De’Longhi? Tak, poproszę kawę. Ta włoska firma, założona w 1902 roku, kojarzyła mi się tylko i wyłącznie z ekspresami do kawy. Zyskały one dużą popularność w Polsce. Gdy na horyzoncie pojawia się jakaś promocja na ich sprzęt, sprawdzam, czy to nie jest jakiś hit. Tym razem klikam i… termowentylator. Faktycznie, moment na zakup jest w punkt, ale czy warto?

W takim razie co produkuje De’Longhi?

„Zaglądając na włoską stronę w Wikipedii, możemy zobaczyć, że w 1902 roku firma została założona w celu produkcji drewna. Dopiero w 1974 roku zaczęli produkować urządzenia. Co było ich pierwszym produktem? Chłodnica olejowa – nie zgadłabym. Ale już rozumiem, skąd wzięła się w ich ofercie nagrzewnica.

W latach 80. XX wieku, po sukcesie chłodnicy, rozszerzyli portfolio o elektryczny piekarnik i przenośny klimatyzator. Natomiast produkcja grzejników została wydzielona jako firma córka o nazwie DL Radiators, gdy firma matka skierowała się w kierunku klimatyzacji. Dopiero w 2021 roku De’Longhi przejęła brytyjską firmę Kenwood i ruszyła na podbój rynku kuchennego AGD.

Tak więc, patrząc na historię i korzenie włoskiego De’Longhi, klimatyzacja, grzejniki i nagrzewnice to dziedziny, w których znają się już od setek lat. To przekonuje mnie, że za ładnym designem może kryć się przemyślana i dopracowana technologia.”

De’Longhi Termowentylator Vertical Edge 1 Bianco, taniej o 14%

Wychodzę z założenia, że w każdym domu potrzebny jest przynajmniej jeden termowentylator. U mnie w domu znajduje się on naprzemiennie w łazience, którą rano dogrzewam, gdy kaloryfery dopiero się budzą, lub w pokoju dziennym, gdy chcę szybko wysuszyć pranie. Natomiast u mojego ojca jeden z nich stoi w warsztacie, gdzie nieprzerwanie przez cały rok majstruje lub naprawia różne rzeczy.

De'Longhi Termowentylator Vertical Edge 1 Bianco, taniej o 14% na amazon

De’Longhi Termowentylator w cenie 170,06 złotych na Amazon.

Termowentylator może pracować w 4 trybach, które regulujemy pokrętłem umieszczonym po prawej stronie wentylatora, oraz posiada 3 moce podmuchu. Drugie pokrętło odpowiada za moc grzania; niestety nie ma stopni, więc sami musimy nauczyć się, jakie ustawienia są dla nas odpowiednie. Moc urządzenia wynosi 2000 W, a zostało wykonane z tworzywa sztucznego. Spełnienie normy IP21 pozwala na umieszczenie urządzenia w łazience.

De'Longhi Termowentylator Vertical Edge 1 Bianco, taniej o 14%