Czy wiesz, jakie LEGO do 100 zł warto kupić dziecku? Wybrałam najciekawsze zestawy dla różnych grup wiekowych. Na pewno znajdziesz coś dla swojego dziecka!

LEGO jest drogie? Trudno się z tym nie zgodzić, choć w tym przypadku jakość broni się sama. Jeśli jednak nie chcesz wydać na klocki fortuny, koniecznie zerknij na moje propozycje! Wybrałam różne zestawy LEGO do 100 zł. Radość dziecka i dobra zabawa – gwarantowane.

Klocki LEGO do 100 zł – najciekawsze zestawy

Klocki LEGO na prezent to zawsze dobry pomysł. Które bowiem dziecko (i dorosły) nie lubi ich składać? Lego skłania do kreatywnego myślenia i rozwija zdolności manualne u dzieci. Uczą się rozpoznawać kształty i dopasowywać elementy. Można bawić się samodzielnie lub w większym gronie. Wówczas dzieci mogą dzielić się pomysłami, a podczas zabawy uczą się wspólnego rozwiązywania problemów i rozwijają umiejętności społeczne.

Klocki Lego są znane z ich wysokiej jakości i wytrzymałości – wytrzymują pokolenia. Dzieci mogą cieszyć się nimi przez długi czas. Zestawy Lego można rozkładać i ponownie składać, dając dzieciom możliwość wielokrotnego składania.

Wybór najbardziej odpowiedniego zestawu bywa jednak problematyczny. Dlatego postanowiłam podzielić moje propozycje na kategorie wiekowe.

Jakie LEGO dla 3-latka?

Dla 3-latków idealne będą LEGO Duplo, przeznaczone dla maluchów już od 1,5-2 lat.

Pudełko z klockami 10913

Zestaw zawiera 65 elementów w różnych kształtach i kolorach. Idealna dla dzieci już od 1,5 roku życia.

Kupuję ten zestaw!

Town Dom rodzinny na kółkach 10986

Ten zestaw ma 31 elementów, które pozwalają na ułożenie domu na kółkach, samochodu i dodatkowych elementów. Stworzona z myślą o dzieciach od 2 roku życia.

Kupuję ten zestaw!

Wóz strażacki 10969

Które dziecko nie lubi straży pożarnej? Ten zestaw zawiera 21 elementów, które można złożyć w funkcjonalny wóz strażacki. Nada się dla dziecka w wieku od 2 roku życia.

Kupuję ten zestaw!

Jakie LEGO dla 4-latka?

Dzieci w wieku 4 lat doskonale poradzą już sobie z małymi klockami.

Kąpiel dla kucyków w stajni 41696

Zestaw ze spa dla koników spodoba się każdemu dziecku. Zawiera 60 różnych elementów.

Kupuję ten zestaw!

Ciężarówka z betoniarką 60325

Z tego zestawu ciężarówki z betoniarką ucieszy się każdy 4-latek. Dziecko znajdzie w nim 85 elementów.

Kupuję ten zestaw!

Rower do ratowania psów 41738

Coś dla miłośników czworonogów. Łącznie 125 elementów z pewnością zapewni długie godziny zabawy.

Kupuję ten zestaw!

Jakie LEGO dla 5-latka?

Zestaw dla 5-latka może być już nieco bardziej skomplikowany.

Kreatywna zabawa pastelowymi kolorami 11028

Ten zestaw zawiera aż 333 elementy w delikatnych, pastelowych kolorach. Można z nich ułożyć własne konstrukcje lub posłużyć się instrukcją i zbudować modele proponowane przez LEGO.

Kupuję ten zestaw!

Wakacyjny kamper 60283

To bardzo ciekawa propozycja zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Z klocków powstaje kamper, który zamieszkuje rodzina ludzików. Zestaw zawiera 120 elementów.

Kupuję ten zestaw!

Jakie LEGO dla 6-latka?

