Silvercrest – czy warto skusić się na budżetowe sprzęty z Lidla?

Rynek zmienia się w ostatnich latach niemal w mgnieniu oka, a dostępność produktów i konkurencja – rośnie w siłę. Dziś, nie ma konieczności wybierania się do wielkopowierzchniowego, specjalistycznego sklepu myśląc o urządzaniu domu oraz zakupie AGD. Pojawiło się również wiele budżetowych rozwiązań, które pozwalają nie zrujnować naszego budżetu, a cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami. Wśród nich, znajdują się sprzęty marki własnej Lidla – Silvercrest. Czy warto się na nie zdecydować?

Silvercrest – co to za marka?

Większość urządzeń z logo Silvercrest jest dostarczanych przez firmy Hoyer Handel GmbH i Kompernass. To te same niemieckie przedsiębiorstwa, które są odpowiedzialne za sprzedawane w Lidlu elektronarzędzia Parkside. Zarówno Kompernass, jak i Hoyer Handel GmbH działają aktywnie na polskim rynku, posiadając sklepy internetowe, gdzie można nabyć urządzenia i części zamiennych różnych ich marek, w tym Silvercrest i Parkside. Ponadto na obu tych stronach internetowych znajduje się kontakt do polskiego serwisu obsługi klienta. Myślę, że to dość ważna informacja w odniesieniu do 3-letniej gwarancji. Sam producent informuje na stronie głównej sklepu Lidla, że urządzenia marki Silvercrest to głównie produkty związane z gospodarstwem domowym. Deklaruje również, że są one dostępne w bardzo przystępnych cenach, jednocześnie zachowując wysoką jakość. Nie oszukujmy się, wybierając się do sklepów znanych dotychczas jako dyskont, oczekujemy równie konkurencyjnych cen AGD. Tym samym, uważam że to najważniejszy aspekt, na którym można zbudować konkurencyjność oferty.

Wiele klientów ma pewne obawy, które są ściśle związane z procesem gwarancyjnym, naprawą oraz awaryjnością sprzętów. Oczywiście pewne obowiązki producenta i sprzedawcy wynikają wprost z kodeksu cywilnego, jednak jak wygląda to w rzeczywistości?

Większość produktów Silvercrest objęta jest trzyletnią gwarancją producenta. Warto jednak podkreślić, że to nie Lidl jest odpowiedzialny za gwarancję produktów – usługę serwisową zapewniają firmy dostarczające te produkty, czyli Kompernass oraz HOYER Handel GmbH. Jeśli mamy wątpliwości co do tego, kto jest gwarantem konkretnego produktu, możemy to sprawdzić na stronie internetowej Lidla. Znajdziemy tam również odpowiedni formularz zgłoszeniowy, który w razie potrzeby można przesłać bezpośrednio za pośrednictwem strony internetowej Lidla. Dodam jednak, że w wielu sytuacjach warto wybrać rękojmię, składaną bezpośrednio u sprzedawcy.

Art. 579 kodeksu cywilnego

§ 1. Kupujący może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji.

§ 2. Wykonanie uprawnień z gwarancji nie wpływa na odpowiedzialność sprzedawcy z tytułu rękojmi.

§ 3. Jednakże w razie wykonywania przez kupującego uprawnień z gwarancji, bieg terminu do wykonania uprawnień z tytułu rękojmi ulega zawieszeniu z dniem zawiadomienia sprzedawcy o wadzie. Termin ten biegnie dalej od dnia odmowy przez gwaranta wykonania obowiązków wynikających z gwarancji, albo bezskutecznego upływu czasu na ich wykonanie.

Silvercrest – co znajdziemy w ofercie? Do wyboru, do koloru!

Jeśli jeszcze nie miałeś okazji przyjrzeć się bliżej zasobnej ofercie w sklepach Lidl, pora omówić rodzaje urządzeń marki Silvercrest możemy kupić. Przeglądając stronę producenta można zauważyć, że produktów dostępnych od ręki jest naprawdę dużo. Przyjrzyjmy się zatem, jakie artykuły sygnowane są marką Silvercrest.

Silvecrest sprzęty z Lidla
  • Małe AGD do kuchni: wyciskarki do soków, sokowirówki, planetarne roboty kuchenne, blendery, pakowarki próżniowe, ekspresy do kawy, toster,y opiekacze, czajniki, frytkownice, gofrownice, elektryczne młynki, suszarki do warzyw i grzybów, spieniacze
  • Duże AGD do kuchni: kuchenki mikrofalowe, kuchenki elektryczne, zmywarki stołowe, lodówki, zamrażarki, kuchenki elektryczne
  • AGD dla domu: żelazka, parownice, mopy parowe, odkurzacze, roboty sprzątające, myjki parowe, wagi, wentylatory, dyfuzory, oczyszczacze, grzejniki
  • Drobna elektronika: listwy zasilające, bezprzewodowe ładowarki, powerbanki, urządzenia Smart Home, niszczarki

Sprzęt Silvercrest – czy rzeczywiście jest tani?

