Płyta indukcyjna 2 palnikowa to urządzenie kuchenne, które wykorzystuje technologię indukcji do gotowania potraw. Jest to alternatywa dla tradycyjnych płyt gazowych lub elektrycznych, która stała się coraz bardziej popularna ze względu na swoją wydajność i wygodę.

płyta indukcyjna 2 palnikowa dwu palniki indukcja mała ikona do małej kuchni

Jakie zalety ma płyta indukcyjna?

Jedną z głównych zalet 2 palnikowej płyty indukcyjnej jest jej szybkość i niewielkie rozmiary. Płyty indukcyjne wykorzystują pola magnetyczne do generowania ciepła bezpośrednio w podstawie naczyń kompatybilnych z indukcją. Skutkuje to szybszym czasem nagrzewania w porównaniu do tradycyjnych płyt. Co więcej, jest to nie tylko oszczędność czasu, ale także energii, ponieważ płyta ogrzewa tylko naczynia, a nie otaczające je powietrze.

Kolejną zaletą jest bezpieczeństwo. W przypadku płyty indukcyjnej powierzchnia pozostaje chłodna w dotyku nawet podczas użytkowania, co zmniejsza ryzyko poparzeń lub pożaru. Dodatkowo, większość płyt automatycznie wyłączy się, jeśli nie wykryje na powierzchni żadnego naczynia, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, 2-palnikowa płyta indukcyjna zapewnia precyzyjną kontrolę temperatury i możliwość natychmiastowej regulacji ciepła. Ułatwia to gotowanie delikatnych potraw lub utrzymywanie ciepła. Gładka powierzchnia jest również łatwa w czyszczeniu i utrzymaniu, ponieważ wszelkie rozlane płyny można wytrzeć wilgotną ściereczką.

płyta indukcyjna 2 palnikowa

O czym należy pamiętać przy wyborze płyty indukcyjnej?

Wybierając 2-palnikową płytę indukcyjną, należy wziąć pod uwagę szereg elementów takich jak nasze preferencje gotowania czy funkcje, z których chcemy korzystać

Rozmiar i moc palników: Sprawdź, jakie są rozmiary i moce palników. Upewnij się, że będą one wystarczająco duże i mocne, aby sprostać Twoim potrzebom gotowania. Zwróć uwagę na to, jakie naczynia można używać z każdym z palników.

Funkcje: Zastanów się, jakie funkcje są dla Ciebie ważne. Czy potrzebujesz programów gotowania lub timerów? Czy chcesz, aby Twoja płyta indukcyjna posiadała specjalną funkcję bezpieczeństwa dla dzieci lub blokadę sterowania?

Marka i jakość: Wybierając płyty indukcyjne, zwróć uwagę na markę i jakość produktu. Zainwestuj w dobrą jakość, aby mieć pewność, że Twoja płyta indukcyjna będzie działała długo i bezawaryjnie.

Cena: Oczywiście, cena jest ważnym czynnikiem przy wyborze płyty indukcyjnej. Upewnij się, że wybierasz produkt, który jest w Twoim budżecie, ale jednocześnie spełni Twoje wymagania dotyczące jakości i funkcjonalności.

Zgodność z instalacją: Przed zakupem płyty indukcyjnej, upewnij się, że jest ona zgodna z Twoją instalacją elektryczną. Sprawdź, jaki rodzaj zasilania jest wymagany i czy jest on dostępny w Twoim domu.

Bezpieczeństwo: Pamiętaj o kwestiach bezpieczeństwa. Upewnij się, że płyta indukcyjna ma odpowiednie zabezpieczenia. Takie jak: automatyczne wyłączanie w przypadku przegrzania, a także blokadę sterowania dla dzieci.

Gwarancja: Jeżeli mamy dwa podobne produkty, to oczywiście wybierzmy ten z dłuższą gwarancją. Nie jest to jednak jedyny wyznacznik. Jeżeli planujemy często używać płyty, co potencjalnie zwiększy ryzyko uszkodzeń, możemy też chcieć aby serwis gwarancyjny znajdował się w Polsce.

Zachęcamy do zapoznania się z kompleksowym artykułem na temat płyt indukcyjnych – Wszytko co powinieneś wiedzieć o płytach indukcyjnych.

Maj czasem na zakupy płyty indukcyjnej?

Jako redakcja, nieustannie monitorujemy ceny ofert na produkty AGD. Od dłuższego czasu ceny na wszystkie produkty powoli rosły, można to na pewno w jakiś sposób tłumaczyć inflacją.

