Sprawdzamy, gdzie można kupić sprawdzony sprzęt AGD pochodzący z outletu. Outlet to sklep wyprzedażowy, w którym można nabyć sprzęt w cenie niższej niż ta, w której jest oferowany przez markety. Jest on zazwyczaj starannie sprawdzany pod względem wizualnym oraz testowany, czy jest w pełni sprawny. Na taki towar outlety często udzielają dwuletniej gwarancji.

Jedną z najczęściej występujących przyczyn, dlaczego produkt znalazł się w outlecie są zwroty z zakupów online. Pewnie taka sytuacja wydarzyła się także i wam, kiedy po rozpakowaniu towaru okazało się, że jednak to nietrafiony zakup.

Częstymi powodami, dla których towar zostaje przeceniony i trafia do outletu jest likwidacja serii bądź w magazynie pozostały ostatnie sztuki nowej serii. Bardzo często można spotkać się ze stwierdzeniem, że oferowany produkt jest tańszy, bo jest powystawowy. Zwykle oznacza to, że może nie mieć oryginalnego opakowania lub mogą być usunięte folie zabezpieczające. Może także nosić ślady użytkowania, na przykład zarysowanie. Są to takie wady, które nie wpływają w żaden sposób na pracę urządzenia. Wówczas produkt taki jest oznaczony jako towar z uszkodzeniami.

Outlet- czy warto tam robić zakupy?

Otrzymując pełną gwarancję na zakupiony towar w zasadzie niczym nie ryzykujemy. Uszkodzone pudełko nie obniża jakości zakupionego sprzętu AGD. Możemy tylko zyskać kupując przeceniony markowy produkt w najniższej cenie.

Ponadto decydując się na zakup sprzętu AGD w outlecie w opisie znajdujemy informację w jakim stanie znajduje się oferowany towar. Może być zachowany doskonale, a więc nie nosić śladów użytkowania. Powinniśmy też dostać informację o opakowaniu, szczególnie czy jest uszkodzone, a jego zawartość kompleta. Istotne jest jednak to, że zakupiony towar niezależnie od stanu posiada gwarancję producenta, a kupujący ma prawo odstąpić od umowy w ciągu 14 dni.

Gdzie szukać outletów?

Większość z nas wybiera największe sieci sklepów. Dobra informacja jest taka, że właśnie przy najpopularniejszych stacjonarnych i internetowych elektro-marketach znajdziemy interesujące nas outlety. Poniżej przyjrzymy się najpopularniejszym.

Media Expert

Outlet sklepu Media Expert jest bardzo przejrzysty. Jego interfejs zbudowano z czytelnie opisanych kafelków. Każdy z nich zawiera informację o aktualnej liczbie produktów oferowanych w ramach kategorii. Klikając (na przykład) w Małe AGD trafimy do podobnie zbudowanej podstrony, rozbitej jednak na bardziej precyzyjne kategorie.

Sklep precyzyjnie podaje stan produktu, stan opakowania, a nawet powód umieszczenia go na przecenie. Nie brakuje również zdjęć stanu faktycznego z zaznaczonymi ewentualnymi ubytkami. Zakupy odbywają się na tych samych zasadach, co produktów z głównej oferty. Możemy skorzystać z darmowej dostawy do sklepu, paczkomatu lub do domu, a także rozszerzyć gwarancję lub zdecydować się na zakup ratalny. Outlet Media Expert nie posiada osobnego regulaminu. Przeceny są zależne od stopnia uszkodzenia i ceny pierwotnej. Ich wartość waha się od kilkunastu złotych do nawet kilku tysięcy złotych.

RTV Euro AGD

Wchodząc na stronę outletu sklepu RTV Euro AGD na samym początku wyświetla się informacja jakie są korzyści z zakupów w tym miejscu. Ponadto dowiadujemy się w jakim stanie otrzymamy zakupiony produkt – dobrym lub doskonałym oraz na czym polega ta różnica. Taką dokładną informację znajdziemy przy wybranym przez nas produkcie.

Dodatkowo warto wiedzieć, że zakupy zostaną doręczone, niezależnie od gabarytu, darmowym transportem. Co istotne przy wielkogabarytowych sprzętach, istnieje możliwość dostarczenia towaru z dostawą do domu. Także tutaj istnieje możliwość zakupienia towaru na raty i skorzystania z dalszych promocji z tym związanych, na przykład Wakacje od rat. Ważne jest także to, że jeżeli nie możesz samodzielnie zdecydować się na wybór konkretnego modelu możesz skorzystać z usług profesjonalnego doradcy.

