Znicze elektryczne LED zasilane są bateriami, dzięki czemu nie dymią, a ich płomyk świeci nawet przez kilka miesięcy. Do tego projektanci kuszą bardzo dużą mnogością wzorów, faktur, a nawet kolorów. Pewnie dlatego coraz częściej wybieramy te nowoczesne ozdoby.

Nowoczesne, dekoracyjne białe świece mają wbudowane diody LED, które dają przyjemne ciepłe światło, choć można także wybrać takie z efektem mrugającego płomienia. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Znicze elektryczne zasilane są przez baterie, które w zależności od mocy i warunków atmosferycznych dają energię na różnie długi czas, nawet do 100 dni.

Czy warto wybierać znicze elektryczne LED?

Znicze elektryczne są przede wszystkim bezogniowe, co daje nam gwarancję bezpiecznego użytkowania, nawet jeśli się przewrócą. Nie ma więc problemu, jeśli taka ozdobna świeca stanie na stole, na podłodze lub przy oknie, gdzie będzie stanowić piękny element dekoracyjny naszego mieszkania. Świeczki LED, dając wizualny efekt płomienia, jednocześnie są bezwonne, bo nie wydzielają żadnego dymu.

Znicze elektryczne zasilane są na baterie. Wobec tego, w momencie rozładowania, wystarczy ją wymienić. Uruchamia się je przez przesunięcie włącznika on/off. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są także takie wzory, które od spodu mają port micro-USB umożliwiający ponowne naładowanie baterii.

Znając już wszystkie zalety elektronicznych świec, postanowiłam zapoznać się z ich rodzajami i wybrać najciekawsze rodzaje. Poniżej znajdziecie efekty moich poszukiwań. Jaką wybrać? Jedynym ograniczeniem może być nasza własna wyobraźnia. Możemy wybierać spośród wielu różnych modeli świec czy figurek, które swoim światłem nadają wnętrzu klimat.

Znicze elektryczne LED

Świece elektryczne do domu

Można wybierać i tworzyć kompozycje stawiając świecie obok siebie, dobierając takie o różnych wysokościach. Ciekawym przykładem jest świeca bryłowa LED do wnętrz, która zaopatrzona jest w przełącznik. Kiedy więc skończy się rodzinny wieczór lub spotkanie z przyjaciółmi można je po prostu wyłączyć. Po pełnym rozładowaniu można je podładować przez port micro-USB. Natomiast inne świece bryłowe LED mogą być stosowane zarówno wewnątrz w pomieszczeniach jaki i na zewnątrz, na przykład na tarasie. Warto wiedzieć, że model ten wyposażony jest w wyłącznik czasowy, który automatycznie włącza święcę o określonej godzinie.

Kolejną propozycją może być 36 cm uchwyt na świece LED w kolorze mosiądzu zasilany na baterie, który można uzupełnić eleganckimi świecami LED. Propozycji, jaką dobrać świecę jest wiele. Można wybrać klasyczne, które staną się ozdobą stołu, eleganckie srebrne świece LED, albo zestaw 16 tea Light Led. Co ciekawe elektryczne podgrzewacze można także wybrać w kolorowej wersji, które przyciągają nasze oko mieniącymi się kolorami.

Świecący się znicz elektryczny, zasilany na baterie

Wkłady – znicze elektryczne

Coraz częściej na grobach naszych najbliższych osób płonie „elektryczne światełko„. Jest to wygodne, a znicze świecą na prawdę długo. W zależności od tego, jakie baterie włożymy do znicza oraz od warunków atmosferycznych, mrugający płomyk może przypominać o naszej wizycie, nawet przez 2-3 miesiące. Możemy wybierać spośród wkładów, których światło daje efekt płomienia. Niektóre znicze elektryczne swoim wyglądem przypominają prawdziwe świece. Inne znowu płomień mają ukryty wewnątrz, który przygasa i na nowo rozświetla wnętrze.

Latarenki na wkłady LED do ogrodu lub na balkon

Gustowne latarenki mogą być piękną ozdobą naszego ogrodu, tarasu czy balkonu. Wykonane są z trwałych materiałów takich jak szkło, metal czy tworzywa sztuczne, dzięki czemu nie musimy ich przenosić na noc do domu. Można wybierać także spośród kolorowych propozycji. Są też lampiony, które swoją stylistyką przywodzą na myśl konkretne pory roku lub przeznaczone są na święta i specjalne okazje, dzięki czemu mamy okazję upiększyć swoje mieszkanie czy dom. Bardzo elegancko prezentują się także mini latarnie, które wprowadzą odpowiedni klimat.

Znicz solarny baner z promocją. znicze elektryczne

Świecące ozdoby na groby

Można by rzec, że moda na zdobienie grobów nowoczesnymi ozdobami nabiera rozpędu. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych motywów, które przyciągają naszą uwagę. Jednym z takich pomysłów może być figurka aniołka ze świecą LED lub aniołek trzymający w rękach gwiazdkę. Zupełnie inaczej prezentuje się biała latarenka, w której stoi świecący aniołek. Inną propozycją jest wkład LED w kształcie krzyża, który wkłada się do lampionu.

Kolejną grupą są ozdoby solarne zasilane są energią słoneczną. Wbudowany panel solarny w ciągu dnia ładuje akumulator. Ten zaś zaczyna oddawać skumulowaną energię, gdy zaczyna się wieczór. Takie rozwiązanie jest energooszczędne. Ponadto nie potrzebujemy dokupować, co jakiś czas, nowych baterii. Dodatkowo ozdoby te są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem promieni słonecznych czy wiatru, dzięki czemu mogą długo oświetlać wybrane miejsce. Przykładem może być anioł solarny ozdoba znicz LED lub świecący anioł solarny LED.

Znicz solarny na półce sklepowej, znicze elektryczne

Latarenki – kapliczki

Wszystkich Świętych to święto, które w Polsce jest w sposób szczególnie uroczysty obchodzone. Przygotowujemy się zawczasu kupując znicze czy kwiaty. Ostatnie lata pokazują, jak często wybieramy zamiast tradycyjnych dymiących świec elektryczne wkłady, które wkładamy do latarenek. Ich przeznaczeniem jest chronić świecę LED, którą wkłada się do wnętrza. Latarenki takie wykonane są z plastiku, szkła, metalu i innych tworzyw. Daje nam to ogromną możliwość wyboru i przygotowania odpowiedniej dekoracji na grób.

Przeczytaj także, jakie wybrać oświetlenie solarne do ogrodu.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!