Autoryzowany importer i dystrybutor iRobot w Polsce wprowadza do oferty kolejny model robota gruntownie odkurzającego. Chodzi o urządzenie Roomba i1, która wraz ze swoją premierą wprowadza kilka nowości.

Ze świecą szukać kogoś, kto nie słyszał o niezwykle wygodnych w użyciu robotów sprzątających marki iRobot. To właśnie ta firma po raz pierwszy do swojej oferty wprowadziła kategorię robotów odkurzających Roomba w 2002 roku. Od tamtej pory przedsiębiorstwo osiągnęło szereg sukcesów, w tym sprzedaż ponad 40 mln domowych robotów na całym świecie. W Polsce sprzęt dystrybuowany jest przez spółkę DLF Sp. z o.o., która importuje także urządzenia takich marek jak Stadler Form, Crock-Pot, Kohersen, Breville, FoodSaver i LauraStar.

Roomba i1 – co nowego?

Dziś spółka DLF Sp. z o.o. wprowadza do oferty nowy model robota gruntownie odkurzającego Roomba i1. Nie posiada on kamery do nawigacji, ale dzięki zaawansowanym algorytmom porusza się wzdłuż równoległych linii, aby sprzątać szybko i efektywnie.

Robot Toomba i1 został wyposażony w system Aero Force drugiej generacji, który stanowi znaczące usprawnienie 3-stopniowego systemu sprzątania. Jak tłumaczy producent, oznacza to, że szczotka boczna zagarnia zabrudzenia sprzed robota, jak i te zgromadzone wzdłuż ścian i w narożnikach, aby skierować je ku umieszczonej w centralnej części głowicy czyszczącej. Co ważne, jest ona ruchoma, aby pozostawała w stałym kontakcie z podłożem. Kolejnym kluczowym elementem konstrukcji są zainstalowane dwie szczotki główne, które odpowiedzialne są za podnoszenie zabrudzeń i umieszczenie ich w pojemniku na brud robota. W ich budowie charakterystycznym elementem jest gumowa, bieżnikowana powłoka. Została ona zaprojektowana tak, aby zabrudzenia, jak włosy czy sierść, nie osadzały się na niej, co znacząco ułatwia czyszczenie.

Producent podkreśla, że system AeroForce to jednak nie tylko wygoda, ale również efektywność. Szczotki systemu mają wypełniać głowicę czyszczącą tak, że szczeliny między nimi są niewielkie, a co za tym idzie moc ssąca jest koncentrowana bezpośrednio na podłożu. Jednocześnie elastyczna konstrukcja szczotek pozwala efektywnie zbierać również większe zabrudzenia.

iRobot posiada ponad 1000 patentów w dziedzinie robotyki, dzięki którym roboty tej marki optymalizują swoją pracę. Doskonałym przykładem jest tu system DirtDetect. Odpowiedzialny jest on za stałe monitorowanie ilości zbieranych zabrudzeń, aby miejsca, w których znajduje się ich więcej zostały dokładnie wyczyszczone. Dzięki temu Roomba i1 zlokalizuje przykładowo naniesiony na butach piach oraz zintensyfikuje na nim swoją pracę, aby skrupulatnie go zebrać.

Roomba i1 posiada zestaw czujników, które dostarczają jej informacji na temat otoczenia, aby umożliwić adaptację do aktualnie panujących warunków. Dzięki temu zwalnia przed przeszkodami, czy nie spada ze schodów. Zbierane przez sensory dane wykorzystywane są również przez system nawigacji, który dba o to, aby robot poruszał się efektywnie, wzdłuż równoległych linii.

iRobot Roomba i1 – moduł łączności

iRobot Roomba i1 został wyposażony w moduł łączności bezprzewodowej. Dzięki niemu możliwe jest bezpłatne aktualizowanie oprogramowania robota, aby stawał się jeszcze bardziej efektywny, podczas pracy w naszych domach. Zapewnia to również wygodę obsługi – odbywa się ona za pośrednictwem aplikacji iRobot HOME, która wykorzystuje system operacyjny iRobot OS. Dzięki temu możemy na ekranie smartfona ustawić harmonogram pracy, obejrzeć poradniki wideo, ale również skorzystać z personalizowanych sugestii sprzątania. Powstają one na podstawie wykonanych już przez robota misji odkurzania lub w oparciu o porę roku. Dzięki temu Roomba i1 może np. zaproponować nam częstszą pracę w okresie linienia zwierząt czy pylenia roślin.

Dzięki współpracy z najbardziej popularnymi asystentami głosowymi, robot ten może być jeszcze prostszy w obsłudze. Lista obsługiwanych komend jest stale rozwijana.

iRobot Roomba i1 dostępny jest w sugerowanej cenie katalogowej 1899 zł.

Źródło: informacja prasowa