W sklepie internetowym Lidl ponownie pojawiła się informacja, że Monsieur Cuisine Smart został zupełnie wyprzedany. Cóż, to wygląda na początek dużych problemów…

Ofertę sklepu internetowego Lidl śledzę każdego dnia w celu wyłapania najlepszych okazji. To pozwala mi być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami od miesięcy, a czasem nawet lat. Dlatego wyłączenie możliwości zakupu robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Smart wywołało we mnie ciary… Gdyż może to zwiastować kolejne problemy przedstawicieli sieci sklepów Lidl. Skąd taki wniosek? Musimy się trochę cofnąć w czasie.

Co się działo parę miesięcy temu z Monsieur Cuisine Smart marki Silvercrest

Na początku 2023 roku niespodziewanie i z dnia na dzień multicooker Monsieur Cuisine Smart zniknął całkowicie z oferty sklepu internetowego Lidl. Była to o tyle nietypowa informacja, że zadziała się nagle, bez żadnego oficjalnego komunikatu ze strony przedstawicieli sieci. W tamtym czasie mogło to oznaczać wszystko – wycofanie robota ze względu na problemy produkcyjne, dziwną zapowiedź nowego modelu, albo nawet przypadkowy błąd. Niestety, dni mijały, a jakakolwiek oficjalna informacja jak się nie pojawiała, tak dalej jej nie było. Robota zresztą też.

W związku z tym postanowiliśmy skontaktować się z przedstawicielami sieci sklepów Lidl. Krótko później otrzymaliśmy oficjalną odpowiedź, z której wynikało, że robot zniknął, gdyż przedstawiciele mierzą się aktualnie z brakiem dostępności urządzenia w magazynach. Zapewniono nas jednak, że w najbliższym czasie sytuacja ulegnie zmianie, a multicooker wróci do oficjalnej sprzedaży.

Robot Monsieur Cuisine Smart cieszy się uznaniem klientów naszej sieci, którzy doceniają jego liczne funkcje. Miło mi poinformować, że nie został wycofany ze sprzedaży. Urządzenie cieszy się tak dużą popularnością, że egzemplarze dostępne za pośrednictwem naszego sklepu internetowego zostały wyprzedane. Podkreślam jednak, iż jest to stan przejściowy i osoby, które chciałyby kupić robota MC Smart na stronie lidl.pl, będą mogły to zrobić w przeciągu kilku tygodni. Ponadto w naszym sklepie online wciąż jest dostępne urządzenie o zbliżonej funkcjonalności do MC Smart – Monsieur Cuisine Connect.

Odpowiedź z dnia 14.01.2023 r.

Finalnie jednak niedostępność robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Smart trwała blisko dwa miesiące, czyli sporo. Co ciekawe jednak, że gdy już wrócił to w wielkim stylu – wraz z ogłoszoną dodatkowo akcją promocyjną, która miała obniżyć cenę za urządzenie o kilkaset złotych. O niej rozpisywaliśmy się tutaj.

Czy to ta sama sytuacja?

Tak jak wspominałam, aktualnie nie ma możliwości zakupu robota Monsieur Cuisine Smart, a jako powód podano brak dostępności w magazynach. W związku z tym nasuwa się pytanie: czy to ta sama sytuacja, jak ta z początku stycznia tego roku? Na ten moment trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Mamy jednak nadzieję, że jest to tylko chwilowa sytuacja, która za kilka dni się rozwiąże. Przemawia za tym fakt, że oferta przedstawiająca robota jest cały czas dostępna, a na niej wyświetla się informacja, że przewidywana dostępność wynosi 48 godzin. Nie jest to jednak obietnica. Jeżeli wróci do sprzedaży, to będzie dostępny do kupienia za 2 499 zł – przejdź do oferty.

Aktualizacja 3.04.2023 r.

Strach okazał się przedwczesny. Dziś robot Monsieur Cuisine Smart wrócił do oficjalnej sprzedaży w sklepie internetowym Lidl. Co ciekawe na tym nie koniec ciekawostek. Okazuje się, że przedstawiciele sieci sklepów Lidl wprowadzili dzisiaj promocję na robota wielofunkcyjnego Monsieur Cuisine Connect. Akcja trwa od poniedziałku 3 do 9 kwietnia tego roku. W jej ramach urządzenie można zakupić 100 zł taniej, czyli za 1 799 zł w sklepie internetowym Lidl – przejdź do sklepu.

Warto także dodać, że aktualnie trwa także akcja promocyjna o nazwie „Rabaty jak malowane”, która wprowadza rabat zależny od wartości zakupów. Jeżeli wynoszą one co najmniej 300 zł, wtedy w koszyku pojawia się zniżka 30 zł. W przypadku zakupu produktów za łączną wartość co najmniej 500 zł wtedy rabat zwiększa się do 80 zł. Dzięki temu tylko teraz za Monsieur Cuisine Connect zapłacimy zaledwie 1 719 zł.