niedziela, 14 lipca

Szukasz najlepszego odkurzacza bezprzewodowego, ale nie wiesz, który wybrać? Pozwól, że oprowadzę Cię po świecie urządzeń Dyson i pomogę Ci dokonać właściwego wyboru. Niezależnie od tego, czy jesteś zwolennikiem codziennego sprzątania, czy też gruntowne porządki przeprowadzasz raz w tygodniu, zakup odpowiedniego modelu może odmienić sposób, w jaki postrzegasz ten domowy obowiązek. Zapoznaj się z najważniejszymi informacjami na temat bezprzewodowych produktów sprzątających marki Dyson. Przekonaj się, które z nich pasuje najlepiej do Ciebie i Twojego stylu życia.

Odkurzacz to jedno z podstawowych i z pewnością jedno z najważniejszych domowych urządzeń, bez którego ciężko wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie. Owszem, kiedyś radzono sobie i bez niego, używając drewnianych rózg czy wyposażonych w naturalne włosie mioteł. Obecnie jednak świadomość tego, co może znajdować się (i najpewniej właśnie się znajduje) w otaczającej nas przestrzeni, zdecydowanie nie skłania nikogo do powrotu dawnych standardów. Nowoczesne technologie, które rozwijano latami, dziś pozwalają inżynierom oddać w nasze ręce najskuteczniejsze urządzenia sprzątające. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują słynące z tajemniczej mocy cyklonów odkurzacze bezprzewodowe od firmy Dyson.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson i rewolucja cyklonu

O Brytyjczyku Jamesie Dysonie zrobiło się głośno wraz z wprowadzeniem przez jego firmę na rynek niespotykanego nigdzie dotąd odkurzacz bezworkowego. Pierwsze próby stworzenia tego rewolucyjnego urządzenia sięgają lat 70. XX wieku. Wtedy to projektant przemysłowy rozpoczął pracę nad połączeniem popularnego domowego akcesorium z innowacyjną technologią cyklonów, by w 1986 roku opatentować swój wynalazek w USA, a następnie stworzyć przedsiębiorstwo Dyson, które od 2005 roku cieszy się niezachwianym zaufaniem konsumentów. Na czym jednak polega wyjątkowość brytyjskiego bezprzewodowego odkurzacza i zastosowanych w nim nowatorskich rozwiązań?

Słowo o cyklonach

Podstawą skutecznego działania odkurzacza bezprzewodowego marki Dyson jest wykorzystana i doprowadzona do perfekcji technologia cyklonowa. Na czym ona polega? Łatwo można skojarzyć, że termin ten ma swoje korzenie w naukach przyrodniczych, a dokładnie w zjawisku pogodowym, z jakim mamy do czynienia w różnych częściach świata. Cyklony bowiem, będące w istocie wiatrem występującym w postaci wiru, znane są ze swojej ogromnej, często niszczycielskiej siły. Właśnie ta siła ma znaczenie dla interesujących nas urządzeń domowych.

Technologia cyklonowa czerpie z naturalnego zjawiska wiatru w niezwykły sposób. Generując w komorze odkurzacza ruch wirowy o ogromnej sile, technologia ta pozwala na oddzielenie z zassanego do wnętrza urządzenia powietrza drobnych cząsteczek i różnego rodzaju nawet najmniejszych zanieczyszczeń. W efekcie powietrze, które wydostaje się ponownie na zewnątrz komory odkurzacza, jest znacznie czystsze, niż przed tym procesem.

Cyklon w odkurzaczach Dyson

Cechą charakterystyczną odkurzaczy bezprzewodowych od firmy Dyson jest brak tradycyjnego worka. Jego rolę przejęła plastikowa komora, w której następuje filtracja zasysanego w trakcie odkurzania powietrza. Pod wpływem wytworzonego w jej wnętrzu cyklonowego wiatru i znanej z fizyki siły odśrodkowej, cząsteczki brudu są skutecznie wychwytywane z przepływającego przez odkurzacz strumienia, a następnie zatrzymane w pojemniku, podczas gdy oczyszczone powietrze wydostaje się swobodnie na zewnątrz.

