De’Longhi? Tak, poproszę kawę. Ta włoska firma, założona w 1902 roku, kojarzyła mi się tylko i wyłącznie z ekspresami do kawy. Zyskały one dużą popularność w Polsce. Gdy na horyzoncie pojawia się jakaś promocja na ich sprzęt, sprawdzam, czy to nie jest jakiś hit. Tym razem klikam i… termowentylator. Faktycznie, moment na zakup jest w punkt, ale czy warto?

W takim razie co produkuje De’Longhi?

„Zaglądając na włoską stronę w Wikipedii, możemy zobaczyć, że w 1902 roku firma została założona w celu produkcji drewna. Dopiero w 1974 roku zaczęli produkować urządzenia. Co było ich pierwszym produktem? Chłodnica olejowa – nie zgadłabym. Ale już rozumiem, skąd wzięła się w ich ofercie nagrzewnica.

W latach 80. XX wieku, po sukcesie chłodnicy, rozszerzyli portfolio o elektryczny piekarnik i przenośny klimatyzator. Natomiast produkcja grzejników została wydzielona jako firma córka o nazwie DL Radiators, gdy firma matka skierowała się w kierunku klimatyzacji. Dopiero w 2021 roku De’Longhi przejęła brytyjską firmę Kenwood i ruszyła na podbój rynku kuchennego AGD.

Tak więc, patrząc na historię i korzenie włoskiego De’Longhi, klimatyzacja, grzejniki i nagrzewnice to dziedziny, w których znają się już od setek lat. To przekonuje mnie, że za ładnym designem może kryć się przemyślana i dopracowana technologia.”

De’Longhi Termowentylator Vertical Edge 1 Bianco, taniej o 14%

Wychodzę z założenia, że w każdym domu potrzebny jest przynajmniej jeden termowentylator. U mnie w domu znajduje się on naprzemiennie w łazience, którą rano dogrzewam, gdy kaloryfery dopiero się budzą, lub w pokoju dziennym, gdy chcę szybko wysuszyć pranie. Natomiast u mojego ojca jeden z nich stoi w warsztacie, gdzie nieprzerwanie przez cały rok majstruje lub naprawia różne rzeczy.

De’Longhi Termowentylator w cenie 170,06 złotych na Amazon.

Termowentylator może pracować w 4 trybach, które regulujemy pokrętłem umieszczonym po prawej stronie wentylatora, oraz posiada 3 moce podmuchu. Drugie pokrętło odpowiada za moc grzania; niestety nie ma stopni, więc sami musimy nauczyć się, jakie ustawienia są dla nas odpowiednie. Moc urządzenia wynosi 2000 W, a zostało wykonane z tworzywa sztucznego. Spełnienie normy IP21 pozwala na umieszczenie urządzenia w łazience.

Na początku istnienia serwisu, moim zadaniem było wyszukiwanie tematów i zbieraniem ich na wewnętrznym forum, skąd przechwytywali je redaktorzy. Aktualnie, bogatsza o wiele doświadczeń wyszukuje kierunki publikacji i analizuje wyniki naszych treści. Wszystkie te dane zbieram w tabelki, aby wszyscy mogli wysuwać swoje własne wnioski. Kierunki tematyczne, jakie przygarnęłam to: duże AGD kuchenne, saturatory i frytkownice. Dużą satysfakcję daje mi wyliczanie kosztów, jakie ponosimy przy ich eksploatacji. Czy wiesz, ile kosztuje jedno zmywanie w trybie Eco? Jeżeli masz zmywarkę w klasie minimum C, to zapewne wydajesz około 40 groszy plus za tabletkę. Czytasz każdą instrukcję obsługi? Ja czytam je skrzętnie, dzięki czemu mogę Ci doradzić zakup najlepszej płyty indukcyjnej. Przykładowo - moją ulubioną funkcją jest możliwość połączenia pól grzewczych, aby móc podgrzać dwupalnikową patelnię. Chociaż doceniam również funkcje smart, pozwalające z poziomu aplikacji dostosować temperaturę do poszczególnych etapów gotowania. Dodatkowo w ramach swoich zainteresowań opisuję innowacyjne nowinki od małych producentów. Mam nadzieję zainteresować was nimi na tyle, abyście kiedyś wsparli ich zapał. Think-About założyłam w czasie studiów z Piotrem Opulskim i szybko dołączyło do nas sporo znajomych ze studiów, którym podoba się nasz pomysł. Przygoda ta trwa do dziś, chociaż nasz pierwotny pomysł na tematykę dorósł wraz z nami. Początkowo portal skupiał się innowacyjnych urządzeniach oraz takich, które dostawały nagrody w międzynarodowych i polskich konkursach wzorniczych. Po studiach, gdy zaczęłam swoją karierą architekta, czas na ten projekt zredukował się do minimum. Zdobywanie i poszerzenie wiedzy w różnych dziedzinach otworzyło przede mną nowe horyzonty. Patrząc na sprzęt, wiem, gdzie optymalnie powinien zostać ustawiony. Znam też więcej aspektów czysto technicznych. Potrafię określić przełożenie poboru prądu na domową sieć energetyczną, klimatyzacji na sposób cyrkulacji i wymiany powietrza w poszczególnych pomieszczeniach, czy ocenić względem wzrostu użytkownika. Poza pracą przy redakcji i prowadzeniu pracowni architektonicznej, większość czasu wypełnia mi marzenie i planowanie. Mam nadzieje, że wystarczy mi życia, aby zrealizować wszelkie plan. Posiadam tysiące zainteresowań - od hodowania meduz czy węży, przez gotowanie i kosmologię, aż do majsterkowania, nowych technologii, kryptowalut i odnawialnych źródeł energii. Często zainteresowania chwytam kątem oka, aby przeżywać je kolejne dni i tygodnie. Każde z dostrzeżonych zagadnień staram się zgłębić, choć troszeczkę, bo naprawdę praktycznie wszystko, co nas otacza, jest niesamowite.