środa, 19 czerwca

Sezon letni nadchodzi wielkimi krokami, a więc pora pomyśleć o wakacjach. Jeśli rozważasz, aby wybrać się pod namiot lub planujesz spędzić weekend bliżej natury, odpowiedni sprzęt na biwak to podstawa. Wytypowałam kilka sprzętów i gadżetów, bez których w podróż ani rusz. Wszystkie z nich możesz upolować w okazjonalnych cenach.

Sprzęt na biwak, którego potrzebujesz – zbiór najlepszych okazji

Jeśli od wakacji w 5-gwiazdkowym hotelu z basenem wolisz wakacje na łonie natury, pod namiotem lub w kempingu – jesteś w dobrym miejscu. Każdy, kto choć raz miał okazję spędzić urlop niemal pod gołym niebem, wie jak pomocne okazuje się odpowiednie wyposażenie. Jeśli przygotujesz się na wyjazd w odpowiedni sposób, możesz nie tylko dłużej biwakować, ale i zaoszczędzić – nawet w kwestii wyżywienia. Zważając na zbliżający się okres letni, to najlepszy moment na skompletowanie wyposażenia i to w stosunkowo niskich cenach. Przejrzałam kilka sieci sklepów, ofertę dyskontów i elektromarketów w celu poszukiwania najlepszych okazji i promocji. Oto sprzęt na biwak, który nie rozpuści twojego budżetu, a pozwoli zadbać o podstawowe potrzeby.

Smartever kuchenka gazowa

Rezygnując z noclegu w miejscach oferujących wyżywienie, nie ma konieczności wybierania się do restauracji i kawiarni lub jedzenia w kółko kanapek lub płatków. Tanim, a jednocześnie pomocnym urządzeniem z zakresu AGD jest przenośna, turystyczna kuchenka gazowa. Model jest zasilany kartuszami gazowymi, posiada regulację wielkości płomienia, a także osłonę przed podmuchem. Co najbardziej istotne, do uruchomienia nie potrzebujemy ani zapałek, ani zapalniczki – o strachu związanym z przewożeniem butli gazowej również możesz zapomnieć.

Cena: 79,99 zł59,99 zł

Adventuridge kuchenka gazowa

Tak, jak i poprzednik, powyższa propozycja nie wymaga od nas dodatkowego wyposażenia. Gotowanie posiłków jest banalnie proste, a za uruchomieniem stoi zapalacz piezoelektryczny. Producent oddał do naszej dyspozycji regulację płomienia, tak więc możemy dostosowywać moc w zależności od rodzaju składników na płycie. W komplecie znajduje się dedykowany pojemnik, w którym możemy przechowywać kompaktową kuchenkę podczas transportu.

Cena: 69,99 zł

Ambiano lodówka turystyczna

Któż z nas nie miał okazji skorzystać z dobrodziejstwa lodówek turystycznych, gdy za oknem dokuczały upały? Sprzęt ten kojarzy się głównie z wypadami na biwak, choć i nie tylko. Podczas długich, letnich podróży, trudno zachować odpowiednią temperaturę wody, jak i produktów wymagających stałego chłodzenia. Propozycja od Ambiano posiada dwie funkcje – grzewczą (do utrzymywania ciepła w granicach 55 stopni) oraz chłodzącą (do 17 stopni poniżej temperatury otoczenia). Jej pojemność wynosi 17 litrów, tak więc z powodzeniem znajdziesz dla niej miejsce nawet w nieco mniejszym aucie.

Cena: 249,99 zł

Rocktrail lodówka elektryczna

Jeśli szukasz nieco bardziej dopieszczonej, a także większej opcji, warto pochylić się nad modelem od Rocktrail. Jej pojemność wynosi aż 29 litrów i tak, jak Ambiano jest to model 2in1. Schładza aż do 20 stopni poniżej temperatury otoczenia, a względem utrzymywanie ciepła, wartość ta wynosi 65 stopni. Lodówka elektryczna zalicza się do klasy energetycznej E. Jej podłączenie jest możliwe zarówno poprzez gniazdko 230V, jak i zapalniczkę V12.

Cena: 299 zł

SEAFLO toaleta turystyczna

Sprzęt na biwak to nie tylko przechowywanie i przyrządzanie posiłków. Wiele osób zapomina o pozostałych potrzebach fizjologicznych. Załatwianie potrzeb w publicznych toaletach, na parkingach lub terenach obozowisk jest nie tylko nieprzyjemne, ale i problematyczne. Turystyczna opcja wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem, a jej obsługa jest banalnie prosta. Pojemność na wodę wynosi 13 litrów, natomiast na nieczystości 20 litrów. Model posiada wbudowaną spłuczkę.

Cena: 499 zł 329 zł

VARTA latarka czołowa

Las, łąka, nieoświetlony teren kempingu – o tragedię podczas wychodzenia z namiotu lub przyczepy nietrudno. Wbrew pozorom, najprostsze rozwiązania są bajecznie tanie, a mowa tu m.in. o latarce czołowej, którą zna niemal każdy z nas. Model od VARTA świeci z mocą 350 lumenów, a zasięg światła wynosi około 100 metrów. Do jej zasilania wystarczą 3 baterie AAA (czas pracy ma wynosić do 23 godzin). Dostosowanie światła jest możliwe poprzez 2-stopniową regulację.

Cena: 59,90 zł

Natura, długie podróże i nocowanie w namiocie może wydawać się wyzwaniem. Jeśli odpowiednio przygotujemy się do takowych warunków, urlop będzie czystą przyjemność. Sprzęt na biwak jest tu niezbędny, choć ceny poszczególnych rozwiązań mogą być doprawdy spore. Powyższe zestawienie zbudowałam w oparciu o budżetowe sprzęty, aby pokazać, że nie ma konieczności wydawania na takowe udogodnienia sporego budżetu. Oczywiście w związku z powyższym należy pójść na pewne ustępstwa, jednak kompromis w perspektywie mile spędzonych wakacji nadal brzmi satysfakcjonująco.

Sprzęt na biwak to nie jedyne, co może Cię zainteresować – istotnym jest również sposób dotarcia. Podróżujesz autem? Zajrzyj do publikacji: Wideorejestratory samochodowe – ranking. Top 6 kamerek dla kierowców

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.