Nie wiesz, jaki ekspres do kawy do małej kuchni kupić? Który mały ekspres do kawy wybrać? Mam nadzieję, że to zestawienie będzie dla ciebie pomocne!

Małe kuchnie – np. w formie aneksu w kawalerce lub osobnej kuchni, jakich wiele w typowych blokach z wielkiej płyty – mogą być nie lada wyzwaniem. Każde kolejne kuchenne AGD zajmuje cenne miejsce na niewielkim blacie. Jednak prawdziwy miłośnik małej czarnej czy cappuccino nie zrezygnuje z przyjemności delektowania się ulubionym napojem każdego ranka. Co jednak w sytuacji, gdy to niewielkie pomieszczenie nie pozwala na rozsądne usytuowanie standardowych rozmiarów ekspresu do kawy? Na szczęście istnieje wiele alternatywnych metod parzenia kawy, takich jak moka (znana również jako kawiarka), drip, AeroPress, French Press czy Chemex. Jednak nie o alternatywnych metodach parzenia małej czarnej będziemy dziś rozmawiać, a o kompaktowych ekspresach do kawy. Wybrałam modele, które najprawdopodobniej bez trudu zmieszczą się nawet w najmniejszej kuchni.

Jaki mały ekspres do kawy wybrać?

A zatem – jaki mały ekspres do kawy wybrać, by zmieścił się w niewielkich rozmiarów kuchni? Oto moje typy.

Bosch CompactClass TKA3A033

Ten model to ekspres przelewowy. Mimo swojego niewielkiego rozmiaru, jest w stanie przygotować nawet 10-15 filiżanek kawy jednocześnie wprost do ładnego, szklanego dzbanka. To idealna propozycja dla osób, które lubią podejmować dużą liczbę gości. Standardowym elementem tego typu ekspresów jest płyta grzewcza. Jej zadaniem jest utrzymywanie kawy w odpowiedniej temperaturze przez dłuższy czas. Producent zapewnia, że urządzenie szybko się nagrzewa, więc nie trzeba długo czekać na swoją ulubioną kawę. Dodatkowo, ten ekspres został wyposażony w blokadę kapania, co oznacza, że można przelać kawę do kubka nawet w trakcie procesu przygotowywania, bez obaw o dalsze dystrybuowanie czarnego napoju. Ten mały ekspres do kawy kosztuje około 170 zł.

Beko CEG3192B

Ten mały ekspres do kawy jest o tyle ciekawy, że – mimo, iż jest to automatyczny ekspres ciśnieniowy – nie zajmie w twojej kuchni wiele miejsca. Został wyposażony w panel sterowania z podświetlanymi ikonami. Usytuowane na nim białe ikony umożliwiają dostosowanie parametrów parzenia espresso, a żółte – pełnią funkcję informacyjną, alarmując na przykład o potrzebie opróżnienia tacki z fusami. Ekspres ma wbudowany stalowy żarnowy młynek z regulacją grubości mielenia ziaren. Pojemnik na wodę ma pojemność 1,5 litra, a pojemnik na kawę pomieści 150 gramów pachnących ziaren. Zakres ustawień pozwala na przygotowanie espresso o objętości od 25 ml do 69 ml. Przy jego pomocy możemy też spienić mleko – ekspres ma bowiem wbudowaną dyszę spieniającą. Koszt tego ekspresu to około 1200 zł.

KRUPS Dolce Gusto Piccolo XS PF KP1A3B

Poszukując kompaktowego sprzętu, warto rozważyć też jakiś niewielki model ekspresu kapsułkowego. Jest to wygodne rozwiązanie. Urządzenie to oferuje ponad 30 różnych rodzajów napojów do wyboru. Producent zapewnia, że ekspres działa szybko, umożliwiając sprawne przygotowanie ulubionego napoju. Pojemność zbiornika na wodę w tym modelu wynosi 0,8 litra, a ciśnienie – 15 barów. Co istotne, ekspres informuje użytkownika o konieczności przeprowadzenia procesu odkamieniania, co pozwala utrzymać urządzenie w dobrym stanie przez dłuższy czas. Ten mały ekspres do kawy kupisz za około 400 zł.

DeLonghi Dedica EC685.R

Mały ekspres do kawy? Ten model zdecydowanie pasuje do tego opisu. Jest to ekspres kolbowy, który pozwala na przygotowanie 1 lub 2 espresso jednocześnie. Może też spienić mleko – to zasługa wbudowanej dyszy parowej z regulacją emisji pary (2 poziomy). W zestawie znajdziesz sitka na 1 lub 2 filiżanki oraz dodatkowe na saszetki E.S.E. Ekspres charakteryzuje się ciśnieniem na poziomie 15 barów. Regulacja sprawia, że można zaparzyć kawę do naczynia o wysokości do 12 cm. Koszt takiego ekspresu to około 750 zł.

Krups Nespresso Essenza Mini XN1101

Jest i kolejny ekspres kapsułkowy – trzeba przyznać, że nie mają one sobie równych w kwestii kompaktowości. Ten model ma ciśnienie na poziomie 19 barów oraz funkcję automatycznego wyłączania po 9 minutach bezczynności. Co ciekawe, do wyboru są 2 pojemności filiżanki – espresso (40 ml) oraz lingo (110 ml). Urządzenie nagrzewa się w ciągu 25 sekund. Podstawka na filiżankę jest ruchoma, co pozwala na zastosowanie nawet wyższych naczyń. Kupisz go za około 400 zł.

Masz małą kuchnię? Sprawdź zatem koniecznie, jak pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty kuchenne!

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.