Od dłuższego czasu niemiecka sieć sklepów wyłamuje się z ram dyskontu, a coraz szersza oferta asortymentu od popularnych firm tylko nas w tym utwierdza. Wśród nowości znalazł się produkt nagrodzony iF Design Award, idealnie wpasowujący się w trendy na 2024 rok.

Strategia budżetowych sklepów z ofertą obejmującą tanie i niszowe produkty idzie w zapomnienie. Od kilku lat Lidl przechodzi swego rodzaju rewolucję, a mowa tu oczywiście o znaczącej zmianie w kwestii asortymentu. Sklep internetowy, sprzęty od znanych marek, ale i promocja uwielbianych marek własnych – brzmi dumnie. Wygląda na to, że to nie koniec, a Lidl ma w zanadrzu jeszcze wiele niespodzianek…

Co wspólnego ma Lidl, a iF Design Award?

Odpowiedź na to pytanie zasadniczo mogłaby być dość krótka, albowiem nic istotnego. Niemiecka sieć nie jest partnerem biznesowym iF Design Award, wobec czego nie ma raczej mowy o wzajemnej promocji. Niemniej, to właśnie produkt ze znaczkiem wyróżnienia w ofercie może świadczyć o tym, w jakim kierunku zmierza Lidl. Zwłaszcza, że wybrano kategorię, która okrywa się dość dużym zainteresowaniem, a mowa tu o elektromobilności.

Ilość rowerów elektrycznych i hulajnóg rośnie z roku na rok. Koszta paliw, utrudnienia w dotarciu z punktu A do B, ale i rozrywka. Na rynku znajdziemy modele zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Przypomnę, że w sklepie internetowym znajdziemy kilka elektryków sygnowanych logo marek własnych (więcej przeczytasz o tym w publikacji: Lidl przedstawia nowe rowery elektryczne marki własnej. Nadeszła wielka premiera).

Rower elektryczny SachsenRad F12

Pora na przedstawienie bohatera publikacji, a jest to jednoślad od SaschenRad. Niemiecka marka swoją historię rozpoczęła w Lipsku, a pierwsze modele o identycznej nazwie wyprodukowano przez Dobernecker & Groh już w 1910 roku. Dziś przedstawione są w wersji elektrycznej, mając do zaoferowania znacznie więcej (zwłaszcza gdy mowa o innowacjach). F12 jest reprezentantem lubianych składaków, będących idealną alternatywą dla codziennych dojazdów do pracy lub szkoły. Producent wyposażył rower elektryczny w 16-calowe opony CST Allroadreifen, mechaniczny hamulec tarczowy i magnezową ramę o wysokości 39 cm.

Pozostając jeszcze na moment w kwestii specyfikacji, maksymalny dystans wynosi w granicach od 30 do 50 kilometrów (w zależności od sposobu jazdy). Baterię umieszczono w ramie, pojemność akumulatora wynosi 5,2 Ah, co jest wysoce przeciętnym wynikiem. Niemniej to mały składak, który jest dedykowany codziennym przejażdżkom, a nie wyprawom górskim. Jest skonstruowany tak, aby poruszanie się nim było zgodne z obowiązującymi przepisami – nie ma również potrzeby rejestracji elektryka. Dla należytego bezpieczeństwa, zastosowano kilka rodzajów oświetlenia (w tym przednie, tylne i odbłyśnik szprychowy). Poza opcją błyskawicznego złożenia, możliwe jest dostosowanie parametrów do wzrostu, poprzez regulację kierownicy (max. do 190 cm wzrostu).

To, co wyróżnia go spośród wielu rowerów z silnikiem to nagroda iF Design Award, co zapewne spodoba się osobom przykuwającym dużą uwagę do wyglądu jednośladów. Wszystkie szczegóły dotyczące parametrów, podzespołów i wymiarów, znajdziesz pod tym linkiem.

Chcąc sprawić sobie designerski rower elektryczny, należy wydać 5489 zł. Zakupu możemy dokonać wyłącznie poprzez online w sklepie Lidla lub stronę internetową SaschenRad. Uwaga, tam cena elektryka jest znacznie wyższa, ponieważ po przewalutowaniu sięga ponad 7200 zł. Pytanie, czy model jest wart swojej ceny? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, albowiem każdy z nas ma inne preferencje i oczekiwania. Osobiście, uważam że pojemność baterii jest dość mała, jednak wygląd roweru i zastosowane podzespoły wydają się być w porządku. Zaznaczę jednak, że mam tu na myśli zakup dla osoby wykorzystującej rower sporadycznie lub rekreacyjnie.

W związku z rozpoczęciem wiosny, a więc i sezonu popularyzacji letnich aktywności, pora rozejrzeć się za odpowiednim elektrykiem. O tym jak wybrać rower, dostosować jego parametry i na co zwracać uwagę, dowiesz się po zapoznaniu z publikacją: Jaki rower elektryczny do 6000 zł? Ranking 2024 Przy okazji, poznasz również polecane modele z kilku półek cenowych.

Materiał zawiera linki partnerskie.

Moja obecność w redakcji Think-About oraz 3D-Info wiąże się z wieloma aktywnościami w zakresie działań komercyjnych. Na co dzień uczestniczę w procesach sprzedażowych, bliscy są mi również nasi partnerzy. Marketing jest moją pasją od wielu lat, co bezpośrednio wiąże się również z pozyskaniem wyższego wykształcenia w tymże kierunku. Realizacja tak obszernych działań pozwala niemal codziennie szukać nowych wyzwań. Z przyjemnością pobudzam do pracy szare komórki, gdy pora na dozę kreatywności oraz wykazanie się znajomością realnych oczekiwań marek, które zamierzają współtworzyć specjalne projekty u boku redakcji. Znalezienie wspólnego celu oraz wypracowanie dedykowanych rozwiązań bywa niezwykle satysfakcjonujące. Rola Sales Managera nie jest więc skupiona tylko na zagadnieniach z zakresu e-commerce ale również kontaktach z ludźmi. Otwarcie na potrzeby drugiej strony jest kluczowe, aby realizacja była zarówno atrakcyjna, jak i wartościowa. Wspólnie z redaktorami redakcji mogę poszerzać swoją wiedzę również w zakresie technologii, nowoczesnych rozwiązań, a nawet AGD.   Moja przygoda w T-A oraz 3D-Info trwa stosunkowo krótko, jednak sama podróż w to miejsce rozpoczęła się blisko 8 lat temu. Wówczas pasją stała się komunikacja, social media, reklama oraz e-commerce. Dotychczas zajmowałam się komercjalizacją treści, prowadzeniem kampanii z wykorzystaniem mediów społecznościowych, fotografią, a także m.in. drobnymi działaniami z zakresu Google Ads i cross-marketingu. Dzięki zdobywaniu doświadczenia w wielu sektorach, jest mi łatwiej zrozumieć potrzeby partnerów.   Na co dzień w dalszym ciągu rozwijam swoje kompetencje w wyżej wymienionych kategoriach, choć największą frajdę przynosi mi fotografia oraz grafika. Niezwykle bliska jest mi również muzyka, co niejako wiąże się z moim artystycznym usposobieniem. Nie jest mi obca troska o dobrostan zwierząt, walka o ich prawa i należyte traktowanie. Dążę do wyznaczonych sobie celów i nie cofam się, gdy na horyzoncie pojawiają się niedogodności losu.