Dzieci w wieku 6 lat mogą zmierzyć się z trudniejszymi zestawami.

Łazik księżycowy 60348 

Zestaw zawiera 275 elementów. W komplecie jest łazik księżycowy, fragment Księżyca z meteorytem oraz 3 różne minifigurki astronautów.

Kupuję ten zestaw!

Kawiarnia przy schronisku 41699

Ten zestaw ma 292 elementów. Zawiera 2 minilaleczki, figurki psa, szczeniaka i kotka, rower dostawczy, centrum adopcji i kafejkę.

Kupuję ten zestaw!

Jakie LEGO dla 7-latka?

Z tych zestawów ucieszy się każde 7-letnie dziecko.

Urocze psiaki 31137

W tym zestawie dziecko znajdzie 3 różne figurki psiaków, oczywiście do samodzielnego złożenia. Łącznie jest w nim 475 elementów.

Kupuję ten zestaw!

Egzotyczna papuga 31136

Ten zestaw to 253 elementy, które po złożeniu zmieniają się w uroczą papugę, rybę oraz rzekotkę.

Kupuję ten zestaw!

Koniecznie sprawdź też: Bestsellery z Action – hity cenowe czy badziew?

To subiektywne zestawienie zawiera linki afiliacyjne, prowadzące do sklepów naszych partnerów. To bez znaczenia dla wartości merytorycznej tekstu. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakupy za pośrednictwem któregoś z odnośników, redakcja otrzyma niewielką prowizję. Dzięki temu nadal będziemy mogli tworzyć dla ciebie wartościowe treści.

Jestem dziennikarką, specjalizującą się w zagadnieniu nowych mediów. W Think-About zajmuję się przede wszystkim tematyką AGD, którą poznałam już od podszewki. Największą przyjemność sprawia mi odkrywanie innowacyjnych rozwiązań i technologii. Zachwyca mnie dobry design, który uważam za równie ważny, jak funkcjonalność sprzętów. Potrafię docenić stosowane w sprzętach domowych sprytne rozwiązania. Satysfakcję czerpię też z wyszukiwania perełek cenowych – gdy tylko jakąś znajdę, od razu biegnę podzielić się nią z czytelnikami. Mam oko do produktów, które szybko stają się prawdziwymi bestsellerami. Wierzę, że na każdy temat można napisać coś ciekawego. Dbam jednak, by artykuły były nie tylko wysokiej jakości merytorycznej, ale również – by były przejrzyste i przyjemne dla oka. Doskonale czuję się pisząc artykuły, jednak prawdziwa frajda to, oczywiście, recenzowanie testowanych osobiście urządzeń. Niestety, często przywiązuję się do nich tak bardzo, że nie umiem z czymś rozstać i prędko biegnę po swój własny egzemplarz. Ukończyłam studia na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Zdecydowałam się na specjalizację koncentrującą się na tematyce nowych mediów. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zbierałam w redakcjach portali internetowych. Zajmuję się między innymi tematyką prawa, finansów i nieruchomości. Czytelnicy mogą też kojarzyć mnie np. z redakcji PCWorld, w której do niedawna odpowiadałam za tematykę ofert i AGD. Jestem współtwórczynią książki „Digital 5.0: wywiady o mediach cyfrowych i technologii”. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiałam w akademickim magazynie, pisząc felietony. Mieszkam w Krakowie, choć pochodzę z Krynicy. Prywatnie jestem żoną, mamą i opiekunką dwóch adoptowanych kotów. Pasjonuje mnie polityka i obserwacja ludzkich zachowań społecznych. Relaksuję się, tworząc rękodzieło – uwielbiam tworzyć piękne rzeczy, które jednocześnie są funkcjonalne i nie służą tylko do podziwiania. Choć jestem domatorką, z przyjemności uciekam od codzienności pod namiot, odpoczynku szukając w lesie. Z wytęsknieniem upatruję chwili, gdy na stałe ucieknę na wieś i zamieszkam pod własnym lasem.