Kultowe meble wracają do IKEA na 80 urodziny. Znamy ciąg dalszy kolekcji, której zapragniesz

IKEA świętuje swoje 80 urodziny, dostarczając nam cały ogrom nowych komunikatów. Najważniejsze są jednak premiery, a dokładniej premiery produktowe, które wreszcie mieliśmy okazję zobaczyć osobiście.

Sklepy meblowe IKEA są pewnego rodzaju fenomenem. Oferują tanie i przystępne meble, które można spotkać w prawie każdym domu. Z drugiej jednak strony, szwedzkie wzornictwo ma się doskonale i wiele produktów uzyskuje status kultowych. Wtedy okazuje się, że stoliki i szafki produkowane na ogromną skalę stają się białymi krukami, poszukiwanymi w serwisach aukcyjnych za kwoty znacznie przekraczające ceny wyjściowe.

Dzięki limitowanym seriom, niektóre produkty potęgują swój status cymesu. Doskonałym przykładem jest stolik kawowy LÖVET. Jest to pierwszy produkt IKEA sprzedawany w słynnych, płaskich opakowaniach. Cieszył się on ogromną estymą w latach 50 i 60, a później zniknął ze sklepów, niespodziewanie umacniając swoją legendę. LÖVET wrócił z resztą do IKEA w 2013 roku i nadal jest dostępny w sprzedaży. Teraz jednak pojawia się okazja aby nabyć jego specjalną odmianę, która z marszu ma potencjał na status klasyki.

Kolekcja Nytillverkad

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, dziennikarze mieli okazję zapoznać się z zaprezentowaną jakiś czas temu, rocznicową kolekcją mebli IKEA. Nytillverkad to estetyczna wariacja na temat klasycznych projektów z archiwów IKEA. Wśród odświeżonych mebli znalazł się między innymi wspomniany stolik kawowy LÖVET.

IKEA LÖVET.

Listę prezentowanych mebli uzupełnił wieszak BONDSKÄRET, stołki DOMSTEN, stojaki doniczkowe KULTURSKOG i świeczniki TUVKORNELL

IKEA Nytillverkad

Poza meblami, nowa oferta obejmuje również poszewki SLÖJSILJA, tace ROSTVINGE i serwetki o tej samej nazwie.

Jak informuje IKEA, to jeszcze nie koniec atrakcji, które czekają na nas w tym roku. Kolejne nowości pojawią się partiami w październiku, styczniu i kwietniu.

Zobacz również: Lodówka z IKEA – czy warto? Przejrzałam ofertę popularnej sieci sklepów