Sztuczna inteligencja w AGD – jak oszczędzać z aplikacją Smart Things Samsung

Nowoczesne sprzęty w Twoim domu pomogą Ci sprytnie zaoszczędzić w czasie, kiedy nie ma Cię w domu. Przybliżamy nowoczesną technologię od Samsunga.

Aplikacja Samsung, którą można pobrać na smartfon – SmartThings Energy, umożliwia bieżące kontrolowanie zużycia energii elektrycznej przez sprzęty AGD oraz prognozowanie przewidywanych opłat. W urządzeniach Samsung, w których wbudowany jest moduł Wi-Fi, istnieje możliwość monitorowania stanu zużycia energii. Dzięki aplikacji mamy wgląd w zużycie energii (dzienne, tygodniowe i miesięczne) oraz otrzymujemy ostrzeżenia, jeśli następuje zbyt duży pobór prądu.

Jak zacząć oszczędzać?

Wystarczy aktywować Tryb AI Energy w aplikacji Samsung SmartThings Energy. Jest to funkcja oszczędzania energii, która realnie przekłada się na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Tryb AI Energy to rodzaj sztucznej inteligencji. Urządzenie rozpoznaje, w jakich godzinach w ciągu dnia najczęściej korzystamy z lodówki i na tej podstawie tworzy algorytm. Dostosowuje więc prędkość pracy kompresora czy cykl rozmrażania lodówki do naszych potrzeb, dzięki czemu mamy szansę zmniejszenia kosztów.

„Tryb wakacyjny” w lodówce Samsung

Sprawdź, czy masz możliwość oszczędzania energii z urządzeniami które posiadasz. Aplikacja Samsung daje możliwość włączenia trybu wakacyjnego w lodówce. Co to oznacza? Przed wyjazdem nawet na kilka dni, postaraj się opróżnić lodówkę, tak by komora chłodziarki pozostała pusta. Wówczas urządzenie utrzyma odpowiednią temperaturę w zamrażarce, natomiast w pustej komorze chłodziarki temperatura wzrośnie do około 15 stopni. Kiedy będziesz wracać z urlopu, wystarczy, że przez aplikację wyłączysz tryb wakacyjny. Dzięki temu, kiedy otworzysz lodówkę, by włożyć zakupy, temperatura będzie już odpowiednia dla przechowywania produktów.

Jak oszczędzać z urządzeniami marki Samsung?

Tak jak wspomniałam tryb wakacyjny w lodówce Samsung można aktywować poprzez aplikację. Jest jednak na rynku model chłodziarki RB 31HSR2DSA wyposażony w panel sterowania, na którym wystarczy nacisnąć przycisk „Vacation”, by nasza lodówka przeszła w tryb wakacyjny. Oznacza to, że temperatura w komorze rośnie do około 15 stopni, a my oszczędzamy cenne kilowaty energii. Wykonanie podobnej czynności możemy zaplanować w lodówce SBS z serii RS8000, w której można włączyć tryb wakacyjny także w zamrażalniku.

Nowa technologia i nowe standardy w lodówkach Samsung