poniedziałek, 20 maja

Nowoczesne sprzęty w Twoim domu pomogą Ci sprytnie zaoszczędzić w czasie, kiedy nie ma Cię w domu. Przybliżamy nowoczesną technologię od Samsunga.

Aplikacja Samsung, którą można pobrać na smartfon – SmartThings Energy, umożliwia bieżące kontrolowanie zużycia energii elektrycznej przez sprzęty AGD oraz prognozowanie przewidywanych opłat. W urządzeniach Samsung, w których wbudowany jest moduł Wi-Fi, istnieje możliwość monitorowania stanu zużycia energii. Dzięki aplikacji mamy wgląd w zużycie energii (dzienne, tygodniowe i miesięczne) oraz otrzymujemy ostrzeżenia, jeśli następuje zbyt duży pobór prądu.

Jak zacząć oszczędzać?

Wystarczy aktywować Tryb AI Energy w aplikacji Samsung SmartThings Energy. Jest to funkcja oszczędzania energii, która realnie przekłada się na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Tryb AI Energy to rodzaj sztucznej inteligencji. Urządzenie rozpoznaje, w jakich godzinach w ciągu dnia najczęściej korzystamy z lodówki i na tej podstawie tworzy algorytm. Dostosowuje więc prędkość pracy kompresora czy cykl rozmrażania lodówki do naszych potrzeb, dzięki czemu mamy szansę zmniejszenia kosztów.

„Tryb wakacyjny” w lodówce Samsung

Sprawdź, czy masz możliwość oszczędzania energii z urządzeniami które posiadasz. Aplikacja Samsung daje możliwość włączenia trybu wakacyjnego w lodówce. Co to oznacza? Przed wyjazdem nawet na kilka dni, postaraj się opróżnić lodówkę, tak by komora chłodziarki pozostała pusta. Wówczas urządzenie utrzyma odpowiednią temperaturę w zamrażarce, natomiast w pustej komorze chłodziarki temperatura wzrośnie do około 15 stopni. Kiedy będziesz wracać z urlopu, wystarczy, że przez aplikację wyłączysz tryb wakacyjny. Dzięki temu, kiedy otworzysz lodówkę, by włożyć zakupy, temperatura będzie już odpowiednia dla przechowywania produktów.

Jak oszczędzać z urządzeniami marki Samsung?

Tak jak wspomniałam tryb wakacyjny w lodówce Samsung można aktywować poprzez aplikację. Jest jednak na rynku model chłodziarki RB 31HSR2DSA wyposażony w panel sterowania, na którym wystarczy nacisnąć przycisk „Vacation”, by nasza lodówka przeszła w tryb wakacyjny. Oznacza to, że temperatura w komorze rośnie do około 15 stopni, a my oszczędzamy cenne kilowaty energii. Wykonanie podobnej czynności możemy zaplanować w lodówce SBS z serii RS8000, w której można włączyć tryb wakacyjny także w zamrażalniku.

Nowa technologia i nowe standardy w lodówkach Samsung

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.