Współczesne anteny telewizyjne, zwane również antenami DVB-12, odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu dostępu do wielu kanałów telewizyjnych o doskonałej jakości obrazu i dźwięku. Dynamiczne zmiany w dostępie do treści medialnych i wciąż rosnąca popularność serwisów streamingowych sprawiły, że anteny telewizji naziemnej DVB-12 stały się atrakcyjnym i niedrogim sprzętem dla konsumentów, którzy nie chcą rezygnować z optymalnego odbioru swoich ulubionych programów.

Można by pomyśleć, że w dzisiejszych czasach serwisy streamingowe stopniowo wypierają tradycyjną telewizję kablową, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że opłacając relatywnie niedrogi miesięczny abonament można uzyskać dostęp do ogromnej biblioteki filmów i seriali. W rezultacie wielu ludzi rezygnuje z kosztownych abonamentów telewizyjnych, twierdząc, że nie korzystają z większości dostępnych kanałów.

Jednocześnie jednak wiele widzów nie chce zupełnie rezygnować z dostępu do kanałów telewizyjnych. W grę wchodzą przyzwyczajenia odbiorców i przywiązanie do tradycyjnych przekazów telewizyjnych, ale też np. chęć dostępu do programów informacyjnych albo niedostępnych w Internecie telewizyjnych audycji. W takim kontekście atrakcyjną alternatywą do telewizji kablowej staje się telewizja naziemna, którą można mieć w znacznie niższych cenach. Jedynym wydatkiem jest zakup odpowiedniej anteny oraz kabla przewodzącego sygnał do telewizora, a także niewielki abonament RTV płatny co miesiąc. Warto jednak zaznaczyć, że sam tuner w telewizorze nie wystarczy do odbioru sygnału. Konieczne jest także zamontowanie właściwej anteny, a wybór odpowiedniego modelu może stanowić wyzwanie.

Ranking anten wewnętrznych telewizji naziemnej DVB-12. Dostęp do telewizji za niewielkie pieniądze

Antena zewnętrzna czy wewnętrzna?

Anteny DVB-T2 można podzielić na dwie główne kategorie: zewnętrzne i wewnętrzne, zwane również pokojowymi. Jeśli nie masz możliwości lub ochoty na montaż anteny na zewnątrz budynku, można postawić na model przeznaczony do użytku wewnątrz domu. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest eliminacja problemów związanych z wpływem warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz czy śnieg. Wady? Przy grubych murach antena pokojowa może napotkać trudności w zapewnieniu wysokiej jakości odbioru sygnału.

W dzisiejszym rankingu skupiamy się właśnie na wewnętrznych (pokojowych) antenach. Przed zakupem najlepszej anteny do odbioru telewizji naziemnej cyfrowej: warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, takich jak moc wzmacniacza sygnałowego, opcje montażu, współczynnik szumów oraz kompatybilność z telewizorem. Odpowiedni wybór anteny pozwoli cieszyć się klarownym i niezakłóconym obrazem oraz dźwiękiem, zapewniając tym samym pełne zadowolenie z oglądania ulubionych programów.

HAMA Performance 55

Ranking anten wewnętrznych telewizji naziemnej DVB-12. Dostęp do telewizji za niewielkie pieniądze

Antena wewnętrzna marki Hama to stylowe rozwiązanie zapewniające doskonały odbiór cyfrowej telewizji DVB-T oraz sygnałów radiowych DAB/DAB+. Jej aktywny wzmacniacz automatycznie reguluje jakość obrazu i dźwięku, oszczędzając energię w trybie wyłączenia. Antena ma ekstremalnie płaski profil, co pozwala na nowoczesną aranżację wnętrza, zajmując niewiele miejsca.

Dzięki filtrowi LTE jest idealna do odbioru sygnałów 4K i oferuje kompaktową moc odbiorczą w zakresie częstotliwości B III (174–230 MHz) i B IV (470–790 MHz). Można korzystać z niej nawet w pojazdach, korzystając z zasilacza USB (niedołączanego do zestawu) oraz odbierać spolaryzowane stacje zarówno horyzontalnie, jak i wertykalnie bez konieczności obracania anteny.