Dlatego pozytywnym zaskoczeniem jest to, że oprócz najdrożej płyty w naszym zestawieniu, wszystkie pozostałe można aktualnie kupić taniej niż w kwietniu. Więc jeżeli planujesz jej zakup, maj może być dobrym momentem, aby nie przepłacić.

Zestawienie najlepszych 2 palnikowych płyt indukcyjnych

Najtańszą polecaną przez nas płytą jest WHIRLPOOL WSQ0530NE

Cena: 1 069 złotych Przejdź do sklepu

Najtańszą polecaną przez nas płytą jest WHIRLPOOL WSQ0530NE płyta indukcyjna 2 palnikowa

Płyta indukcyjna Whirlpool WSQ0530NE to wysokiej klasy urządzenie, które oferować ma intuicyjne gotowanie i wygodne funkcje. Dzięki technologii 6th Sense, płyta grzewcza oferuje dwa domyślne ustawienia. Cooking lub Melting, pozwalają osiągnąć idealne rezultaty z łatwością i energooszczędnością.

Funkcja PowerManagement pozwala kontrolować maksymalną moc płyty indukcyjnej, którą można ustawić na 2,5 kW, 4,0 kW, 6,0 kW lub 7,2 kW. Płyta automatycznie dostosowuje rozkład mocy pomiędzy strefami, aby moc nie przekroczyła określonego limitu.

Funkcja Booster na wszystkich polach grzejnych została zaprojektowana tak, aby zaoszczędzić czas spędzony w kuchni. Dzięki możliwości natychmiastowego zagotowania wody, funkcja ta jest zarówno wydajna, jak i ekonomiczna. Utrzymuje ona temperaturę wrzenia, aby zużywać mniej energii elektrycznej. Natomiast funkcja timera pozwala kontrolować czas gotowania każdego dania. Ważnym atutem jest to, że każde pole ma swój własny timer, który automatycznie wyłącza grzanie po wyznaczonym czasie.

Instalacja płyty jest łatwa i wygodna, ponieważ można ją zamontować idealnie równo z blatem. Możliwy jest montaż nawet na cienkich blatach o grubości zaledwie 12 mm (bez piekarnika) lub 28 mm (nad piekarnikiem). Nie jest wymagana wentylacja frontu, dzięki czemu instalacja jest prosta i nie wymaga żadnych adaptacji mebli kuchennych.

Płyta indukcyjna dla rodzin z ciekawskimi dziećmi – Electrolux LIT30230C

Cena: 1 149 złotych Przejdź do sklepu

Płyta indukcyjna dla rodzin z ciekawskimi dziećmi - Electrolux LIT30230C płyta indukcyjna 2 palnikowa

Indukcyjna płyta 2 palnikowa Electrolux LIT30230C została zaprojektowana z myślą o bezpieczeństwie i wygodzie. Dzięki bezramkowej konstrukcji i sterowaniu typu „ground touch” jest ona łatwa w obsłudze i czyszczeniu. Elementy sterujące znajdują się w przedniej środkowej części płyty grzewczej, dzięki czemu są łatwo dostępne. Podświetlany wyświetlacz kontrolny sprawia, że łatwo jest zobaczyć ustawienia, nawet przy słabym oświetleniu.

Ta indukcyjna płyta grzewcza posiada dwie strefy indukcyjne, obie z opcją Booster. Przednia środkowa strefa ma moc 2300/3600W i średnicę 210mm, natomiast środkowa tylna strefa ma moc 1400/2500W i średnicę 145mm. Funkcja wykrywania obecności garnków gwarantuje, że płyta grzewcza włączy się tylko wtedy, gdy zostanie na niej postawiony garnek lub patelnia.

LIT30230C posiada również blokadę ustawień, dzięki której ustawienia gotowania pozostaną nienaruszone, nawet jeśli panel zostanie przypadkowo dotknięty. Aby dodatkowo chronić dzieci, wyposażono ją w funkcję blokady przed przypadkowym uruchomieniem. Dodatkowo urządzenie emituje sygnał dźwiękowy, który można wyłączyć w razie potrzeby.