Media Markt

Kolejnym marketem, gdzie można zrobić zakupy w okazyjnej cenie jest outlet Media Markt. Można kupić tu produkty, które trafiły na przykład z ekspozycji, ze zwrotów lub były testowane przez recenzentów. W związku z tym możliwe jest, że na urządzeniu zobaczymy normalne ślady użytkowania, związane z dotykaniem, przestawianiem czy nawet użytkowaniem sprzętu. Obok towaru wyświetla się informacja w jakim stanie możemy go zakupić (doskonały, dobry, dostateczny), a nawet czy została przeprowadzona naprawa serwisowa. Do wiadomości podane jest także, czy sprzęt wraz z akcesoriami jest kompletny, zdarza się bowiem, że brakuje jakiegoś elementu. Określone jest również czy oryginalne opakowanie zachowało się i w jakim jest stanie.

Warto wiedzieć, że nabywca może zdecydować się na wzięcie wybranego towaru na raty, których wysokość może obliczyć i dostosować do siebie w prostym kalkulatorze. Wysyłka zakupionego sprzętu jest możliwa w 24 godziny z wieloma możliwymi wariantami, na przykład kurierem, do paczkomatu lub z wniesieniem do domu.

Neonet

Outletu Neonet jest nieco mniej przejrzysty. Nie można w sposób łatwy dotrzeć do informacji o tym w jakim stanie jest produkt, który chcemy nabyć. Nie wiadomo, czy jest kompletny, ani czy ma oryginalne opakowanie. Dzwoniąc na nr telefonu, widniejący na stronie pod każdym produktem, uzyskałam informację, że jako sklep nie gwarantują oryginalnego opakowania, ale towar jest w stanie idealnym i kompletny. Natomiast w przypadku jeżeli na kupowanym towarze istnieją jakieś na przykład ryski kupujący, składając zamówienie, jest o tym informowany.

Decydując się na zakup w outlecie można liczyć na darmową dostawę, wysyłkę z magazynu w terminie 3-7 dni oraz możliwość dokonania bezpiecznego zwrotu w 14 dni. Są to te same możliwości, jakie otrzymujemy kupując produkt w sieci sklepów Neonet.

OleOle

Zakupy możemy zrobić także w OleOle. Już na samym starcie otrzymujemy informację w jakim stanie sklep oferuje produkty – doskonałym, dobrym, dostatecznym i szczegółowo wyjaśnia, co to oznacza. Niezależnie w jakim stanie kupimy wybrany produkt wszystkie objęte są pełną gwarancją producenta i objęte możliwością dokonania zwrotu do 14 dni od dnia dokonania zakupu. Ponadto OleOle informuje o najniższej cenie, zapewnia pełną funkcjonalność sprzętu oraz gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę użytkowania.

Ciekawą opcją jest gwarancja najniższej ceny. Jeżeli znajdziemy identyczny towar w innym sklepie taniej sklep obniży cenę i dołoży dodatkowy rabat. Ponadto można wybrać usługę darmowego transportu po ustaleniu wybranej daty doręczenia zakupów. Sprzęty te są także objęte serwisem wniesienia i instalacji oraz możliwością spłaty na raty.

Inne możliwości

Istnieją także inne portale oferujące sprzęt wyprzedażowy. Jednym z takich sklepów jest expertserwis.com.pl. Na stronie głównej serwisu można znaleźć informację, że jest to największy warszawski outlet, oferujący urządzenia AGD, który istnieje na rynku od kilkunastu lat. W zakładce AGD OUTLET możemy przeglądać różne sprzęty, które posortowane są na 18 mniejszych podgrup, dzięki czemu łatwo znajdziemy to czego szukamy. Podana jest także informacja, pod jakim adresem można obejrzeć pełną ekspozycję. Ponadto Expert Serwis prowadzi usługi związane z wymianą części.

Kolejnym outletem oferującym sprzęty RTV i AGD jest bazarowisko.pl. Sprzedaż w tym sklepie obejmuje działy sprzęt AGD do kuchni, AGD do domu, Nowości oraz Totalną wyprzedaż, gdzie można stać się posiadaczem wybranego produktu płacąc za niego nawet o 70% taniej. Wybierając interesujący nas model urządzenia w Bazarowisku bez trudu można uzyskać dokładne informacje o towarze, który zamierzamy kupić. Zgromadzone sprzęty posegregowane są w trzech kategoriach: nowy, klasa A i klasa B, gdzie dokładnie wytłumaczone jest czego możemy się spodziewać i skąd pochodzi dany artykuł. Ponadto, na życzenie kupującego, można dostać dodatkowe zdjęcia i uzyskać dodatkowe informacje.