Cena: 64,99 zł zobacz ofertę

ONE FOR ALL SV 9386/5G

Ranking anten wewnętrznych telewizji naziemnej DVB-12. Dostęp do telewizji za niewielkie pieniądze

Antena SV 9386 firmy One For All to elegancka, biała antena wewnętrzna, która umożliwia odbiór sygnału UHF/VHF w jakości HD/3D oraz standardach DVBT/DVBT2 i DAB/DAB+. Posiada wzmocnienie wynoszące 47dB z automatyczną regulacją mocy, co pozwala na odbiór sygnału w odległości do 30 km od nadajnika. Dodatkowo, antena wyposażona jest w filtry chroniące przed zakłóceniami pochodzącymi od 3G/4G/5G/LTE oraz zapewniające bezproblemowy odbiór sygnału. W zestawie znajduje się 1,5-metrowy przewód oraz zewnętrzny zasilacz.

Cena: 179,99 złzobacz ofertę

THOMSON DVB-T ANT1538BK

Ranking anten wewnętrznych telewizji naziemnej DVB-12. Dostęp do telewizji za niewielkie pieniądze

Podobny model w atrakcyjnej cenie oferuje też firma THOMSON. ANT1538BK zapewnia standard DVB-T2 i DAB+, gwarantując najlepszą jakość sygnału. Jeśli zaś dojdzie do pogorszenia jakości obrazu, można to zrekompensować za pomocą regulowanego wzmacniacza. Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi, prostemu montażowi i dobremu zasięgowi model ten zbiera bardzo pozytywne opinie użytkowników. Można też korzystać z niej jako z anteny radiowej.

Cena: 129 złzobacz ofertę

THOMSON ANT1539

Ranking anten wewnętrznych telewizji naziemnej DVB-12. Dostęp do telewizji za niewielkie pieniądze

Jeszcze jeden model marki THOMSON, który z pewnością przekona estetów i wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym designie urządzeń w naszej domowej przestrzeni. Uwagę zwraca bowiem przede wszystkim płaski kształt i tekstylne wykończenie w odcieniu szarości – nie bez przesady można okreslić ANR1539 mianem „designerskiego” sprzętu.

Aktrakcyjny wygląd idzie na szczęście w parze z wysoką jakością sprzętu: antena zapewnia najwyższą jakość obrazu, gwarantując odbiór sygnału w HD-Ready, HDTV, aż do 4K/UHD . Jest również kompatybilna z najnowszą technologią transmisji obrazu w 8K oraz OLED TV. Została wyposażona w najnowszą technologię filtrów 3G/LTE/4G i GSM, co ma zapewniać wysoką wydajność odbioru. Co ciekawe, antenę można podłączyć bezpośrednio do telewizora za pomocą złącza USB . Jest to bardzo energooszczędne rozwiązanie – antena pobiera prąd tylko wówczas, gdy włączony jest telewizor.

Cena: 159,99 zł – zobacz ofertę

TechniSat Slimtenne CE UHD 0000/7818

Ranking anten wewnętrznych telewizji naziemnej DVB-12. Dostęp do telewizji za niewielkie pieniądze

SLIMTENNE CE UHD 0000/7818 to innowacyjna antena przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń. Jest gotowa do odbioru telewizji cyfrowej DVB-T/T2 oraz radia DAB+, co zapewnia satysfakcjonującą jakość zarówno obrazu, jak i dźwięku, w tym programów w rozdzielczości 4K i Full HD. Dzięki wydajnemu wzmacniaczowi sygnału i filtrowi LTE/4G antena gwarantuje stabilny odbiór, nawet gdy znajdujemy się w dużej odległości od nadajnika.

Antena wyróżnia się ultracienkim designem o grubości zaledwie 0,5 cm, a stylowe wykończenie na wysoki połysk sprawia, że doskonale wpisuje się w każde wnętrze. Antena marki TechniSat jest niezwykle kompaktowa, o wymiarach 22 x 25 x 0,5 cm, co pozwala na jej postawienie na szafce lub zawieszenie na ścianie. W zestawie znajdują się wszystkie niezbędne akcesoria montażowe.

Cena: 109,99 złzobacz ofertę

Przeczytaj również: Telewizor zamiast centrali smart home? Samsung SmartThings to najlepsza odsłona inteligentnego domu