Płyta indukcyjna tych, którzy lubią gotować – GORENJE IT321KR

Cena: 1 529 złotych Przejdź do sklepu

Płyta indukcyjna tych, którzy lubią gotować - GORENJE IT321KR płyta indukcyjna 2 palnikowa

Indukcyjna płyta GORENJE IT321KR oferuje funkcje zwiększające komfort gotowania. Urządzenie ma możliwość włączenie połączonej strefy grzewczej. Pozwala to na połączenie dwóch stref w jedną dużą, co umożliwia użycie większych owalnych naczyń lub blach do pieczenia. Maksymalny rozmiar takiego naczynia to 40 x 25 cm, do równomiernego rozprowadzania ciepła najlepiej użyć brytfanny lub naczynia z ciężkim dnem. Należy jednak pamiętać, aby umieścić brytfannę na płycie grzewczej bez zakrywania modułu sterującego lub sterowania.

Dodatkowo ORENJE IT321KR posiada system rozpoznawania garnków. Po włączeniu urządzenia, w ciągu 10 sekund automatycznie uaktywni się funkcja rozpoznawania naczyń. System wykryje położenie garnka i odpowiednio dostosuje pola grzejne, uwzględniając jego wielkość. Dotyczy to również możliwości automatycznego łączenia stref grzewczych w przypadku dużych naczyń. Takie połączenie zostanie zasygnalizowane symbolem na wskaźniku ostatniego pola grzejnego.

Kolejna ciekawa funkcja to STOP & GO. Pozwala ona na wstrzymanie procesu gotowania przy zachowaniu wszystkich ustawień, co jest wygodne przy gotowaniu wielu dań naraz. Niezależna funkcja EggTimer została zaprojektowana, aby pomóc Ci ustawić precyzyjny czas gotowania dla takich przedmiotów jak jajka, makaron czy herbata. Zapewniać ma ona to, że nigdy nie zostaną one rozgotowane w skutek zapomniane. Natomiast funkcja ChildLock Pro zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo, szczególnie dla rodzin z małymi dziećmi, uniemożliwiając im włączenie płyty.

Poprzez personalizacje ustawień pozwala dostosować długość dźwięku i poziom głośności do Twoich preferencji. Dzięki trybowi Pamięci, w ciągu 5 sekund po wyłączeniu płyty grzewczej, można łatwo odzyskać ostatnio używane ustawienia.

Płyta indukcyjna dla tych, którzy mają dużo na głowie – BOSCH PIB375FB1E

Cena: 1 699 złotych Przejdź do sklepu

płyta indukcyjna 2 palnikowa Płyta indukcyjna dla tych, którzy mają dużo na głowie - BOSCH PIB375FB1E

BOSCH PIB375FB1E to 2-palnikowa płyta indukcyjna, która oferuje elastyczne opcje grzania. Charakteryzuje się eleganckim wzornictwem, które doskonale wygląda w każdej kuchni, a sterowanie dotykowe pozwala na łatwą obsługę. Dzięki 17 poziomom mocy możesz precyzyjnie dostosować ciepło do swoich upodobań. Timer z funkcją wyłączania i sygnałem dźwiękowym sprawia, że gotowanie jest łatwe i wygodne. Obowiązkowa funkcja PowerBoost, przyspieszonego gotowania wody, pozwala zaoszczędzić czas i wysiłek w kuchni.

Płyta indukcyjna wyposażona została w dotykowe sterowanie DirectSelect dla łatwej obsługi oraz 17 poziomów mocy dla precyzyjnej regulacji ciepła. Dodatkowo Bosch wyposażył swoje urządzenie w funkcję QuickStart, która po włączeniu automatycznie wykrywa strefę gotowania. Natomiast funkcja ReStart pozwala na przywrócenie wcześniejszych ustawień w przypadku przypadkowego wyłączenia, o ile płyta zostanie włączona w ciągu 4 sekund.

Płyta BOSCH PIB375FB1E wymaga mocy przyłączeniowej 3700 W, ale można ograniczyć jej moc za pomocą funkcji PowerManagement. Pozwala to na zasilenie jej z instalacji 1-fazowej, ale musi być wtedy na stałe podłączona do gniazdka elektrycznego.

Płyta indukcyjna dla wymagających precyzji i wygody – SIEMENS EX375FXB1E

Cena: 2 399 złotych Przejdź do sklepu

płyta indukcyjna 2 palnikowa Płyta indukcyjna dla wymagających precyzji i wygody - SIEMENS EX375FXB1E

Płyta indukcyjna Siemens EX375FXB1E to wszechstronne urządzenie kuchenne, które oferuje kilka zaawansowanych funkcji ułatwiających i usprawniających gotowanie. Funkcja FlexInduction pozwala umieścić naczynia w dowolnym miejscu elastycznej strefy gotowania, która składa się z czterech niezależnych induktorów. Funkcja PowerMove Plus umożliwia zmianę poziomu mocy naczynia poprzez proste przesunięcie go do przodu lub do tyłu w strefie, z trzema różnymi stopniami mocy.

