stacji Thermomix Friend.

Czy wiesz, czym jest stacja Friend? Jeśli masz już swój egzemplarz TM6, być może odczuwasz potrzebę poszerzenia posiadanego zestawu o dodatek, który w pewnym sensie zwiększy pojemność kielicha twojego robota. Jak to działa? Już wyjaśniam.

Thermomix Friend – co to jest i jak działa?

Thermomix Friend został zaprojektowany jako dodatek do tradycyjnego, pełnowymiarowego Thermomixa. Jego zadaniem jest umożliwianie większej elastyczności w przygotowywaniu posiłków. Może być używany jako wsparcie dla TM6 lub w roli drugiego robota kuchennego, co pozwala na równoczesne przygotowywanie różnych potraw przy pomocy tego zestawu. Stacja ma zintegrowany moduł podgrzewania i czujnik temperatury.

Stacja Friend potrafi gotować, mieszać, a także dusić potrawy. Dla porównania, w TM6 możemy siekać, mieszać, blendować, miksować, rozdrabniać, ubijać, wyrabiać ciasto, ważyć… I robić wiele innych rzeczy. Widać zatem wyraźnie, że stacja Friend to taki dodatek, który powstał z myślą o powiększeniu pojemności głównego kielicha. W trakcie gotowania można np. przełożyć niektóre części posiłku do stacji Friend, dzięki czemu zyskamy wolne miejsce w TM6.

Thermomix Friend – do TM6 czy TM5?

Do którego Thermomixa pasuje stacja Friend? Mam dobrą wiadomość dla posiadaczy zarówno TM6, jak i TM5. Dodatek pasuje bowiem do obu tych modeli.

Warto natomiast wiedzieć, że w przypadku TM6 proces wykorzystania stacji Friend jest bardziej zautomatyzowany. Połączenie obu urządzeń zapewnia moduł Bluetooth. To sprawia, że pomiędzy urządzeniami można automatycznie przesyłać informacje na temat ustawień i trybów przewidzianych w danej recepturze. Oczywiście, możliwe jest też ustawienie programu bezpośrednio na panelu sterowania stacji Thermomix Friend.

Z kolei jeśli masz TM5, ustawienia na stacji Thermomix Friend będziesz nanosić ręcznie. Nie jest to zapewne czynność wymagająca jakiegoś wysiłku, jednak warto o tym wiedzieć przed zakupem, by uniknąć rozczarowania.

Thermomix Friend – przepisy

Zastanawiasz się, skąd brać receptury do wykorzystania w stacji Friend? Okazuje się, że specjalnie przygotowane przepisy są dostępne na platformie Cookidoo. Wystarczy przefiltrować je, używając frazy „Thermomix Friend”, by mieć dostęp do wszystkich propozycji od Vorwerk.

Thermomix Friend – cena

Ile kosztuje stacja Friend? Za samą stację musisz zapłacić 1715 zł. W przypadku dodatkowego naczynia do TM5 lub TM6, koszt ten wzrasta do 2195 zł. Jeśli natomiast nie masz jeszcze swojego Thermomixa, możesz kupić cały zestaw – TM6 oraz stacja Friend – za łącznie 7710 zł. Chcesz wiedzieć, jak kupić Thermomixa? Wszystko opisałam dokładnie w tym artykule.

Fot. Ilustracje w treści to materiały prasowe Vorwerk Group

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.