poniedziałek, 27 maja

Akumulatorowa szlifierka kątowa, podobnie jak inne narzędzia z zasilaniem bateryjnym to sprzęt szczególnie narażony na wady jakościowe. Wybierając odpowiedni dla siebie model warto zdać się na opinie naszych ekspertów.

Uwaga – celowo rekomendujemy zakup urządzeń bez akumulatora w zestawie – odpowiednie ogniwa najlepiej dobrać do własnych preferencji, mając szczególnie na uwadze intensywność wykonywanej pracy. Domowi majsterkowicze mogą pozwolić sobie na wybór pojedynczego akumulatora o pojemności 2-4 Ah. Pozwoli on na pracę od kilkunastu minut, do nawet kilku godzin. Profesjonaliści powinni zaopatrzyć się w pakiet akumulatorów 4 Ah lub większych, koncentrując swoją uwagę na dostępności taniej ładowarki (w wielu wypadkach nawet 2 akumulatory z szybką ładowarką pozwolą na cały dzień ciągłej pracy).

Jeśli potrzebujecie dodatkowych informacji, na dole artykułu zamieszczamy odnośnik do poradnika zakupowego oraz rankingu szlifierek sieciowych.

Aktualizacja 2023 – zaktualizowaliśmy linki oraz ceny urządzeń. Rekomendacje pozostały bez większych zmian. Dostępność urządzeń na rynku pozostaje bardzo zadowalająca. Zauważyliśmy, że kilka produktów można dostać w wyjątkowo atrakcyjnych cenach na Amazon, wraz z szybką darmową wysyłką.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 200 złotych

Yato 18V 125Mm Yt82827

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Yato 18V

Szlifierka Yato 18V to model cechujący się wysoką prędkością obrotową – maksymalnie wynosi 10 000 obrotów na minutę, co ma wpływ na szybkość pracy. Wygodnie umiejscowiony zapewnia swobodę manewrowania. Narzędzie obsługuje tarcze o średnicy 125 mm, a ich mocowanie odbywa się w bardzo wygodny sposób – za pomocą nakrętki, do której kluczyk został umieszczony w rękojeści. Podczas pracy, szlifierka cechuje się niskim poziomem wibracji. Komfort podnoszą kompaktowe rozmiary i niewielka masa narzędzia, a także pokrycie miejsca uchwytu miękką wykładziną. Dodatkowo na wyposażeniu znajduje się uchwyt antywibracyjny, który można zamontować po obu stronach. Szlifierkę zasila bateria 18V, a stan jej naładowania pokazuje 4-stopniowy wskaźnik.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 300 złotych

Black&Decker BCG720N

Najtaniej kupisz tutaj: Black&Decker BCG720N

Propozycja Black&Decker to szlifierka akumulatorowa 18V, przeznaczona do obsługiwania jedną ręką. Wysoką ergonomię udało się uzyskać dzięki zastosowaniu dużego przełącznika, antypoślizgowego uchwytu obudowy oraz uchwytu pomocniczego z opcją instalacji w 3 pozycjach. Szlifierka została opracowana do prac z tarczami 125 mm. Jej maksymalna szybkość obrotowa wynosi 8600 obr/min. Praktycznym dodatkiem jest przełącznik zerowego napięcia, który zapobiega niezamierzonemu uruchomieniu maszyny po awarii zasilania. W urządzeniu zastosowano łagodny rozruch silnika, dający lepszą kontrolę nad wykonywanymi czynnościami.

Alternatywna propozycja do 300 złotych

Einhell Te-Ag 18 Li Solo

Najtaniej kupisz tutaj: Einhell Te-Ag 18 Li

Szlifierka z silnikiem potrafiącym wygenerować 8500 obr/min. Pracuje wydajnie dzięki zastosowaniu przeniesienia napędu poprzez elastozłącze, co pozwoliło wyeliminować stosowanie przekładni. Wygodną obsługę umożliwia korpus pokryty gumą antypoślizgową wraz z możliwością zamontowania rękojeści bocznej w trzech pozycjach. Rękojeść ta ma wbudowany schowek na klucz do tarczy, co jest kolejnym praktycznym rozwiązaniem. W zależności od potrzeb można zdecydować się na korzystanie z akumulatorów o pojemnościach od 2 Ah do 5,2 Ah. W zestawie ze szlifierką nabywamy ładowarkę i kuferek z solidnego tworzywa sztucznego, w którym możemy przechowywać zarówno samo urządzenie, jak i przeznaczone do niego akcesoria.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 400 złotych

Hikoki G18DSL2 W5Z

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Hikoki G18DSL2 W5Z

Ten ciekawy model z oferty Japończyków to propozycja godna profesjonalisty. Jest to druga, udoskonalona generacja, wyróżniająca się dopracowaną obudową o średnicy zaledwie 182 mm. Długą żywotność gwarantować ma tradycyjny silnik z wymiennymi szczotkami oraz filtrami chroniącymi przed kurzem. Stosowane tarcze to oczywiście modele o średnicy 125 mm z 22-milimetrowym otworem. Waga szlifierki bez akumulatora to 1,6 kg.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 700 złotych

DeWalt DCG412NT

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: DeWalt DCG412NT

Jest to uniwersalna szlifierka akumulatorowa. Siłę do działania daje jej bezszczotkowy, chłodzony wentylatorem silniki, generujący do 7000 obr/min. Zastosowano w niej stalową przekładnię, wpływającą na komfort pracy poprzez niski poziom wibracji oraz dużą wytrzymałość. Jej niskoprofilowa budowa umożliwia operowanie w ciasnych zakamarkach, a sprawne manewrowanie jest ułatwione dzięki rękojeści bocznej, którą można ustawiać w dwóch pozycjach. Kolejne wygodne rozwiązanie, w jakie wyposażono szlifierkę, to beznarzędziowo ustawiana osłona oraz inteligentny włącznik. Szlifierka DeWalt obsługuje tarcze 125 mm. W zestawie znajduje się kufer TSTAK II, służący do przechowywania urządzenia.

