poniedziałek, 27 maja

Długi weekend majowy to dobry moment na drobne remonty czy majsterkowanie. Ale co jeżeli jakieś elektronarzędzie wyzionie w tym momencie ducha? Sprawdzamy gdzie w weekend majowy, będzie można coś kupić i które sklepy budowlane będą czynne.

Które dni są ustawowo wolne?

Dni, ustawowo wolne przypadają jedynie na poniedziałek i środę (1 i 3 maja). W tym czasie występuje zakaz handlu poza nielicznymi grupami usług, takimi jak stacje paliw czy apteki. Jednak po wprowadzeniu niedziel bez handlu, wiele sklepów znalazło dla siebie furtki, wykorzystując luki w prawie i działają w tym okresie, ciesząc się wzmożonym zainteresowaniem. Sprawdzamy więc, które sklepy budowlane będą czynne w majówkę.

Pamiętajcie, że sobota, niedziela, wtorek, czwartek i piątek są dniami roboczymi i większość sklepów w tym okresie będzie działać w normalnych godzinach.

Bricomarché czynne w niedziele

Cześć sklepów Bricomarché działa nawet mimo niedzieli niehandlowej. Co więcej, z tej okazji pojawiają się u nich różne promocje, aby zachęcić klientów. Aby sprawdzić, czy któryś ze sklepów w waszej okolicy będzie czynny, najłatwiej zajrzeć na facebooka.

Markety Majster czynne w niedziele

Na południu polski z zakazem handlu walczą Markety Majster. Cześć z ich placówek będzie czynna, ale aby mieć pewność, należy znaleźć strony konkretnych placówek lub skontaktować się z nimi telefonicznie przed wyruszeniem na zakupy.

PSB Mrówka czynne w niedziele

Również niektóre Mrówki są czynne w niedziele bez handlu. Na szczęście ta nadchodząca, w zgodzie z prawem jest handlowa. PSB Mrówka to sieć franczyzowa rozsiana w województwie mazowieckim. Jednak nie wszystkie placówki będą działać w weekend majowy. Przed wyjazdem na zakupy, koniecznie upewnijcie się poprzez kontakt z infolinią.

Czy Leroy Merlin będzie czynny w majówkę?

Zarówno w poniedziałek i środę, sklepy będą zamknięte. Pracownicy francuskiej sieci supermarketów budowlanych będą mieli wolne. Jeżeli planujecie zakupy, możecie je zrobić w sobotę, niedzielę, wtorek oraz w czwartek i piątek.

Czy Castorama będzie czynny w majówkę?

Podobnie jak Leroy Merlin, Castorama również nie będzie czynna w dni ustawowo wolne. Sklepy będą czynne 29 i 30 kwietnia, 2 maja i od 4 maja, czyli w dni robocze.

Czy Obi będzie czynny w majówkę?

Niemiecka sieć sklepów budowlanych nie będzie czynna w dni wolne od pracy — tyczy się to zarówno niedzieli bez handlu jak i dni ustawowo wolnych od pracy. Na szczęście dla niektórych z nas, 2 maja większość sklepów, w tym Obi będzie czynne.

Czy Jula będzie czynny w majówkę?

Mimo licznych promocji majówkowych, Jula również nie będzie czynna w poniedziałek i środę. Ci, którzy znaleźli coś dla siebie w licznych przecenach powinni odwiedzić placówki w sobotę, niedzielę, wtorek oraz później od czwartku.

Czy Platforma Budowlana będzie czynna w majówkę?

Sieć kilku wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych, które są dobrze znane mieszkańcom Warszawy, również będzie odpoczywać w na początku maja.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.