Płyta grzewcza posiada również różne funkcje czasowe, w tym Timer, Minutnik oraz funkcję CountUp. Przełącznik Timer pozwala zaprogramować czas gotowania dla jednej lub kilku stref grzewczych. Natomiast funkcja Minutnika umożliwia ustawienie czasu do 99 minut. Funkcja countUp odpowiada natomiast za wyświetlanie czas, jaki upłynął od włączenia urządzenia.

PowerBoost, jak można dowiedzieć się z poprzednich opisów, zapewnia dodatkową moc do szybszego podgrzewania dużych ilości wody. Wyróżniającą funkcja jest możliwość przerwania gotowania w celu krótkiego czyszczenia, podczas którego zablokowany panel sterowania.

Dodatkowo płyta kuchenna zawiera funkcję Child protection, która blokuje płytę przed nieautoryzowanym użyciem przez dzieci, oraz przycisk blokady. Tryb ten odłącza wszystkie funkcje płyty dla większego bezpieczeństwa.

Płyta indukcyjna dla miłośnikó gotowania i profesionalistów – Teppanyaki Domino SIEMENS ET475FYB1E

Cena: 5 789 złotych Przejdź do sklepu

Płyta indukcyjna dla miłośników gotowania i profesionalistów - Teppanyaki Domino SIEMENS ET475FYB1E płyta indukcyjna 2 palnikowa

Płyta indukcyjna SIEMENS Teppanyaki Domino ET475FYB1E to najwyższej klasy urządzenie kuchenne, które wprowadzi do Twojej kuchni tradycyjny japoński styl gotowania.

Płyta jest łatwa w obsłudze dzięki innowacyjnej technologii TouchSlider firmy Siemens. Umożliwia ona regulację temperatury stref gotowania za pomocą jednego dotknięcia palcem. Temperaturę można regulować w odstępach co pół stopnia, maksymalnie do 9, co zapewnia precyzyjne i efektywne gotowanie. Alternatywnie temperaturę można ustawić w stopniach Celsjusza co 10°C od 160°C do 240°C.

Na panelu sterowania znajduje się praktyczny przycisk pauzy, który umożliwia czyszczenie płyty bez przerywania gotowania. Natomiast funkcja blokady przed dziećmi zapewnia, że dzieci nie mają dostępu do płyty kuchennej bez nadzoru dorosłych.

Płyta SIEMENS Teppanyaki Domino ET475FYB1E wykorzystuje technologię indukcyjną, która jest najnowocześniejszą, precyzyjną, wydajną i bezpieczną metodą gotowania. Płyty indukcyjne podgrzewają tylko naczynie, które umieszczone zostało na strefie grzewczej. Dzięki temu pozostała część płyty jest zimna, co skutkuje szybkim, bezpiecznym i efektywnym gotowaniem. Łączna moc wszystkich pól grzejnych w płycie grzewczej wynosi 1900 W. Pozwala to na bezpieczne korzystanie ze wszystkich pól grzejnych ustawionych na wysokich stopniach grzania jednocześnie.

Płyta grzewcza posiada wskaźnik zużycia energii, który wyświetla całkowite zużycie energii pomiędzy włączeniem i wyłączeniem urządzenia. Urządzenie posiada również funkcję ReStart, która przywraca wszystkie wcześniejsze ustawienia, jeśli płyta zostanie przypadkowo wyłączona.

Płyta indukcyjna ma elegancki design ze stali nierdzewnej w strefach grzewczych oraz po bokach. Całość przykrywana jest zdejmowaną pokrywą z czarnego szkła. Posiada również kilka funkcji bezpieczeństwa, w tym dwustopniowy wskaźnik zalegania ciepła, funkcję ShortClean, wyłącznik główny, wskaźnik pracy LED, czasowy wyłącznik bezpieczeństwa oraz wyświetlacz zużycia energii.

One reply on “Ranking płyt indukcyjnych 2 palnikowych do zabudowy”

  • […] Jeżeli szukasz małej płyty indukcyjnej z 2 palnikami, zapraszamy do przejrzenia naszego Rankingu 6 najlepszych płyt indukcyjnych dwupalnikowych. […]

Comments are closed.