Jedyna taka Roomba na świecie czeka, by nieść pomoc nie tylko w domowych obowiązkach – iRobot ponownie gra z WOŚP

Roomba Combo j9+ w unikatowej wersji czeka na swojego właściciela! Środki ze sprzedaży projektu, zrealizowanego przez iRobot we współpracy z Marcinem Tybusiem, zasili konto tegorocznej zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chętni na wsparcie akcji mogą wziąć udział w licytacji do 03 lutego 2024 roku.

Autoryzowany importer i dystrybutor produktów marki iRobot w Polsce ponownie ogłosił udział w zbiórce na rzecz prowadzonej przez Jurka Owsiaka fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Firma DLF, bo o niej właśnie mowa, na tegoroczną aukcję przekazała jedyny na świecie egzemplarz najnowocześniejszego robota odkurzająco-mopującego Roomba Combo j9+, o którego wygląd zadbał polski artysta, Marcin Tyber Tybuś.

Roomba gra w duecie z WOŚP po raz piąty!

Współpraca firmy DLF z Wielką Orkiestrą zaczęła się już pięć lat temu i za każdym razem wzbudza niemałe zainteresowanie. Nic w tym dziwnego. Inicjatywa WOŚP cieszy się w naszym kraju ogromnym poparciem nie tylko wśród osób prywatnych, ale też pośród różnego rodzaju mniejszych i większych przedsiębiorstw, a także dużych korporacji.

Od 2019 roku firma DLF przy współpracy z polskimi artystami tworzy unikatowe egzemplarze jednego z najbardziej rozpoznawalnych urządzeń nowoczesnego AGD właśnie po to, by przekazać je na styczniową aukcję WOŚP. W tym roku Roomba bierze udział w zbiórce po raz piąty.

Roomba w wizji Marcina Tyber Tybusia

Dotychczas do realizacji specjalnego projektu na rzecz WOŚP, jakim jest stworzenie wzoru dla robota odkurzająco-mopujące Roomba od iRobot, zaproszono znanych artystów – Annę Harlewicz, Mateusza Sudę, Oskara Ziętę, a także Basię Rochowczyk. Teraz grono to wzbogaciło się o kolejną utalentowaną osobowość – Marcina Tyber Tybusia, łączącego w swojej działalności najróżniejsze dziedziny sztuki.

roomba marcin tyber tybuś wośp

W portfolio Marcina Tybusia znajdziemy projekty z kategorii street art, moda, a także grafika. Nie brak tu również przykładów na działalność malarską. Ten interdyscyplinarny, doskonale znany w kraju twórca, jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. W. Strzemińskiego, na której edukację zakończył otrzymując tytuł magistra sztuki Wydziału Tkaniny i Ubioru. Co o współpracy z artystą mówią przedstawiciele DLF?

Po raz kolejny gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i bez wahania mogę powiedzieć, że stało się to już naszą tradycją. Co roku, z dużą niecierpliwością oczekujemy stycznia i emocji, które towarzyszą aukcji i pierwszym reakcjom na jedyny w swoim rodzaju egzemplarz Roomby. Tegoroczny projekt artysty Marcina Tybusia w połączeniu z najnowszym i najsilniejszym modelem iRobota robi naprawdę piorunujące wrażenie! Taki sprzęt nie tylko świetnie sprawdzi się w boju, ale będzie także wyjątkową pamiątką przypominającą o finale WOŚP. To idealny przykład sztuki użytkowej, która coraz śmielej wkracza do domowych wnętrz.

Małgorzata Radomska, starszy specjalista ds. marketingu DLF

Roomba Combo j9+ dla zwycięzcy licytacji

W ubiegłych latach wszystkie wyjątkowe Roomby znalazły właścicieli i pomogły zasilić konto fundacji WOŚP czterocyfrowymi kwotami. Jak będzie w tym roku? Trudno to przewidzieć, jednak patrząc na zainteresowanie, jakie roboty sprzątające wzbudził podczas poprzednich edycji, możemy spodziewać się nie mniejszego sukcesu niż dotychczas. Zwłaszcza że zwycięzca licytacji, który przekaże środki na wsparcie akcji, zyska jedyne w swoim rodzaju, mogące pretendować do miana dzieła sztuki, urządzenie. Bo czym charakteryzuje się tegoroczny bohater aukcji od iRoobot?

iRobot roomba WOŚP

Roomba Combo j9+ to najbardziej zaawansowany model robota, który możemy w portfolio marki znaleźć. O jego wyjątkowości decyduje jedyny w swoim rodzaju design połączony z wysoką funkcjonalnością i efektywnym działaniem. Wykorzystujące trzy poziomy mocy ssania urządzenie bez problemu usuwa zanieczyszczenia zarówno z dywanów, jak i z twardych powierzchni.

Poza intuicyjnym systemem dostosowywania mocy ssania na dywanach mamy tu również unoszący się moduł mopujący, a także technologię SmartScrub zapewniającą dokładne czyszczenie tam, gdzie usunięcie zabrudzeń wymaga nieco więcej uwagi. Stacja ładująco-oczyszczająca Clean Base AutoFill, która jest integralną częścią urządzenia iRobot, automatycznie opróżnia zbiornik zanieczyszczeń oraz dba o odpowiedni poziom płynu czyszczącego w zbiorniku systemu mopującego.

Licytacja urządzenia Roomba Combo j9+ ozdobionego przez Marcina Tybusia jest dostępna w serwisie Allegro.pl. Akcja trwa do 03 lutego 2024 roku, a środki z licytacji wesprą tegoroczną zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o urządzeniach iRobot, zapraszamy do zapoznania się opinią Piotra, który, jak przyznał po pięciu latach życia z Roombą pod jednym dachem, swojego wyboru nie żałuje.