Jaka akumulatorowa szlifierka kątowa do 800 złotych

Bosch GWS 18V-10 Professional

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Bosch GWS 18V-10

Szlifierka akumulatorowa firmy Bosch może osiągać moc porównywalną ze szlifierką sieciową z silnikiem 1000 W. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu w GSW 18V-10 C silnika bezszczotkowego oraz opcjonalnych akumulatorów w technologii ProCore 18V. Szlifierka używana do pracy pod wysokim obciążeniem (np. cięcie konstrukcji stalowych, intensywne szlifowanie). Wyposażono ją w funkcję automatycznego przerywania działania w sytuacji, gdy zostanie wypuszczona z ręki, co znacznie redukuje ryzyko wypadków. Bosch GWS 18V-10 C Professional to narzędzie z inteligentnym hamulcem i systemem chroniącym przed skutkami zakleszczenia tarczy. Całkowicie beznarzędziowa obsługa przekłada się na wysoki komfort pracy. Użytkownicy posiadający już akumulatory z serii ProCore mogą kupić samo narzędzie w cenie poniżej 800 zł.

Ciekawostka za około 500 zł

Bosch GWS 10,8-76 V-EC 06019F2000

Najlepsza cena tej szlifierki dostępna jest tutaj: Bosch GWS 10,8-76 V-EC

Szlifierka akumulatorowa doskonale znanej marki Bosch to model kompaktowy, obsługujący tarcze 76 mm. Jest to urządzenie wyróżniające się na tle konkurencji faktem, że do jego budowy użyto konstrukcji takiej samej jak w przypadku szlifierek pionowych. Dzięki niewielkim rozmiarom umożliwia pracę w ciasnych przestrzeniach. Szlifierka zasilana jest przez synchroniczny silnik bezszczotkowy Bosch EC, który pozwala na osiągnięcie 19 500 obr/min. Łatwą wymianę tarcz gwarantuje mechanizm obsługiwany beznarzędziowo. Wygodny chwyt zapewnia antypoślizgowa okładzina oraz ergonomiczne profilowanie. Szlifierka zasilana jest  akumulatorami o napięciu 10,8 V, a odpowiednie mechanizmy elektroniczne chronią ją przed przeciążeniami i nadmiernym rozładowywaniem. Jest to model godny polecania podczas pracy w trudnych warunkach oraz z myślą o obróbce małych elementów.

Zobacz również nasz ranking szlifierek sieciowych wraz z poradnikiem jak wybrać szlifierkę kątową.

Jestem wydawcą i redaktorem naczelnym think-about.pl. Moją specjalizacją są opracowania związane z przydomowym garażem i warsztatem. Tematyką zająłem się na poważnie w 2015 roku zakładając z grupą przyjaciół pracownię galanterii drewnianej. Przyjmując rolę producenta elementów oświetleniowych i ozdobnych miałem do czynienia z szerokim wachlarzem narzędzi warsztatowych. Wtedy to też na bazie własnych doświadczeń zacząłem przygotowywać pierwsze rankingi narzędzi i artykuły o poszczególnych markach. Cenię wysokiej klasy produkty i umiem docenić ich zastosowania profesjonalne. Jako ex-profesjonalista i konsument-hobbysta jestem jednak fanem łączenia tanich narzędzi i wysokiej jakości oprzyrządowania. Chętnie sięgam m.in. po produkty z dyskontów. Moja opinia o narzędziach parkside to jedno z najczęściej czytanych opracowań na stronie. Jestem również autorem pierwszych w polsce niezależnych testów grilli gazowych i robotów koszących. Planując kolejne teksty przemycam również moją pasję do motoryzacji. Samochody testuję od 2019, a na think-about.pl publikuję przede wszystkim recenzje i artykuł dotyczące aut użytkowych oraz rodzinnych. Moje doświadczenia dziennikarskie sięgają 2007 roku, kiedy to stworzyłem redakcję technologiczną w domenie 3d-info. Portal z krótkimi przerwami istnieje do dziś. Jako autor zawodowy pracuję od 2010 roku. Większość swojej kariery spędziłem korporacjach medialnych i magazynach drukowanych, współtworząc takie tytuły jak Android Magazine PCFormat, Komputer Świat i PCWorld. Tym ostatnim opiekowałem się najdłużej, bo aż do połowy 2023 roku, pełniąc zaszczytną rolę redaktora naczelnego. Jestem też współtwórcą Think-About. Portal powstał w 2012 roku jako projekt hobbystyczny, aby 10 lat później stać się moim kluczowym zajęciem. Z wykształcenia jestem ekonomistą, ale nigdy nie podjąłem pracy związanej z kierunkiem studiów. Mam przywilej łączenia swoich pasji z wykonywanym zawodem. Chętnie sięgam po literaturę dotyczącą zarządzania i biznesu - szczególnie w ujęciu internetowym. Regularnie poszukuję historii ciekawych przedsięwzięć oraz rozwijam się jako wszechstronny administrator i webmaster. Dobrze znam się na sprzęcie komputerowym i pomimo natłoku obowiązków, pozostaję graczem ubóstwiającym tytuły fabularne. Kiedy odchodzę wreszcie od ekranu staram się jak najwięcej biegać. Motywuję się do regularnego wysiłku wyszukując nieszablonowe biegi masowe, w których chętnie biorę udział.