poniedziałek, 27 maja

Lampa solarna coraz częściej oświetla i upiększa nasze ogrody, balkony i tarasy. Sprawdzamy aktualną ofertę dyskontów.

Lampa solarna na stałe wpisała się w obraz jaki obserwujemy wieczorem. Oświetla nie tylko nasze ogrody, ale także stanowi piękną ozdobę tarasów lub balkonów. Nadaje odpowiedni klimat i nastrój przy długich letnich wieczorach. Dodatkowo lampy solarne oświetlają podjazdy do domu lub garażu.

Lampy solarne zasilane są dzięki energii słonecznej, która skumulowana w akumulatorze daje wieczorem i nocą światło nawet do 8 godzin. Zasilanie słoneczne jest zupełnie bezpłatne, więc korzystając z tych lamp nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z energią elektryczną. Ich montaż jest bardzo prosty, zwykle wymagają po prostu wetknięcia szpili w ziemię. Przeglądamy gazetki i aktualne oferty w sklepach internetowych w poszukiwaniu ciekawych dodatków do ogrodu, jakimi są lampy solarne.

Poszukujesz inspiracji? Sprawdź, co pisaliśmy w poradniku – jaki sprzęt zasilany solarnie wybrać.

Lampa solarna LED Livarno Home

Lampa marki Livarno Home można kupić w sklepie internetowym Lidl. Lampę solarną możemy wybrać na długim 44 cm szpikulcu lub na krótkim, o długości 34 cm. Szpile te można umieścić w ziemi lub na przykład w donicy na tarasie lub balkonie. Lampa włącza się automatycznie po zmierzchu. Po pełnym naładowaniu lampa daje światło przez 6-8 godzin. Warto wiedzieć, że można ją ręcznie wyłączyć. Dostępne są dwie lampy, jedna w kolorze białym, a druga to lampa RGB, która automatycznie zmienia barwę świecenia. Można wybrać jeden kolor, wówczas lampa będzie świecić tylko w wybranej przez nas barwie. Lampa solarna Livarno Home wyposażona jest w akumulator litowo-jonowy (300 mAh / 1,2 V).

Specyfikacja techniczna

 • Klasa szczelności: IP44
 • Strumień świetlny: ok. 2,5 lm
 • Maksymalna moc: 0,03 W
 • Materiał: tworzywo sztuczne
 • Wymiary kuli: ok. Ø 15 cm

Cena: 27,99 zł Cena: 24,99 zł Przejdź do sklepu

Solarna lampa ogrodowa LED z czujnikiem ruchu

Lampę ogrodową Livarno Home możemy kupić w sklepie online Lidl. Wyposażona jest w czujnik zmierzchu, więc włącza się wieczorem automatycznie. Dodatkowo sygnalizator ruchu krótkotrwale włącza bardziej intensywne światło na czas 40 sekund. Warto wiedzieć, że czujnik ma zasięg do 5 metrów. Energia słoneczna kumulowana jest w akumulatorze litowo-jonowym i wystarcza do 8 godzin świecenia. Montaż lampy jest prosty, wystarczy wetknąć szpikulec w ziemię, na przykład wzdłuż chodnika.

Specyfikacja techniczna

 • Funkcje: Czujnik zmierzchu, Sygnalizator ruchu
 • Klasa szczelności: IP44
 • Strumień świetlny: ok. 20 lm, oświetlenie krótkie: 80 lm
 • Materiał: stal szlachetna
 • Wymiary kwadratowej lampy: 50,5 x 8 x 8,7 cm; okrągłej: 50,5 x 9 x 9,7 cm

Cena: 89,90 zł Przejdź do sklepu

Lampa kempingowa solarna Tracer Power z funkcją Powerbanku

Lampa kempingowa Tracer dostępna jest aktualnie w sklepie Biedronka Home. Wyposażona jest w akumulator o pojemności 2400 mAh. Lampa może ładować się energią słoneczną albo za pomocą USB. W pełni naładowana daje światło do 8 godzin. Dobrze sprawdzi się zarówno na biwaku jak i wieczorem w ogrodzie. Możemy ustawić w lampie jeden z pięciu dostępnych trybów działania. Najciekawsza jest jednak funkcja powerbanku, która umożliwia ładowanie potrzebnego nam sprzętu, na przykład telefonu.