W połączeniu z najlepszym systemem filtracyjnym i filtrami HEPA, które Dyson wykorzystuje również w swoich oczyszczaczach powietrza, w nasze ręce trafia wysoce skuteczne urządzenie, dbające nie tylko o czyszczoną powierzchnię, ale całą otaczającą nas przestrzeń.

Odkurzacze pionowe Dyson i ich możliwości

Oferta odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson obejmuje modele ujęte w ramach kilku różnych linii produktowych. Każdy z nich uchodzi za urządzenie wysoce skuteczne i warte ceny, którą producent każe sobie za nie zapłacić. Oczywiście, nie da się ukryć, że te odkurzacze, które powstały jako pierwsze w kolejności, nie mogą mierzyć się z wysoko postawioną poprzeczką późniejszych wersji domowego sprzętu. Nie oznacza to jednak, że nie znajdą one swoich zwolenników. Zanim jednak szczegółowo zajmiemy się poszczególnymi egzemplarzami, spójrzmy na najważniejsze cechy i funkcje, których po urządzeniach producenta możemy się spodziewać.

Wygoda użytkowania

To, na co zdecydowanie stawia brytyjski producent, to komfort użytkowania jego produktów. Ergonomiczne, idealnie wyprofilowane kształty, niewielka waga, ogromna moc ssania – zestaw niezbędny do tego, by sprzątanie stało się nie tyle czynnością koniecznością, ile przyjemnie satysfakcjonującą. Możliwość opróżnienia pojemnika na brud przy użyciu jednego przycisku to niewątpliwie ogromny plus.

Dynamic Load Sensor

Wprowadzenie tej technologii do urządzenia, jakim jest odkurzacz bezprzewodowy to niemalże spełnienie marzeń, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie sprytne rozwiązania i inteligentne sprzęty domowe. DLS to bowiem nic innego jak funkcja automatycznego dopasowania mocy ssania do rodzaju powierzchni.

Tryb pracy

W egzemplarzach, w których nie wykorzystano jeszcze zaawansowanej technologii DLS, możemy spodziewać się kilku trybów pracy do wyboru – od najniższego, optymalizującego zużycie mocy i czas pracy, do najwyższego, przeznaczonego do usuwania głębokich zanieczyszczeń.

Elektroszczotki Fluffy

Dostępne niemalże wraz z każdym modelem elektroszczotki Fluffy stworzono z myślą o czyszczeniu podłóg twardych. Pokryty miękką, nylonową tkaniną i włosiem z włókna węglowego wałek skutecznie przyciąga wszelkie zanieczyszczenia, nie uszkadzając przy tym poddawanej procesowi powierzchni.

Wyświetlacz LCD

Wyświetlacze LCD pojawiają się w tych już znacznie zaawansowanych technologicznie modelach. Dzięki prezentowanym na nich informacjom możemy nie tylko sprawdzić, w jakim trybie aktualnie urządzenie pracuje, ale też na bieżąco śledzić efekty sprzątania.

Akcesoria w zestawie

To, o czym nie można zapominać, to niezwykle bogate wyposażenie, jakim producent obdarzył swoje sprzęty. Każdy model odkurzacza bezprzewodowego Dyson posiada nie tylko podstawowe urządzenie, ale liczne ssawki, wielofunkcyjne końcówki i różnego rodzaju stacje ładujące.

Szczelna filtracja urządzeń

Największa duma firmy Dyson to szczelny system filtracji, który osiągnięto przez zastosowanie szeregu zaawansowanych rozwiązań. Pierwszym z nich jest sterowany cyfrowo silnik Dyson Hyperdymium, osiągający prędkość 125 tysięcy obrotów na minutę. Taka siła to gwarancja bezkompromisowej mocy ssania. W połączeniu z hermetycznym, wielowarstwowym systemem filtrującym wykorzystującym teflonowy filtr HEPA, otrzymujemy skuteczny oczyszczacz, który zatrzymuje nie tylko kurz, ale też alergeny, pleśń, grzyby, a nawet wirusy.

Technologia cyklonowa

Technologia cyklonowa to podstawa istnienia odkurzaczy Dyson. Zależnie od modelu w urządzeniach marki spotkamy jej dwa rodzaje – Root Cyclone lub Radial Root Cyclone. Obie technologie generują siłę odśrodkową o ogromnej mocy, co owocuje skutecznym oddzieleniem wszelkich zabrudzeń od zasysanego do wnętrza odkurzacza powietrza. Takie rozwiązanie chroni filtr przed zatkaniem, a samo urządzenie przed utratą mocy.

Czas pracy

Istotą odkurzacza bezprzewodowego jest możliwość korzystania z niego bez konieczności podłączenia do sieci elektrycznej. Dzięki temu urządzenie zyskuje pełną mobilność, a my, nieograniczeni odległością do gniazdka, możemy bez zbędnych przerw posprzątać całe mieszkanie. W produktach marki Dyson wykorzystano autorski, wymienny niklowo-kobaltowy akumulator, który pozwala, zależnie od modelu i aktywnego trybu mocy, na pracę urządzenia Dyson od 20 do 70 minut bez utraty mocy ssania.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson w kilku odsłonach

Wśród odkurzaczy bezprzewodowych Dyson mamy do wyboru kilka linii produktowych. Każda z nich, niezależnie od czasu powstania, wykorzystuje opatentowaną technologię cyklonową Dyson. Producent zapewnia też o wysokiej szczelności filtracji wszystkich swoich urządzeń, dzięki czemu każdorazowe sprzątanie pozwala na odfiltrowanie z zassanego do odkurzacza powietrza do 99,99% najmniejszych nawet szkodliwych cząsteczek. Przyjrzyjmy się zatem, jakie opcje w ramach poszczególnych serii proponuje nam firma Dyson.

DYSON OMNI-GLIDE
zwrotny i kompaktowy
aktualna cena na stronie producenta:
1699 PLN

Jak podaje producent, odkurzacz bezprzewodowy Omni-glide przeznaczony jest przede wszystkim do czyszczenia twardych podłóg, o których bezpieczeństwo dba specjalna, skonstruowana z dwóch napędzanych silnikiem, wyposażonych w antystatyczne włókna węglowe wałki wielokierunkowa elektroszczotka Dyson Fluffy. Wzbogacona o obracające się o 360° kółka końcówka zapewnia pełną wygodę sprzątania, a w połączeniu z niewielkiej wagi konstrukcją urządzenia tworzy z nią lekki i zwrotny odkurzacz do codziennego użytku w niewielkich pomieszczeniach.

Obecnie model nie jest niestety dostępny na stronie producenta. Ofertę na nowy produkt możesz jednak znaleźć na stronie serwisu Allegro w cenie 1499 złotych.

DYSON V8
mocny i wszechstronny
aktualna cena na stronie producenta:
1869 – 1899 PLN
zależna od modelu

Odkurzacze pionowe z linii Dyson V8 powstały z myślą o domach, w których szczególnie ceni się ciszę i spokój. W konstrukcji wprowadzono specjalne ulepszenia akustyczne, które pozwoliły na obniżenie poziomu emitowanego przez urządzenie hałasu, dzięki czemu może się ono cieszyć mianem najcichszego odkurzacza bezprzewodowego od tego producenta. Co więcej, urządzenie wyposażono w elektroszczotkę Motorbar, zaprojektowaną w taki sposób, by skutecznie usuwać sierść zwierząt z czyszczonej powierzchni, jednocześnie zapobiegając wplątywaniu się włosów w jej obrotowe wałki.

W ramach serii Dyson V8 dostępne są dwa modele. Szczególnej uwadze polecamy odkurzacz bezprzewodowy Dyson V8 Absolute, przy zakupie którego otrzymamy dwie elektroszczotki i siedem akcesoriów w zestawie. Do wersji Dyson V8 dołączono jedną elektroszczotkę oraz cztery akcesoria.

DYSON CYCLONE V10
skuteczny przy najdrobniejszym kurzu
aktualna cena na stronie producenta:
2269 PLN

Oferowany przez Dyson odkurzacz bezprzewodowy z linii Cyclone V10 to urządzenie przeznaczone szczególnie dla posiadaczy kudłatych pupili. Zaawansowany cyfrowy silnik Dyson V10 osiągający prędkość 125 tysięcy obrotów na minutę w połączeniu z technologią optymalizacji pracy akumulatora, zapewnia wysoką skuteczność usuwania wszelkich zabrudzeń. Końcówka Motorbar Anti-tangel sprawia natomiast, że oczyszczanie szczotki z sierści po kontakcie z dywanem nie jest już potrzebne.

Warto wspomnieć, że Dyson Cyclone V10, jako urządzenie wszechstronne, można szybko przekształcić w wygodny odkurzacz ręczny. Cichy podczas użytkowania model wyposażono również w trzy tryby pracy:

  1. pozwalający na maksymalne wydłużenie czasu pracy
  2. zapewniający równowagę między czasem pracy a wykorzystaną w tym procesie mocą urządzenia
  3. użycie najwyższej mocy ssania, sprzyjające eliminacji głęboko wtartego brudu

Dodatkowo w obudowie odkurzacza V10 zamontowano kolorowe diody. Ich aktywność informuje użytkownika odpowiednio o poziomie naładowania akumulatora lub o konieczności przeprowadzanie konserwacji urządzenia.

Na stronie producenta możemy zapoznać się ze szczegółami oferty na model Dyson Cyclone V10 Absolute.

DYSON V11
wydajny i inteligentny
aktualna cena na stronie producenta:

2399 – 3099 PLN zależna od modelu

Największą zaletą urządzeń serii Dyson V11 jest ich funkcjonalność połączona z wysoką mocą ssania. AW równe 185 w zestawieniu z silnikiem Dyson Hyperdymium i technologią Radial Root Cyclone to gwarancja sprzątania szybkiego i bezawaryjnego. Odkurzacz bezprzewodowy Dyson wyposażono w trzy tryby pracy:

  1. MED – zapewniający równowagę między czasem pracy a wykorzystaną w tym procesie mocą urządzenia
  2. ECO – program pozwalający na korzystanie z urządzenia przez 60 minut bez konieczności ładowania, przeznaczony do sprzątania domów o większym metrażu
  3. BOOST – usuwanie głębokiego brudu przy wykorzystaniu najwyższej mocy ssania

Dodajmy do tego wyposażoną w specjalne grzebienie elektroszczotkę Motorbar i mamy urządzenie, które skutecznie zajmie się problemem sierści w naszym domu.

Dyson V11 jest pierwszym produktem wyposażonym w wyświetlacz LCD, na którym pojawiają się informacje dotyczące trybu pracy urządzenia, pozostałego czasu do wyładowania akumulatora czy powiadomienia o konieczności konserwacji filtra.

Do serii przynależą cztery produkty – Dyson V11 Absolute i Dyson V11 Total Clean (niedostępne obecnie w sprzedaży na stronie producenta) oraz najnowsze wersje Dyson V11 i V11 Fluffy.

DYSON V12 DETECT SLIM
lekki i skuteczny
aktualna cena na stronie producenta:
2899 – 3169 PLN
zależna od modelu

Pojawienie się serii Dyson V12 to moment, w którym czynność, jaką jest sprzątanie, została zupełnie odmieniona. W swoim odkurzaczu bezprzewodowym producent zastosował zupełnie nowe rozwiązania. To, które rzuca się najwyraźniej w oczy, jest wykorzystanie nowej wersji elektroszczotki do podłóg twardych – Fluffy Optic. Na czym polega jej wyjątkowość?

Fluffy Optic to końcówka wyposażona w specjalny system Laser Slim Fluffy podświetlający czyszczoną powierzchnię. Dzięki temu dokładnie widzisz, jak podłoga wygląda przed i po użyciu urządzenia Dyson. W połączeniu z technologią Dynamic Load Sensor, pozwalającej na automatyczne dopasowanie mocy urządzenia do rodzaju powierzchni i cechami poprzednich wersji urządzenia Dyson, zyskujemy sprzęt niemalże doskonały. Niemalże, ponieważ nie jest to ostatnie słowo brytyjskiego producenta.

Podobnie jak w wersji Dyson V11 tu również mamy do czynienia z wyświetlaczem LCD, na którym odczytujemy najistotniejsze informacje. Co jednak niespotykane dotychczas, w trakcie pracy urządzenie dokonuje analizy składu zasysanego do swego wnętrza powietrza, a jej wyniki przedstawia na wyświetlaczu w postaci konkretnych liczb.

Warto wspomnieć, że w tej serii wprowadzono również kontrolę pracy urządzenia jednym przyciskiem, co pozwala na niczym nieograniczoną swobodę użytkowania trzech modeli z serii – Dyson V12 Detect Slim Absolute, Dyson V12 Detect Slim Total Clean (filtr HEPA) oraz Dyson V12 Detect Slim Absolute w wersji złotej (filtr HEPA).

DYSON V15 DETECT
idealny dla alergików
aktualna cena na stronie producenta:
2699 do 4299 PLN zależna od modelu

Seria odkurzaczy bezprzewodowych Dyson V15 to obecnie jedyna grupa urządzeń sprzątających od brytyjskiego producenta, w której znajdziemy model wyposażony w funkcję aktywnego mycia. Każdy z odkurzaczy charakteryzuje się bardzo dużą mocą ssania równą 240/230 AW. Długi czas pracy, komora na zanieczyszczenia o sporej pojemności i wszelkie atuty wersji odkurzacza V12 to przepis na perfekcyjne sprzątanie, który w kwietniu 2023 roku doceniło Polskie Towarzystwo Alergologiczne. Na uwagę zasługuje również akcesorium, jakim jest elektroszczotka w wersji mini o stożkowym kształcie, przeznaczona do usuwania sierści i innych zanieczyszczeń z małych przestrzeni.

Na stronie producenta możemy zaopatrzyć się w wybrany model z serii Dyson V15 Detect.

Dyson GEN5DETECT
bezkonkurencyjna technologia
aktualna cena na stronie producenta:
3699 PLN

Dyson Gen5detect to najsilniejszy oferowany przez producenta odkurzacz bezprzewodowy z filtrem HEPA. Moc ssania równa 280 AW to zasługa jedynego w swoim rodzaju najnowszego silnika Dyson, poruszającego się z prędkością 135 tysięcy obrotów na minutę. Przy takiej mocy filtracja na poziomie 99,99% dla cząsteczek wielkości 0,1 mikrometra to przekroczenie wszelkich oczekiwań użytkownika. Gen5detect zapewnia bowiem oczyszczenie przestrzeni nie tylko z pyłu, kurzu, sierści czy alergenów, ale również z wirusów.

W Gen5detect również mamy możliwość odczytywania informacji z ekranu LCD. Wśród wyświetlanych danych znajdziemy wielkość i liczbę zassanych do urządzenia cząsteczek, a także pozostały czas pracy. Co więcej, odkurzacz informuje nas również o aktualnym stopniu zakurzenia analizowanej powierzchni. Dzięki temu wiemy nie tylko, gdzie należy dokładniej posprzątać, ale też w którym momencie możemy tę czynność z czystym sumieniem zakończyć. Oczywiście nie zabrakło tu również funkcji automatycznego dopasowania mocy ssania do stopnia zabrudzenia powierzchni.

W ofercie producenta możemy obecnie znaleźć jeden model z serii Dyson Gen5detect występujący w dwóch wersjach kolorystycznych.

Jeśli zainteresował Cię model odkurzacza Dyson Gen5detect, zapraszam do zapoznania się z odczuciami, które towarzyszyły mi w trakcie testowania tego urządzenia.

Odkurzacze bezprzewodowe Dyson w detalach

Gdy znamy już specyfikę wszystkich dostępnych serii odkurzaczy bezprzewodowych marki Dyson, należałoby zastanowić się, co odróżnia od siebie kolejne modele w ramach konkretnej kategorii. W końcu oferowane przez Dyson urządzenia są dostępne w kilku wariantach, także cenowych. Przyjrzyjmy się zatem, co możemy w konkretnych kwotach otrzymać.

Linia Dyson V8

W tej serii do wyboru mamy dwa modele odkurzaczy – wersję podstawową V8 oraz wzbogaconą V8 Absolute. Oba urządzenia dostępne są w niemalże tej samej cenie, jednak różnią się między sobą akcesoriami, w które je zaopatrzono.

W przypadku wersji podstawowej otrzymujemy jedną elektroszczotkę Motorbar zapobiegającą plątaniu, końcówkę szczelinową, końcówkę Combi 2w1, ścienną stację dokująca i ładowarkę. Model V8 Absolute wyposażono natomiast dodatkowo w elektroszczotkę Fluffy, mini elektroszczotkę zapobiegającą plątaniu, specjalną końcówkę do tapicerki i materacy oraz miękką szczotkę do zbierania kurzu.

Linia Dyson V11

Dyson V11 również oferuje nam cztery modele – wersję podstawową V11, V11 Absolute, V11 Total Clean oraz V11 Fluffy. Czy różnią się od siebie?

Dyson V11 otrzymujemy w zestawie z elektroszczotką Motorbar oraz dodatkowymi końcówkami szczelinową i Combi. W opakowaniu znajdziemy również ścienną stację dokującą wraz z ładowarką. Cena modelu to 2719 PLN.

Dyson V11 Fluffy dostępny na stronie producenta w cenie 2399 PLN posiada wszystkie parametry charakteryzujące tę serię odkurzaczy. Zakupując urządzenie otrzymujemy elektroszczotkę Fluffy do podłóg twardych, mini elektroszczotkę zapobiegającą plątaniu, końcówkę szczelinową, końcówkę Combi. Znajdziemy tam również specjalną końcówkę do czyszczenia tapicerki i materacy, miękką szczotkę do zbierania kurzu, a także ścienną stację dokującą wraz z ładowarką.

Dyson V11 Total Clean, dostępny w limitowanej czarnej wersji na stronie producenta, wyposażono w dwie standardowej wielkości elektroszczotki – Motorbar oraz Fluffy. Dodatkowo przy zakupie otrzymujemy stożkową mini elektroszczotkę zapobiegającą plątaniu, końcówkę szczelinową, końcówkę Combi oraz szczotkę do uporczywego brudu. W zestawie znajdziemy też miękką szczotkę do zbierania kurzu, końcówkę do tapicerki i materacy, ścienną stację dokującą wraz z ładowarką.

Model V11 Absolute również posiada zróżnicowane wyposażenie, jednak jest ono nieco mniejsze, niż w przypadku poprzednika. Dokonując zakupu, otrzymujemy dwie wspomniane wcześniej elektroszczotki, mini elektroszczotkę do sprzątania małych powierzchni, końcówkę szczelinową i Combi. Znajdziemy również końcówkę Low Reach, pozwalającą na sprzątanie trudno dostępnych, nisko położonych miejsc. Co więcej, oprócz stacji dokującej i ładowarki otrzymujemy mocowany do rury odkurzacza podręczny uchwyt do akcesoriów.

Linia Dyson V12 Detect Slim

Dyson V12 Detect Slim to trzy wersje odkurzacza bezprzewodowego od brytyjskiego producenta. W cenie 3169 PLN możemy zakupić model Detect Slim Absolute w dwóch wersjach kolorystycznych.

Przy zakupie podstawowego wariantu w zestawie otrzymamy: dwie elektroszczotki, Motorbar i Fluffy Optic, jedną stożkową mini elektroszczotkę zapobiegającą plątaniu, końcówkę szczelinową, końcówkę Combi oraz końcówkę Low Reach. Pozostałe elementy to ścienna stacja dokująca, ładowarka i podręczny uchwyt do akcesoriów.

W przypadku wyboru Dyson V12 Detect Slim Absolute w wersji złotej dostajemy elektroszczotkę Motorbar i podświetlaną elektroszczotkę Fluffy Optic. W zestawie znajdziemy również końcówkę szczelinową, końcówkę Combi, ścienną stację dokującą oraz ładowarkę. Co najważniejsze, model ten wyposażono w wysoce skuteczny filtr HEPA.

Model Dyson V12 Detect Slim Total Clean to drugi odkurzacz serii, w którym znajdziemy filtr HEPA. Załączone do urządzenia akcesoria natomiast, to elektroszczotki Motorbar i Fluffy Optic, mini elektroszczotka stożkowa zapobiegająca plątaniu, końcówka szczelinowa, końcówka Combi, miękka szczotka do zbierania kurzu. W zestawie znajdziemy również szczotkę do usuwania uporczywego brudu, końcówkę do tapicerki i materacy, podręczny uchwyt do akcesoriów oraz ścienną stację dokującą wraz z ładowarką.

Linia Dyson V15 Detect

W ramach tej linii mamy do wyboru aż pięć urządzeń, z czego dwa wyposażono w najskuteczniejszy system filtracyjny HEPA. Pierwszy z nich, model Dyson V15 Detect Absolute złoty, otrzymujemy wraz z elektroszczotką Digital Motorbar (z systemem DLS), elektroszczotką Fluffy Optic oraz końcówką Combi. Co warte uwagi, model ten wyposażono we wbudowaną szczotkę do zbierania kurzu z końcówką szczelinową. Zestaw w cenie 3099 PLN zawiera również stację dokującą ścienną oraz ładowarkę.

Druga propozycja z filtrem HEPA to czarny Dyson V15 Detect Total Clean, który zakupimy wraz z elektroszczotkami Digital Motorbar i Fluffy Optic, mini elektroszczotką stożkową, a także końcówkami Combi, szczelinową, miękką do zbierania kurzu oraz końcówką do tapicerki i materacy. Stacja dokująca wraz z ładowarką i podręczny uchwyt do akcesoriów również należą do zestawu.

Zestaw Dyson V15 Detect Fluffy poza urządzeniem głównym, stacją dokującą i ładowarką obejmuje również elektroszczotkę Fluffy Optic, mini elektroszczotkę stożkową oraz końcówki szczelinową, Combi, szczotkę do zbierania kurzu, końcówkę do tapicerki i materacy oraz podręczny uchwyt do akcesoriów.

Ciesząca się przez długi czas największą popularnością propozycją z tej serii jest rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute w klasycznej wersji kolorystycznej. W zestawie znajdziemy elektroszczotki Digital Motorbar i Fluffy Optic, końcówkę szczelinową, końcówkę Combi, a także ścienną stację dokującą i ładowarkę. Urządzenie dostępne jest w cenie 3099 PLN.

Najnowszy reprezentant serii to długo oczekiwany model, który nie tylko może pochwalić się wyjątkowymi parametrami, ale też funkcją, której tak brakowało w poprzednich odkurzaczach tego producenta. Dyson V15s Detect Submarine to bowiem pierwsze w linii pionowych urządzeń sprzątających marki, pozwalające na dokładne oczyszczenie powierzchni nie tylko dzięki dużej mocy ssania, ale też dzięki wykorzystaniu możliwości końcówki myjącej.

Dwufunkcyjna elektroszczotka Dyson Submarine ma gwarantować dokładne zbieranie płynów, usuwanie uporczywych plam i czyszczenie na mokro do 110 m² powierzchni bez konieczności uzupełniania zbiornika na wodę.

Model DysonV15s Detect Submarine dostępny na stronie producenta w cenie 4299 PLN wyposażono w trzy elektroszczotki – Submarine, Digital Motorbar, Fluffy Optic. Dodatkowo w zestawie znajdziemy mini elektorszczotkę zapobiegającą plątaniu, końcówkę szczelinową i Combi, tackę ociekową, ścienną stację dokującą wraz z ładowarką.

Aktualne oferty na poszczególne modele odkurzaczy bezprzewodowych Dyson znajdziesz na stronie producenta.