Na stronie oultetRTVAGD.pl można kupić w wyprzedażowych cenach sprzęty RTV i AGD, które zgromadzone są w kilku działach. Ponadto można dowiedzieć się o aktualnych Nowościach, Wyprzedażach lub Bestsellerach. Obok każdego produktu znajduje się informacja jakiej klasy kupujemy towar: 1 (nowy) lub 2 (używany). Sprzęty te, niezależnie jak są sklasyfikowane posiadają dwuletnią gwarancję i są w pełni sprawne. Ponadto zamówiony towar można zwrócić w ciągu 14 dni, istnieje możliwość darmowej dostawy i wysyłki w ciągu 24 godzin do klienta.

Outlet netsklep.com to kolejne miejsce, gdzie można dokonać dokonać zakupów sprzętów AGD w niższej cenie. Polecam sprawdzić, czy interesujące nas sprzęty są aktualnie w dziale Promocja lub Nowości. Jeżeli nie, trzeba w sklepie wyszukać odpowiednią kategorię. Zakupów można dokonać na dogodne raty, a dostawy do domu można spodziewać się w maksymalnie krótkim czasie. Sprzęt można w razie usterki naprawić w serwisie pogwarancyjnym.

Outlet maxi-media.pl to sklep, w którym można kupić przede wszystkim w wyprzedażowej cenie sprzęty AGD. Dodatkowo można wyszukać interesujące nas artykuły w kategorii Promocje i Nowe Produkty. Istnieje możliwość zamówienia towaru z dostawą do domu, a zamówiony sprzęt można zwrócić zgodnie z regulaminem. Obok oglądanego produktu istnieje wyraźna informacja czy towar jest nowy, czy powystawowy. Jeżeli był wcześniej używany to można także doczytać w jakim jest stanie, na przykład czy ma rysy lub inne ewentualne uszkodzenia. Warto wiedzieć, że zakupiony towar objęty jest możliwie szybką wysyłką, a w sytuacji gdy nie spełnia naszych oczekiwań możemy go zwrócić. Istnieje także możliwość wzięcia sprzętów na raty.

Decydując się na zakupy w outlecie Komputronik możemy upolować wyprzedażowe okazje aż o 75 % taniej. Czeka tu na nas szeroka oferta sprzętów AGD i RTV. Wybierając konkretny sprzęt w opisie znajdziemy informację w jakim stanie jest produkt, na przykład czy ma jakieś zarysowania albo czy całość jest w pełni skompletowana. Podobnie jak w innych outletach także i tu możemy liczyć na darmową i szybką wysyłkę oraz dopasować do swoich możliwości odpowiednie raty. Towary te objęte są także dwuletnią gwarancją producenta.

Outlet al.to zaskakuje swoją ofertą, bo oprócz sprzętów AGD można zaopatrzyć się tu w wiele akcesoriów przydatnych dla malucha. Ale nie tylko! Znajdziesz tu zarówno wózki dziecięce, łóżeczka, kojce i mnogość zabawek, ale także hulajnogi, orbitreki, pontony czy kosiarki. Oferta jest na prawdę bardzo szeroka. Na stronie, tuż pod wybranym produktem, można znaleźć informację jak działa outlet. Dowiemy się także z jakiego powodu artykuł trafił na wyprzedaż, na przykład nosi ślady użytkowania, na sprzęcie są rysy albo jest uszkodzone opakowanie. Ważną informacją jest fakt, że produkt można zwrócić do 3 tygodni od dnia zakupu, a nie jak w innych outletach do 2 tygodni. Ponadto także przysługuje nam możliwość dokonania zakupów na raty i szybkiej dostawy.

Na koniec zostawiłam wisienkę na torcie – outlet Allegro. Sklep ten posiada bardzo bogatą ofertę. Oprócz sprzętów AGD i RTV znajdziesz tam niemal wszystko, co potrzebne jest w gospodarstwie domowym. Przeglądając kolejne produkty od razu widać czy sprzęt jest używany czy pochodzi ze zwrotu. Wybierając interesujące nas urządzenie lub akcesorium w opisie znajdziemy dlaczego trafił na wyprzedaż. Powodem może to być uszkodzone opakowanie, zarysowanie, zabrudzenie lub naprawa w serwisie. Podobnie jak w innych outletach także i tu nabywca ma prawo wyboru spłaty oraz przysługuje mu prawo do odstąpienia umowy o kupnie do 14 dni.

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!