Pewne produkty marki Silvercrest są dostępne okresowo, natomiast większość z nich możemy kupić w sklepie internetowym przez cały rok. Kuszące bywają również dodatkowe akcje promocyjne, dzięki którym możemy zaoszczędzić nawet kilkaset złotych – wśród przykładów warto wspomnieć m.in. o wyprzedaży elektronarzędzi czy rabatach na Monsieur Cuisine. Co istotne, specyfikacje techniczne tych urządzeń są zwykle porównywalne do parametrów droższych urządzeń innych marek. Przyjrzyjmy się chociażby popularnemu robotowi sprzątającemu:

SSWR A1 – popularny robot sprzątający Silvercrest w funkcją czyszczenia na mokro. Z opisu produktu dowiemy się, że robot posiada 10 czujników antykolizyjnych i 3 czujniki chroniące przez upadkiem, a także oferuje aż 6 trybów czyszczenia. Robot może pracować przez około 70-90 minut. Ceny urządzeń konkurencyjnych marek zaczynają się zazwyczaj od 999 zł, przy czym robot sprzątający marki Silvercrest w cenie regularnej kosztuje zaledwie 769 zł.

Silvercrest Robot sprzątający SSWR A1

Przejdź do oferty

Jeśli dołożymy do tego okresowe promocje, poziom konkurencyjności staje się wręcz absurdalny. Dlaczego ceny są tak niskie? Czynników jest bez wątpienia kilka. Ogromne partie sprzedawane w ciągu jednego weekendu czy operowanie na minimalnych marżach to strategie sprzedażowe, które pozwalają dyskontom sprzedawać z zyskiem sprzęty RTV i AGD w tak konkurencyjnych cenach.

Jednocześnie nie da się również ukryć, że nie mamy do czynienia z produktami z najwyższej półki. W takiej cenie nierozsądnie byłoby oczekiwać najwyższej jakości podzespołów i parametrów technicznych zgodnych z najnowocześniejszymi rozwiązaniami. Te niedociągnięcia produktów Silvercrest są rekompensowane przez cenę, gwarancję i niezłą kontrolę jakości.

Czy poza atrakcyjną ceną, Silvercrest to również dobrą jakość?

Większość opinii Internautów i recenzentów o produktach Silvercrest jest raczej pozytywna. Przeważająca część komentatorów podkreśla, że są to urządzenia o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, dzięki czemu są w stanie wybaczyć drobne niedociągnięcia. Niezwykle istotną kwestią wydaje się być dostępność serwisu i stosunkowo długa gwarancja – przynajmniej jak na tą półkę cenową. Tutaj rachunek jest dosyć prosty – dysponując symboliczną kwotą 500 zł na odkurzacz możemy kupić urządzenie nieznanej marki z allegro, które będzie objęte 12-miesięczną rękojmią. Alternatywą w tej samej cenie będzie sprzęt marki Silvercrest, która nawet jeśli okaże się równie słaba, to przynajmniej będzie posiadać 3 letnią gwarancję z możliwością łatwej reklamacji.

Silvecrest sprzęty z Lidla

Silvercrest – moje doświadczenia i opinia

Osobiście jestem posiadaczką kilku produktów marki Silvercrest i do tej pory z wszystkich jestem zadowolona. Na co dzień korzystam z tańszego konkurenta popularnego urządzenia marki Thermomix. W rzeczywistości jest to wielofunkcyjny robot kuchenny 1100 W z funkcją Wi-Fi o nazwie Monsieur Cuisine Connect. Aktualnie w sklepie online jest on dostępny w cenie 1 899 zł, podczas gdy za Thermomixa (TM6) aktualnie przyszłoby mi zapłacić co najmniej 5 995 zł. Oszczędność jest więc widoczna gołym okiem i nie ma się co oszukiwać – cena robota marki Silvercrest jest mocno konkurencyjna. Kolejny sprzęt, który zagościł na stałe w mojej kuchni to wyciskarka wolnoobrotowa Silvercrest SSJBK 300 B2. Dodam, że wykorzystuję ją do soków z selera naciowego – składnika, który wielu urządzeniom sprawia nie lada problem.

Silvecrest sprzęty z Lidla

Moje długoletnie doświadczenia z marką Silvercrest pokazują, że są to urządzenia o dobrym stosunku jakości do ceny. Jasnym jest, że w przypadku części z nich musimy iść na pewne ustępstwa względem dodatkowych funkcji, jednak różnica cenowa jest dość dobrą rekompensatą. Zwłaszcza, gdy w pełni spełniają swoje podstawowe zadanie.