Czasami ciężko wskazać powód sukcesu lub niepowodzenia zbiórki na Indiegogo lub na Kickstarterze. Pomysły słabe są doceniane, a te wymagające wsparcia – przeciwnie. Wstęp ten idealnie pasuje do Fotogen – pomysłowej lampy LED, którą możemy przenieść w dowolne miejsce.


Kolor oświetlenia możemy regulować za pomocą stosownej aplikacji w telefonie. Paleta barw jest naprawdę spora (RGB). Co ważne Fotogen posiada własną wbudowaną baterię (2500 mAh) więc nie musimy korzystać z prądu w gniazdku. Uważni czytelnicy Think-About skojarzą, że podobny pomysł był niedawno opisywany (Lumir-C). W tym przypadku postawiono na prostotę i funkcjonalność.

 

Na maksymalnym poziomie jasności bateria jest w stanie pracować przez 5 godzin. Dodatkowo w lampie tej wbudowano minutnik oraz system powiadomień o wiadomości lub połączeniu. Lampa ta ma wysokość 21 cm oraz obudowa została wykonana z aluminium. Fotogen współpracuje zarówno z systemem Android jak i iOS.

Choć kampania na Indiegogo trwa już od dobrych kilkunastu dni łączna kwota dotacji nie przekroczyła nawet 200 $ (zebrano zaledwie 144 $). Zakładany przez twórców próg jest znacznie wyższy (potrzeba 70 000 $), a czasu zostało już coraz mniej (na tą chwilę jest to 23 dni).  Promocyjna cena na Indiegogo wynosi 139  $, a ewentualna sprzedaż ma rozpocząć się w wrześniu 2016.

[iframe width=”600″ height=”480″ src=”https://www.youtube.com/embed/1YmOGwlgPJU” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe]