O której zaczyna się Black Friday? Też czekam na promocje w czarny piątek 24.11

Każdy łatwo domyśli się, że Black Friday wypada w piątek. O 13 godzin wcześniej piątek zacznie się między innymi na wyspie Kiribati. Niedużo później zawita też do Japonii, Chin, Nowej Zelandii, czy Australii. Poza tym niektóre sklepy zaczynają świętować dużo wcześniej.

Gdzie Black Friday zaczyna się wcześniej niż w Polsce?

Aktualnie znajdujemy się w strefie czasowej UTC +1, tak więc przed nami jest jeszcze 11 stref czasowych, w których piątek nadejdzie kiedy u nas będzie jeszcze trwał czwartek. Znajduje się tam wiele krajów będących kolebką wiodących na rynku marek czy sklepów internetowych.

Na pierwsze promocje Black Friday możemy zacząć polować w czwartek o godzinie 13-nastej, gdy piątek nastaje w Nowej Zelandii. Dwie godziny później zaczyna się on w Australii i Indonezji. Natomiast o godzinie siedemnastej w czwartek, piątek dociera do Chin, czyli również na AliExpress.

Duże kraje, w których piątek zaczyna się szybciej

 • Nowa Zelandia
 • Australia
 • Indonezja
 • Japonia
 • Korea Północna i Południowa
 • Chiny
 • Indie
 • Arabia saudyjska
 • Madagaskar
 • Turcja
 • Ukraina
 • Egipt

Allegro i przeceny na Black Week

Największa polska platforma sprzedażowa ma w planach świętować nie tylko w piątek, ale cały tydzień od 13 do 30 listopada. Na dedykowanej stronie pojawiło się już odliczanie – przejdź. Możemy już teraz ustawić sobie przypomnienie, aby nie przegapić ofert. Klikając przycisk na stronie Allegro i wyrażając zgodę, będziemy otrzymywać informacje na temat specjalnych ofert, czy kody zniżkowe.

Allegro black week czarny piątek odliczanie

Promocje Black Friday na AliExpress

Jedna z największych Chińskich platform sprzedażowych, już od wielu lat obchodzi Black Friday. Tak więc i tym razem możecie być pewni, że kilka dni przed 24 listopada pojawią się specjalne okazje. Jednak to, co jest najistotniejsze to, że promocje pojawią się już gdy u nas będzie godzina 17, gdyż wtedy w chinach zacznie się piątek.

Jeżeli polujesz na okazje na AliExpres, to warto przeszukać promocje, jakie Chińscy producenci przygotowali na nadchodzącą sobotę 11 listopada. Wypada bowiem wtedy dzień singla, który przez Chińczyków jest świętowany dużymi przecenami, nawet większymi niż w sam czarny piątek.

Więcej na temat promocji na dzień singla.

Aliexpress 11 listopada promocje na dzień singla

Black Friday na Amazon – promocje nie tylko z Polski

Amazon jako platforma międzynarodowa nie tworzy granic sklepom, które wystawiają swoje produkty. Dzięki temu będziemy mieli szansę w łatwy i bezpieczny sposób kupić przecenione produkty u zagranicznych sprzedawców. Dlatego zarówno w cały Black Week jak i w szczególności w Czarny Piątek warto zajrzeć czy coś nie wpadnie nam w oko.

Amazon również ma zamiar świętować dłużej — aż półtora tygodnia. Promocje zaczną się już 17 listopada, a skończą dopiero 27. Możemy się spodziewać, że największe przeceny pojawią się na produkty własne Amazon. Co roku właśnie w tym okresie warto jest kupić czytnik Kindle, gdyż przeceny na niego pojawiają się tylko w Black Friday i Amazon Day.

Zobacz stronę Amazon Blask Week.

Amazon promocje na black week

Media Expert z Black Week: promocje już wystartowały

Idea Black Friday przyszła do nas ze Stanów Zjednoczonych i przyjęła się nad wyraz dobrze. Wiele z moich znajomych już od wakacji wstrzymuje się z zakupami, aby skorzystać z okazji w listopadzie. Dlatego wiele sklepów zaczyna oferować promocje pod hasłem Black Week już od początku listopada.

Dlatego w Media Expert już pojawiła się specjalna strona dla Black Weeks, gdzie znajdziemy przecenione produkty. Jednak to dopiero w piątek 24 listopada pojawią się prawdziwe przeceny, które jak co roku będą ograniczone ilościowo. Jeżeli wierzymy, że znajdziemy coś dla siebie, to warto zalogować się na konto już 23 listopada i wypatrywać promocji, które pojawią się na stronie promocji już chwilę po północy.

Media Expert Black weeks

RTV Euro AGD – Black weeks przez cały listopad

Euro zaczęło już oferować listopadowe promocje podczas akcji Black Friday Weeks. Na specjalnej stronie znajdziemy tysiące przecenionych produktów — przejdź do strony promocji. Mimo masy promocji, nie znajdziemy tam jeszcze wielu prawdziwych okazji. Te pojawią się prawdopodobnie wraz z północą między 23, a 24 listopada.

Doświadczenia z ubiegłych lat podpowiadają, że musimy przygotować się na utrudnienia ze strony systemów internetowych. Warto więc zalogować się na nasze konto już w czwartek i odświeżać stronę promocji w oczekiwaniu na piątkowe przeceny.

rtv euro agd black weekes promocje

Kiedy Black Friday zaczyna się w Stanach Zjednoczonych?

USA znajduje się aż w 4 strefach czasowych. Tak więc w Waszyngtonie, Miami czy Chicago, piątek zacznie się gdy u nas wybije godzina 6. O tej godzinie rozpoczną się promocje w amerykańskich sklepach. Godzinę później zacznie się w Dallas, Huston oraz Minneapolis. O godzinie 9 czasu obowiązującego w Polsce, piątek zacznie się w Denver oraz Phoenix. W ostatniej strefie mamy natomiast takie miasta jak Los Angeles, San Diego, Seattle, czy Portland.

Jednak największe amerykańskie sklepy nie wytrzymały oczywiście do dnia, na który pojawić się mają najlepsze promocje. Oferują one przeceny w swoich sklepach internetowych przez całą dobę oraz od godziny 6 rano czasu lokalnego, w sklepach stacjonarnych.

walmart black friday

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz, czego konkretnie można spodziewać się na promocjach Black Friday w tym roku!