Ten jedyny odkurzacz bezprzewodowy Dyson

Po zapoznaniu się z możliwościami wszystkich odkurzaczy bezprzewodowych od marki Dyson, dokonanie wyboru może okazać się dość kłopotliwe. W końcu inwestycja w urządzenie sprzątające kwoty rzędu dwóch, trzech, a w przypadku najnowszego modelu nawet czterech tysięcy złotych powinna mieć swoje odzwierciedlenie w efektach i służyć nam przez lata. Wydaje się, że na ofercie brytyjskiego producenta nie można się zawieść, jednak ważne, by przy podejmowaniu ostatecznej decyzji kierować się tym, co dla nas najistotniejsze.

Jeśli jesteśmy zwolennikami codziennych, szybkich porządków, a naszego mieszkania nie opisuje się w setkach metrów kwadratowych, śmiało można sięgnąć po najprostszy, ale wyjątkowo lekki i zwrotny odkurzacz Dyson Omni-glide. Jeśli natomiast wolimy zabrać się za sprzątanie raz a dobrze, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na modele oferujące dłuższy czas pracy, takie jak odkurzacz bezprzewodowy Dyson V8 Absolute czy pozycja z serii Dyson Cyclone V10.

Dla tych, którzy poza dokładnym sprzątaniem cenią sobie również ekonomiczne rozwiązania, proponujemy modele wyposażone w kilka trybów pracy lub nowoczesną technologię DLS. Przy sprzątaniu domów o pokaźnym metrażu taka funkcja z pewnością okaże się bardzo pożądana.

Warto również zwrócić uwagę na różnice w wyposażeniu poszczególnych egzemplarzy z danej serii. Jeśli możemy mieć za prawie niezauważalnie wyższą kwotę znacznie więcej możliwości, to chyba nie mamy się tu za bardzo nad czym zastanawiać. Większy problem natomiast możemy napotkać w przypadku odkurzaczy z linii V12 Detect Slim. Wszystkie trzy pozycje wyceniono tak samo, jednak tylko dwie z nich są dostępne wraz z systemem filtracji HEPA.

Na co więc ostatecznie się zdecydować?

Jeśli nadal wybór jest dla nas zbyt trudny, możemy skorzystać z dostępnego na stronie producenta wirtualnego asystenta, który na podstawie udzielonych przez nas odpowiedzi, wskaże modele dopasowane do naszych rzeczywistych, codziennych potrzeb.

Fot. Ilustracje w treści: materiały Dyson

Z redakcją Think-About związałam się pod koniec 2023 roku i od tego momentu nieustannie zgłębiam tajemnice drugiej strony konsumenckiego świata. Każdego dnia tworzę różnego rodzaju treści, które, mam nadzieję, pomagają Czytelnikom w podejmowaniu bardziej świadomych zakupowych decyzji. W ostatnich latach zdobywałam doświadczenie jako copywriter, współpracując z klientami indywidualnymi, agencjami czy firmami IT. Często tworzenie konkretnych artykułów wiązało się z eksploracją tematów dotychczas mi obcych, co jednak nigdy nie było dla mnie przeszkodą. Wręcz przeciwnie. Możliwość nieustannego poszerzania swojej wiedzy to coś, co niezmiennie pociąga mnie w moim zawodzie. Z wykształcenia jestem muzykiem, jednak to zabawa słowem od dziecka dawała mi prawdziwą radość. Chociaż w swoim życiu pracowałam już w różnych branżach, wiem, że pisanie jest tym, co chcę i co mam szczęście robić na co dzień. W trakcie studiów, oprócz tworzenia dla własnej przyjemności, publikowałam teksty na portalu muzycznym Cameral Music oraz w kwartalniku muzycznym Kamerton. Obecnie prowadzę bloga, na którym pozwalam sobie na dzielenie się z innymi własnym zdaniem na różne tematy oraz tworzoną przeze mną miniaturową prozą. Gdy nie piszę - rysuję, czytam książki o hobbitach i pierścieniach, różach bez imion i stuleciach samotności. Słuchając audiobooków, śledzę losy małego belgijskiego detektywa, a czas przed  teleodbiornikiem spędzam obserwując pojedynki na miecze świetlne i podróże w nadprzestrzeni.