Niecodzienna propozycja od Ikea dla wszystkich, którzy poszukują inspiracji w jaki sposób odświeżyć wnętrze mieszkania na nadchodzącą jesień, aby tryskało energią. Koniecznie zapoznaj się z nowościami jakie zawiera kolekcja Nytillverkad.

Ikea świętuje swoje 80-te urodziny! Wszyscy klienci mogą wziąć udział w celebracji tego wydarzenia. Otóż przygotowując się do okrągłej rocznicy postanowiono przyjrzeć się jeszcze raz sprzętom, które na przestrzeni lat stworzyły bogatą kolekcję w archiwum. Wybrano niektóre z nich i przywrócono do blasku prezentując je w nowej odsłonie. Tak powstała kolekcja Nytillverkad, gdzie możemy nie tylko je podziwiać, ale także stać się posiadaczami odnowionych mebli i sprzętów w przystępnej cenie.

Pierwsza odsłona kolekcji Nytillverkad miała miejsce w lipcu. Jej kolejne edycje będziemy mogli obserwować w co trzymiesięcznych cyklach. Najnowsza pojawi się 1 października, a kolejne będą prezentowane w styczniu i kwietniu 2024 roku. Sprawdź także, co pisaliśmy o powrocie kultowych mebli do Ikea.

Kolekcja Nytillverkad – czym się wyróżnia?

Jest to powrót do starego, które powraca w odświeżonej nowoczesnej wersji. Sięgnięto do archiwum, gdzie przejrzano meble i dodatki, które dekady temu były sprzedawane w sklepach Ikea. Postanowiono nieco je przekształcić nadając im modną dziś formę lub kolor. Tak powstała kolekcja Nytillverkad, która kipi barwą. Pierwotnie meble i dodatki zostały stworzone przez projektantów Inez Svensson oraz Benta Gantzel-Boysena. Dziś, te same przedmioty zyskały nowy blask, ale zachowały swoją funkcjonalność i przystępną cenę. Ponadto jest w tym podejście ekologiczne, związane z dbałością o środowisko.

fotel SKÅLBODA Kolekcja Nytillverkad Ikea

Meble, ale także świeczniki, które zostały wybrane do tej kolekcji, wykonane są z metalu. Przykładem niech jest fotel SKÅLBODA w kształcie misy, który w całości wykonany jest ze stalowego drutu. Ten artystyczny wygląd tak przypadł do gustu ówczesnej młodzieży, że postanowiono go ponownie odnowić i wprowadzić na salony.

metalowy stolik boczny na kółkach JÄRLÅSA Kolekcja Nytillverkad Ikea

Kolejnym przykładem może być metalowy stolik boczny na kółkach JÄRLÅSA, który obecnie po odświeżeniu ma udźwig 100 kg. Może służyć do przewożenia cięższych przedmiotów lub stać w pokoju jako na przykład mobilna półka na książki. Ciekawe jest to, że można go złożyć zupełnie na płasko, dzięki czemu nie zajmuje wiele miejsca. Pomarańczowe świeczniki TUVKORNELL powstały z niewykorzystanych resztek stalowych rurek z innych mebli. Dołożono małe podstawki, pomalowano i w ten sposób powstały świeczniki, które ożywią i ogrzeją ciepłem świec zimowe dni.

Barwne dodatki

barwne dodatki Kolekcja Nytillverkad Ikea

Wybierając okrągły dywan z krótkim włosiem STOENSE w kolorze wyrazistej czerwieni nuda i brak energii w długie jesienne i zimowe wieczory zapewne nie grozi. Dzięki temu, że jest duży, bo ma niemal 2 metry średnicy, może służyć na przykład jako miejsce do zabaw rodzinnych. Ciekawym barwnym kontrapunktem na kanapie może stać się poszewka na poduszki NICKFIBBLA, biała w pomarańczowe paski lub odwrotnie: pomarańczowa w białe paski. Inną kolorową propozycją w kolekcji Nytillverkad jest poszewka SVEDJENÄVA przypominająca odciski zwierzęcych łap.