IKEA świętuje swoje 80 urodziny, dostarczając nam cały ogrom nowych komunikatów. Najważniejsze są jednak premiery, a dokładniej premiery produktowe, które wreszcie mieliśmy okazję zobaczyć osobiście.

Sklepy meblowe IKEA są pewnego rodzaju fenomenem. Oferują tanie i przystępne meble, które można spotkać w prawie każdym domu. Z drugiej jednak strony, szwedzkie wzornictwo ma się doskonale i wiele produktów uzyskuje status kultowych. Wtedy okazuje się, że stoliki i szafki produkowane na ogromną skalę stają się białymi krukami, poszukiwanymi w serwisach aukcyjnych za kwoty znacznie przekraczające ceny wyjściowe.

Kultowe meble wracają do IKEA na 80 urodziny. Znamy ciąg dalszy kolekcji, której zapragniesz

Dzięki limitowanym seriom, niektóre produkty potęgują swój status cymesu. Doskonałym przykładem jest stolik kawowy LÖVET. Jest to pierwszy produkt IKEA sprzedawany w słynnych, płaskich opakowaniach. Cieszył się on ogromną estymą w latach 50 i 60, a później zniknął ze sklepów, niespodziewanie umacniając swoją legendę. LÖVET wrócił z resztą do IKEA w 2013 roku i nadal jest dostępny w sprzedaży. Teraz jednak pojawia się okazja aby nabyć jego specjalną odmianę, która z marszu ma potencjał na status klasyki.

Kolekcja Nytillverkad

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, dziennikarze mieli okazję zapoznać się z zaprezentowaną jakiś czas temu, rocznicową kolekcją mebli IKEA. Nytillverkad to estetyczna wariacja na temat klasycznych projektów z archiwów IKEA. Wśród odświeżonych mebli znalazł się między innymi wspomniany stolik kawowy LÖVET.

IKEA LÖVET.

Listę prezentowanych mebli uzupełnił wieszak BONDSKÄRET, stołki DOMSTEN, stojaki doniczkowe KULTURSKOG i świeczniki TUVKORNELL

IKEA Nytillverkad

Poza meblami, nowa oferta obejmuje również poszewki SLÖJSILJA, tace ROSTVINGE i serwetki o tej samej nazwie.

Kultowe meble wracają do IKEA na 80 urodziny. Znamy ciąg dalszy kolekcji, której zapragniesz

Jak informuje IKEA, to jeszcze nie koniec atrakcji, które czekają na nas w tym roku. Kolejne nowości pojawią się partiami w październiku, styczniu i kwietniu.

Zobacz również: Lodówka z IKEA – czy warto? Przejrzałam ofertę popularnej sieci sklepów