Specyfikacja techniczna

 • Klasa szczelności: IPX4
 • Strumień świetlny: 600 lm
 • Materiał: plastik
 • Wymiary: 11,5 x 8,5 x 8,5 cm
 • Gwarancja: 24 miesiące

Cena: 69,00 zł Przejdź do sklepu

Solarna lampa ogrodowa LED

Aktualnie w sprzedaży w sklepie Action jest ogrodowa lampa solarna, którą można nabyć od środy 5 lipca do wtorku 11 lipca 2023 r. Jak napisano na stronie sklepu lampa daje albo światło białe albo zmienia barwy. Ma wysokość 39 cm i wyposażona jest w szpilę, którą łatwo można umieścić w ziemi. Ładowana jest dzięki energii słonecznej.

Cena: 8,99 zł Przejdź do sklepu

Ogrodowa lampa solarna

Także w sklepie Action w dniach trwania promocji tygodnia (5 – 11 lipca) można nabyć lampę ogrodową o wymiarach 11 x 45 cm. Wewnątrz kuli znajduje się żarówka LED, która daje światło o zmiennej barwie. Sama kula ozdobiona jest siatką drobnych pęknięć (motyw craquelé). Lampę można łatwo ustawić w wybranym miejscu, wystarczy wbić szpilę w ziemię.

Cena: 14,99 zł Przejdź do sklepu

Dziękujemy, że przeczytałeś nasz materiał pełen przydatnych informacji! W opracowaniu znajdziesz linki reklamowe naszych partnerów. Gdy zdecydujesz się z nich skorzystać i dokonasz zakupu, możemy otrzymać niewielką prowizję. Ale nie martw się, nie wpływa to na jakość merytoryczną treści – to jak dodatkowy bonus, który pomaga nam kontynuować tworzenie wartościowych materiałów!

Nazywam się Bożena Wieczorkowska. Swoją pracę w redakcji Think - About zaczęłam kilka miesięcy temu. Zajmuję się tworzeniem tekstów, które przybliżają czytelnikom najlepsze oferty dotyczące głównie małego AGD. Moją rolą jest także sprawdzanie ofert w sklepie Lidl i wyszukiwanie ciekawych perełek, które mogą Państwa zainteresować. Napisałam recenzję o oczyszczaczu powietrza Dyson, którą możecie Państwo znaleźć pod tytułem „Wreszcie wiem, co to znaczy oddychać świeżym powietrzem". Ty też różnicę wyczujesz własnym nosem”. Pisałam też wiele dłuższych i krótszych tekstów o oczyszczaczach i filtrach powietrza. Ciekawy był też dla mnie temat wygodnego spania, czyli jaki materac wybrać, by się dobrze wyspać. Mogę powiedzieć, że zmierzyłam się z bykiem za rogi, bo maszyna do szycia od zawsze stała w moim domu, ale była mi zupełnie obca. Zmieniło się to jednak od czasu, kiedy pisałam ranking o tych urządzeniach. Opiekuję się także ogrodem, a więc szeroko pojętą pielęgnacją trawnika i zieleni. Do tej pory pracowałam przez wiele lat w szpitalu jako fizjoterapeutka. Praca dawała mi bardzo dużo satysfakcji i spełnienia zawodowego. Przyszedł jednak czas, kiedy podjęłam decyzję o zmianie pracy. Jeszcze przed podjęciem współpracy z redakcją Think – About pisałam teksty o misiach, dla pasjonata, który nazbierał ich wiele tysięcy. Właśnie w ten sposób rozpoczęła się moja przygoda z piórem, a właściwie przyjaźń z klawiaturą. Dziś, z przyjemnością siadam do kolejnych tekstów, bo bardzo polubiłam to, co obecnie robię. Moją wielką pasją są wycieczki i poznawanie pięknych zakątków w Polsce. Bardzo lubię wędrówki po górach, bo wtedy mam okazję podziwiać piękno natury. Rower to moja pasja od kiedy pamiętam. Przejechałam na moich dwóch kółkach wiele tysięcy kilometrów. Bardzo lubię czytać książki. Pochłaniają mnie zwłaszcza te ze świata fantasy, ale chętnie wyciągam dłoń zarówno po kryminał jak i literaturę piękną. Jestem wielką fanką muzyki, która towarzyszy mi przez cały dzień, ale doceniam także ciszę i tak zwany święty spokój.