Lampa solarna z Lidla, Biedronki czy Action? Jaką wybrać?

Lampa solarna coraz częściej oświetla i upiększa nasze ogrody, balkony i tarasy. Sprawdzamy aktualną ofertę dyskontów.

Lampa solarna na stałe wpisała się w obraz jaki obserwujemy wieczorem. Oświetla nie tylko nasze ogrody, ale także stanowi piękną ozdobę tarasów lub balkonów. Nadaje odpowiedni klimat i nastrój przy długich letnich wieczorach. Dodatkowo lampy solarne oświetlają podjazdy do domu lub garażu.

Lampy solarne zasilane są dzięki energii słonecznej, która skumulowana w akumulatorze daje wieczorem i nocą światło nawet do 8 godzin. Zasilanie słoneczne jest zupełnie bezpłatne, więc korzystając z tych lamp nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z energią elektryczną. Ich montaż jest bardzo prosty, zwykle wymagają po prostu wetknięcia szpili w ziemię. Przeglądamy gazetki i aktualne oferty w sklepach internetowych w poszukiwaniu ciekawych dodatków do ogrodu, jakimi są lampy solarne.

Poszukujesz inspiracji? Sprawdź, co pisaliśmy w poradniku – jaki sprzęt zasilany solarnie wybrać.

Lampa solarna LED Livarno Home

Lampa marki Livarno Home można kupić w sklepie internetowym Lidl. Lampę solarną możemy wybrać na długim 44 cm szpikulcu lub na krótkim, o długości 34 cm. Szpile te można umieścić w ziemi lub na przykład w donicy na tarasie lub balkonie. Lampa włącza się automatycznie po zmierzchu. Po pełnym naładowaniu lampa daje światło przez 6-8 godzin. Warto wiedzieć, że można ją ręcznie wyłączyć. Dostępne są dwie lampy, jedna w kolorze białym, a druga to lampa RGB, która automatycznie zmienia barwę świecenia. Można wybrać jeden kolor, wówczas lampa będzie świecić tylko w wybranej przez nas barwie. Lampa solarna Livarno Home wyposażona jest w akumulator litowo-jonowy (300 mAh / 1,2 V).

Lampa solarna LED Livarno Home

Specyfikacja techniczna

 • Klasa szczelności: IP44
 • Strumień świetlny: ok. 2,5 lm
 • Maksymalna moc: 0,03 W
 • Materiał: tworzywo sztuczne
 • Wymiary kuli: ok. Ø 15 cm

Cena: 27,99 zł Cena: 24,99 zł Przejdź do sklepu

Solarna lampa ogrodowa LED z czujnikiem ruchu

Lampę ogrodową Livarno Home możemy kupić w sklepie online Lidl. Wyposażona jest w czujnik zmierzchu, więc włącza się wieczorem automatycznie. Dodatkowo sygnalizator ruchu krótkotrwale włącza bardziej intensywne światło na czas 40 sekund. Warto wiedzieć, że czujnik ma zasięg do 5 metrów. Energia słoneczna kumulowana jest w akumulatorze litowo-jonowym i wystarcza do 8 godzin świecenia. Montaż lampy jest prosty, wystarczy wetknąć szpikulec w ziemię, na przykład wzdłuż chodnika.

Solarna lampa ogrodowa LED z czujnikiem ruchu

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Czujnik zmierzchu, Sygnalizator ruchu
 • Klasa szczelności: IP44
 • Strumień świetlny: ok. 20 lm, oświetlenie krótkie: 80 lm
 • Materiał: stal szlachetna
 • Wymiary kwadratowej lampy: 50,5 x 8 x 8,7 cm; okrągłej: 50,5 x 9 x 9,7 cm

Cena: 89,90 zł Przejdź do sklepu

Lampa kempingowa solarna Tracer Power z funkcją Powerbanku

Lampa kempingowa Tracer dostępna jest aktualnie w sklepie Biedronka Home. Wyposażona jest w akumulator o pojemności 2400 mAh. Lampa może ładować się energią słoneczną albo za pomocą USB. W pełni naładowana daje światło do 8 godzin. Dobrze sprawdzi się zarówno na biwaku jak i wieczorem w ogrodzie. Możemy ustawić w lampie jeden z pięciu dostępnych trybów działania. Najciekawsza jest jednak funkcja powerbanku, która umożliwia ładowanie potrzebnego nam sprzętu, na przykład telefonu.

Lampa kempingowa solarna Tracer Power z funkcją Powerbanku

Specyfikacja techniczna

 • Klasa szczelności: IPX4
 • Strumień świetlny: 600 lm
 • Materiał: plastik
 • Wymiary: 11,5 x 8,5 x 8,5 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 69,00 zł Przejdź do sklepu

Solarna lampa ogrodowa LED

Aktualnie w sprzedaży w sklepie Action jest ogrodowa lampa solarna, którą można nabyć od środy 5 lipca do wtorku 11 lipca 2023 r. Jak napisano na stronie sklepu lampa daje albo światło białe albo zmienia barwy. Ma wysokość 39 cm i wyposażona jest w szpilę, którą łatwo można umieścić w ziemi. Ładowana jest dzięki energii słonecznej.

Solarna lampa ogrodowa LED

Cena: 8,99 zł Przejdź do sklepu

Ogrodowa lampa solarna

Także w sklepie Action w dniach trwania promocji tygodnia (5 – 11 lipca) można nabyć lampę ogrodową o wymiarach 11 x 45 cm. Wewnątrz kuli znajduje się żarówka LED, która daje światło o zmiennej barwie. Sama kula ozdobiona jest siatką drobnych pęknięć (motyw craquelé). Lampę można łatwo ustawić w wybranym miejscu, wystarczy wbić szpilę w ziemię.

Ogrodowa lampa solarna

Cena: 14,99 zł Przejdź do sklepu

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!